Yeni transferler Konyaspor’da keyifli

Sarr

Active member
Muhteşem Lig takımlarından İttifak Holding Konyspor’da yeni transferle daha evvel resmi mukavele imzalanan Serdar Gürler, Ahmed Hassan, Paul-Jose Mpoku, Konrad Hubert Michalak, Soner Diken, Endri Cazip, Nafican Yardımcı, Oğulcan Ülgün ve Ekrem Kayılıbal için tanıtım toplantısı düzenlendi.

Yeşil-beyazlı kulüp tarafınca bir otelde gerçekleştirilen tanıtımda, Kulüp Lideri Fatih Özgökçen’in yanı sıra 9 futbolcu yer aldı.??????? ???????Özgökçen, burada yaptığı konuşmada, döneme hoş bir başlangıç yaptıklarını söylemiş oldu.

İlhan Palut ve grubunun ekibi bir kolej havasında yönettiğini vurgulayan Özgökçen, şunları kaydetti:

“İnşallah bu hoş başlangıç birebir biçimde devam eder. Dört haftalık periyotu incelediğimizde, grubumuzun uğraş gücünden, performanslarını 90 dakika alana yansıtmalarından dolayı çok memnunuz. Kadro ve teknik takım bir aile havasında çalışıyor. pek başarılı bir biçimde de sonuçlar alıyoruz. İnşallah almaya da devam edeceğiz. Kulübümüze fazla maliyet getirecek transferlerden kaçındık. Harcama limitimiz sapmalarla bir arada 123 milyon liraya ulaştı. Biroldukca kulüp limitlere takılırken bizim hala 10 milyon liranın üzerinde transfer limitimiz kelam konusudur. Bunu da gerekli gördüğümüz takdirde orta transfer devrinde kullanabiliriz. “

Özgökçen, Konyaspor için hoş projelerinin olduğunu bunları da ilerleyen periyotlarda kamuoyuyla paylaşacaklarını söylemiş oldu.

Bu hafta deplasmanda GZT Giresunspor ile 5. hafta maçına çıkacaklarını hatırlatan Özgökçen, “Belki dönemin en sıkıntı maçlarından birine çıkacağız. Giresunspor 4 haftadır çabucak hemen galibiyetle tanışamamış bir kadro. En son oynadıkları Aytemiz Alanayaspor maçında yüzde 63 üzere bir oranla topa sahip olmuşlardı. Meskenlerinde kendileri açısından en kıymetli maça çıkıyorlar. Çok dikkat etmeliyiz.” diye konuştu.

Özgökçen, Konyaspor Kulübü’nde aile ortamının oluştuğunu vurgulayarak, “Transfer etmiş olduğumuz 9 futbolcumuzun aileleri ve kendileri bizlere emanet. Konya kentinde Konyaspor’da onları konuk etmek bizim nazaranvimiz. Kulübüze bağlı tüm atletlerimizi kendi çocuklarımızdan hiç bir biçimde ayırt etmiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Futbolcu görüşleri

Yunanistan’ın Olimpiakos kulübünden kiralanan Ahmed Hassan, Konyaspor için en güzel performansını sergileyeceğini söylemiş oldu.

Konyaspor taraftarını yakından tanıdığını lisana getiren Ahmed Hassan, UEFA Avrupa Ligi’nde Braga formasıyla Konyaspor’a karşı oynadığı maçı ve Konyaspor taraftarının yaşattığı atmosferi unutamadığını lisana getirdi.

Arnavutluk Ulusal Ekip oyuncusu Endri Alımlı ise Konya’da bulunmaktan dolayı keyifli olduğunu belirtti.

Cazibeli, “Konyaspor için elimden gelenin en düzgününü yaparak ekibimizi en üstlere taşımak istiyorum.” formunda konuştu.

Konyaspor’da olmaktan keyifli olduğunu kaydeden Jose Mpoku da sakatlığının geçtiğini ve ekiple bir arada çalışmalara başladığını belirtti.

Konyaspor’un 800. golünü kaydeden Soner Dikmen ise “800. golü attığımda tarifsiz hisler içerisindeydim. Benim için unutulmayacak hoş bir anı oldu. İleride çocuklarıma anlatacak hoş bir anı olarak kalacak bende.” dedi.