Yasal sağlık sigortası doktorları başkanı Lauterbach’ın Corona korku propagandasını eleştiriyor – Haberler online

Smug

Active member
Ulusal Yasal Sağlık Sigortası Hekimleri Birliği (KBV) başkanı Andreas Gassen, Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach’ı (SPD) mevcut Corona durumu karşısında orantısız itirazlarda bulunmakla suçladı.

“Karl Lauterbach kabuğundan çıkamıyor. Uyarılarının ve çağrılarının aciliyetinin aşırı olduğunu düşünüyorum. Sonuçta artık pandemik bir durumumuz yok” dedi Gassen “Rheinische Post”a.

Rakamların şu anda hızla arttığını inkar etmek istemiyor. “Ancak daha önce soğuk algınlığı veya grip nedeniyle herkese maske takmasını ve kapalı mekandaki Noel partilerinden uzak durmasını tavsiye etmiyorduk. Gassen, “Mantıklı olan tüm yaşlılar ve risk grupları için korona ve gribe karşı aşı yapılmasıdır” dedi.

Gassen, yanlış korona politikası nedeniyle grip aşısı oranlarının düşük olmasından şikayetçi

Aynı zamanda aşılara yönelik şüphelerin artmasından duyduğu üzüntüyü de dile getirdi. “Grip aşısı oranları hiçbir zaman tatmin edici olmadı. Ancak şu anda kendilerini özellikle düşük hissediyorlar. Gassen gazeteye “Yine de bugün daha fazla insanın tereddüt etmesi beni şaşırtmıyor” dedi. “Çünkü korona aşıları geldiğinde bunların güvenliği ve tolere edilebilirliğiyle ilgili endişeler doktorlar ve politikacılar tarafından bir kenara bırakıldı. Tabii ki, uzun Kovid vakaları gibi genel resmin bir parçası olan bireysel kişilerde aşı yaralanmaları vardı ve hala da var” diye vurguladı KBV yönetim kurulu başkanı.

Lauterbach evden çalışmayı ve maske takmayı tavsiye ediyor

Mevcut Corona dalgası göz önüne alındığında Lauterbach, Noel yaklaşırken bir kez daha dikkatli olunması ve daha fazla aşı yapılması çağrısında bulundu.

“Korona tehlikeli olmaya devam ediyor. SPD’li siyasetçi “Bild am Sonntag”a yaptığı açıklamada, “Bu, her mevsim güvenle yakalanabileceğiniz bir soğuk algınlığı değil” dedi.

Aksine, Corona sıklıkla kan damarlarını da etkiler veya bağışıklık sistemini zayıflatır ve bu nedenle çoğu zaman tamamen iyileştirilemez. Bakan ayrıca “otobüs ve trenlerde maske takılmasının daha iyi” tavsiyesinde bulundu. Mümkünse, “ofis arkadaşlığından keyif almak yerine ev ofisinizde kalmayı tercih etmelisiniz”.