Wesley Sneijder futbola geri dönüyor! Galatasaray’ın teklifini kabul etmedi, yeni grubu…

Sarr

Active member
2019 yılında futbolu bıraktığını açıklayan Wesley Sneijde yıldız bu kere alanlara teknik yönetici olarak geri dönüyor. 37 yaşındaki eski futbolcu için Hollanda basınından flaş bir tez geldi.

DROGBA: SNEIJDER ANTRENMANDA BİZİ PERİŞAN ETTİ
2013/2014 döneminde birlikte Galatasaray forması giyen Didier Drogba ve Wesley Sneijder o devir performanslarıyla taraftarların gönlünü fethetmişti. Didier Drogba, verdiği bir röportajda ise eski grup arkadaşı Sneijder hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulumuştu. Hollandalı yıldızın, idmanlarda adeta dahi olduğunu ve ayağından topu almanın nerdeyse imkansız olduğunu belirten Drogba, “Wesley, bir topla istediği her şeyi yapabilen bir sanatçıydı. İdmanlarda bizi perişan etti. Formda olmak için fazlaca çalıştığımız günler oldu. Wesley sükunet içinde sahanın kenarına oturdu ve bizi izlerken patlamış mısır yedi.” dedi.

İSMİ GALATASARAY İLE ANILDI
Wesley Sneijder’in bir devir Galatasaray ile de anılmıştı. Sarı-kırmızılılar Domenec Torrent’i ekibin başına getirdiğinde 37 yaşındaki emekli futbolcuya yardımcı hocalık teklif etmiş, Sneijder bu teklifi kabul etmemişti.

GALATASARAY’DA UNUTULMAZ ORTASINA GİRDİ
Wesley Sneijder, Galatasaray’da 2013-2017 yılları içinde forma giydi. Sarı-kırmızılılar ile 175 maça çıkıp 46 gol 27 asistlik performans ortaya koyan Hollandalı yıldız, gösterdiği performans ve elde ettiği şampiyonluklar ile unutulmazlar ortasına girmeyi başarmıştı.

UTRECHT’İN TEKNİK YÖNETİCİ ADAYI
Akşam’ın Hollanda basınından derlediği habere göre, Galatasaray’ın eski yıldızı Wesley Sneijder’ın FC Utrecht’in teknik yönetici adaylarından biri olduğunu yazdı. Birinci sırada ise bir öbür eski Hollandalı futbolcu Van Bommel var. Şayet Van Bommel’le muahede şayet olmazsa Wesley Sneijder’a teklif gdolayılecek.

SNEIJDER: SEVE SEVE KABUL EDERİM
Ajax’taki sportif yönetici Marc Overmars’ın ayrılığı daha sonrası düşünülen isimlerden olan Sneijder yaptığı açıklamada “Ajax, Overmars’ın nazaranvini bana teklif ederse bunu memnuniyetle kabul ederim ancak tek başıma değil. Yanımda deneyimli biri daha olsun isterim. Aslında birinci gayem teknik direktörlüktü, tekliflere açığım” sözlerini kullanmıştı

‘GALATASARAY VE YOLANTHE’Yİ ÇOK ÖZLÜYORUM’
Wesley Sneijder, eski eşi ve eski ekibi hakkında duygusal bir açıklama yaptı. Sneijder, Wesley Sneijder: “Yolanthe ve Galatasaray, ikisi de artık yok ve ben ikisini de epey özlüyorum.” tabirlerini kullandı.

Wesley-Yolanthe çifti, 2019 yılında Sneijder’in, eşini aldatmasından dolayı evliliklerini noktaladı.

Sneijder, eşini aldattığını, Hollanda basınına itiraf etmişti. Ünlü futbolcu, “Yolanthe ile sevgili olmadan evvel günde 2 saat konuşmaya başladık ve onunla geçirdiğim vakit içinder beni aşka sürüklemeye başladı. daha sonra her şey berbat gitmeye başladı. Zira, sebebi bendim. Daima partiler, sonu gelmez partiler. Yolanthe’nin olmadığı partiler… Makus arkadaşlarla! Bayanlar ve içkiler. Her şey denetimimden çıkmıştı. Vücudum oradaydı lakin kalbim Yolanthe’nin yanındaydı. Arkası gerisi gelmez palavralardan daha sonra Yolanthe’ye karşı dürüst oldum. Her şeyi itiraf ettim. hiç bir şeyi atlamadım. Yolanthe’nin hiç bir yanılgısı yok. Kusur nerede? Şöhret, ego, para, güç ve şehvet… Ve evet, acı hepsinin akabinde epey kuvvetli bir biçimde beni buldu. Zira Yolanthe Amerika’da. O hayallerimin hanımıydı. Her şeyi mahvettim ve onu kaybettim.” sözlerini kullanmıştı