Volkan Demirel: ‘Messi yaptık çocuğu… Nerede artık?’

Sarr

Active member
Fatih Karagümrük Teknik Yöneticisi Volkan Demirel, YouTube’da Play Spor Kanalı’na açıklamalarda bulundu. Teknik adam, Ömer Faruk Beyaz, Arda Güler ve Fenerbahçe’den ayrılışı hakkında çarpıcı kelamlar sarf etti.

“Teknik heyetten bir arkadaşımla tartışmaya başladık”
“Günün koşullarına ya da rakibin durumuna nazaran planı belirlemek lazım. Her vakit takımımla esnek olma konusunda tartışmalar yapıyoruz. Geçenki görüşmede teknik heyetten bir arkadaşımla tartışmaya başladık ve yarım saat geçti. Bu tartışmaları yapmak hayli değerli. Yanlışsız nedir? Hakikat muvaffakiyettir. Başarılıysan daima yanlışsız yapıyorsundur. Yenilmişsen, başarısızsındır.”

“Biraz agresifleşebiliyorum”
“Futbolcular bana aile problemlerini bile anlatıyorsa, demek ki o inancı sağladığımı gösteriyor. Her futbolcumun kendim üzere olmasını isterim. Duygusalım. Olduğu yeri sahiplenen bir adamamım. Maçtan daha sonraki röportajlarımda tahminen epeyce sevilmeyen bir profil olabilir. O büsbütün isteğimden kaynaklanır. En ufak bir şey aykırı gidince, işime olan sevgim ve saygımdam dolayı biraz agresifleşebiliyorum. Soyunma odasında ses yükseleceği vakit içinder olacaktır alışılmış ki. Futbolcuyken daha kolay ses yükselebilir. Lakin teknik adamken sesinizi yükseltmedilk evvel onu yeterli ayarlamak gerekir.”

“Emre Belözoğlu da ben de vakit zaman hırslı olabiliyoruz”
“Emre Belözoğlu da ben de vakit zaman hırslı olabiliyoruz. Evvelce de kaybederdik, 1 hafta 10 gün sokağa çıkmak istemezdik, beşerlerle konuşmak istemezdik. Bunları hırs ve hudut yapıyor. Aslında muvaffakiyetin bir yeri de buradan geçer. Biz o manada ‘eyvallah’ demeyen adamlardandık. Ben ne vakit hırslansam, kendime ziyan verdim, kimseye ziyan vermedim. İkimizin de kaygısı Türk futboluna hizmet etmek.”

“Gördüklerimizi tahminen hayallerinizde görürsünüz”
“Bizim yaşadıklarımızı hayal edemezsiniz. Gördüklerimizi tahminen düşlerinizde görürsünüz. Şampiyonlar Ligi’ndeki Çeyrek Final, Avrupa Ligi başarısı vs. tatlı vakit içinderımız oldu. Makûs vakit içinderımız da oldu. Uygunuyla, kötüsüyle epeyce hoş vakit içinder geçirdim. Fenerbahçe’yi yaşamak gerekiyor, anlatarak olmaz. Her sene yarış başlıyor. Bu sene artık bitmiş, Fenerbahçeliler’den ricam, neyi daha hakikat yapabiliriz, neyi daha yeterli başarabiliriz, bunları düşünmeleri lazım. Ayrıştırarak, bölerek, her şey daha berbata masraf. Bu sıkıntıları daha uygun yönetebilirler.”

“Benim vaktimde toplumsal medya olsa, bu kadar sene futbolcu olmazdım”
“Ben makus gol bile yesem fazla takılmazdım. 2-3 tane kurtarırdım. Bana makûs tezahürat yapıldığında kendimi daha epeyce kamçılıyordum. Lakin bu herkeste olmuyor. Bunlardan fazla etkilenmemek lazım. Benim vaktimde toplumsal medya olsa, bu kadar sene futbolcu olmazdım.”

“Messi yaptık çocuğu… Nerede artık?”
“Bir genç oyuncu çıkıyor, sonraki gün bir bakıyorsunuz, hayli büyük futbolcu deniyor. Yahut gelişimde olan biri gol atamadığında yahut berbat bir gol yediğinde çabucak toplumsal medyada yerden yere vuruluyor. Bunun ayarını bulmak lazım. Ömer Faruk Beyaz vardı. Messi yaptık çocuğu… Nerede artık Ömer Faruk Beyaz?”

“Başkanla önemli biçimde konuştum”
Geçen sene sonuna hakikat Selçuk Şahin ile konuşurken seneye ayrılacağımı söylemiştim. Artık kendi kendimize bir şey yapmamız gerektiğini düşünüyordum. Tatilde Marco, Selçuk, Emre ayrıldığını duyurdu. Benden bu biçimde bir adım gelmedi. Fenerbahçe bana git demeden gidemem. Lidere söylemek aklımda vardı. Bizim teknik takım dağılınca, lidere telefon açtım. Durumu anlattım, lider beklememi söylemiş oldu. O sırada da idmanlar başladı biz çıktık ekiple birlikte antrenmanlara. daha sonra hoca muhakkak oldu. Bu sefer tekrar liderle önemli biçimde konuştum. Lider sebebini sordu. Fenerbahçe ve hoca kalmamı istiyordu. Ben kendimin neler yapacağını görmek istediğimiz söylemiş oldum. Derken yaz sonuna kadar bu süreç devam etti ben ayrıldım. Ayrıldıktan daha sonra lig başladı. Lig başlayınca yayıncı kuruluş geldi. Beni istediklerini epey aşikâr ettiler, kendimi kıymetli hisstirdiler. Ben de bir biçimde orada başladım.

“Kadro dışı kalmayı hiç beklemezdim”
“Kadro dışı kalmayı hiç beklemezdim. Yaşandı bitti artık. Üzüldüm natürel. 4 ay Dereağzı’nda çalıştım, daha sonra geri geldim. Hepsinden bir deneyim edindim. Artık teknik adamken takım dışı bırakacağım oyuncuyu düşünüyorum. hiç bir futbolcu takım dışı kalmak istemez. İnşallah ben de hiç bir oyuncuyu takım dışı bırakmam. Zira ben de yaşadım, fazlaca sıkıntı bir müddetç.”

“1 maça çıktı lakin çabucak olmadı”
(Arda Güler için) “1 maça çıktı lakin çabucak olmadı. Çabucak oldu derseniz bu sefer kaybedersiniz çocuğu. Bunun bir ortasını bulalım. Gençlere değer veren biriyim lakin yeri ve vaktini planlayarak, ilerlememiz gerekir. Gençler epeyce kıymetli. Gelecekte yabancı sonu düşecek. Üstün Lig’de en çok yerli oyuncuyu oynatan grubuz. Yeni gelecek gençler var. Lakin vakti geldiğinde gelecek.”