Uzak Doğu'dan gelen olumlu sinyallerin ardından DAX rekor avı devam ediyor

Smug

Active member
DAX'ın rekor avı Cuma günü de devam ediyor. Önde gelen Alman endeksi, erken işlemlerde art arda yedinci rekorunu gördü; en son yüzde 0,73 artışla 17.807,65 puana yükseldi. Kapanış fiyatlarına göre bu, üst üste sekizinci rekor gün bile olabilir. Güçlü Şubat ayının ardından haftalık yüzde 2,2'lik artış işaretleri var.

Orta ölçekli şirketlerin MDax'ı Cuma sabahı yüzde 0,70 artışla 26.004,69 puana yükseldi. Perşembe günü rekor seviyeye ulaşan CDax da yükselişini sürdürdü. Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası'nda Genel Standart ve Prime Standartta listelenen tüm Alman hisse senetlerini içerir. Avro Bölgesi'nin önde gelen endeksi EuroStoxx 50 yüzde 0,4 arttı.

Uzakdoğu ve ABD'den olumlu yönlendirmeler

Japon Nikkei 225 endeksi daha önce etkileyici bir yükseliş sergilemiş ve sembolik 40.000 puandan kısa bir süre önce durmuştu. Nikkei 225 yeni bir rekorla kapandı ve yüzde 1,9 artışla 39.910,82 puanda sona erdi.

ABD'de teknoloji hisseleri Perşembe günü bir kez daha dikkat çekici bir performans sergiledi. Nasdaq yeni bir zirveye ulaştı: yüzde 0,9 artı 16.091,92 puana ulaştı. Yatırımcıların, sektörde yeni bir büyüme sağlaması beklenen yapay zekaya (AI) dair büyük umutları var. Özellikle Nvidia gibi bu gelişmeden faydalanabilecek şirketlerin hisseleri talep gördü. Mikroçip üreticisi Nvidia yüzde 1,87'lik bir artış gördü.

Bilgili olun, anlayın, doğru kararları alınBuradan güncel finans haberlerine ilişkin Haberin Detayları bilgileri alabilirsiniz. Her Cuma bülten olarak.

** ile işaretli alanların doldurulması zorunludur

Kabul ediyorum, BurdaForward GmbH, St. Martin Straße 66, 81541 Münih, yukarıda seçilen konularla ilgili bana düzenli olarak e-posta yoluyla haberler gönderiyor. Ayrıca BurdaForward GmbH'nin haber bülteninin kullanımını analiz etmesini ve içeriğini ve tekliflerini kişiselleştirmek için kullanmasını kabul ediyorum. Onayım herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiyi burada bulabilirim.