Ulusal atletler Ferhat Arıcan ve İstek Kayaalp, Türkiye’de

Sarr

Active member
2020 Tokyo Olimpiyatları’nda bronz madalya kazanan ulusal atletler İstek Kayaalp ve Ferhat Arıcan yurda döndü
.
Bronz madalya kazanan güreşçi İstek Kayaalp ve cimnastikçi Ferhat Arıcan, Türk Hava Yolları’na (THY) ilişkin uçakla dün saat 05.00’da İstanbul’a geldi. Ulusal atletler için İstanbul Havalimanı VIP Salonu’nda bir karşılama merasimi düzenlendi. Merasime Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Halis Yunus Ersöz, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu da katıldı.

‘Umarım moral olmuştur’

Ferhat Arıcan, ülkemizde yaşanan yangın felaketlerine değinerek, “Buradan başta aileme dualarını esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah ülkemize bu sıkıntı periyotlarda, yangınların olduğu devirlerde bir nebze moral olabilmişizdir. Umarım bir an evvel yangınlar da biter, ülkemiz o hoş günlerine geri döner” dedi.

‘Çok mutluyum’

Olimpiyatlarda artistik cimnastik paralel barda bronz madalya kazanan Ferhat Arıcan, “bu biçimde bir tarih yazdığım için fazlaca memnunum. Bilhassa cimnastik branşında olimpiyat tarihimizde birinci madalyamızı aldık. Yalnızca cimnastik değil Türk spor tarihine geçtik. Bu madalya hepimizin, tüm grubun ve tüm Türkiye’nin madalyası. Umarım bu madalyadan daha sonra biroldukça geleceğe aydınlık yeni kuşaklara umut olacak ve daha da büyük muvaffakiyetler kazanacak” dedi.

Olimpiyatlarda 3. madalyasını kazanan ulusal güreşçi İstek Kayaalp ise “Tabii ki altın almak için gitmiştim, epeyce çalışmıştım. Fakat bir daha nasip olmadı. Bir rakibimiz var kaç olimpiyattır ona takılıyoruz. 2024’ü denemek istiyorum, şayet altın madalya alsaydım bırakacaktım” diye konuştu.

‘Ülkemiz gayret ediyor’

İstek Kayaalp, ülkemizdeki son gelişmelere epey üzüldüğünü belirtip, “Öncelikle epeyce geçmiş olsun. Ülkemiz büyük yangınlarla çaba ediyor. İnşallah en kısa vakitte bütün yangınlar söndürülerek ve yağmurların yağmasıyla birlikte yinedan yanan yerler inşallah yeşerir. yenidendan oksijenimiz olurlar” diye konuştu.

‘Aklım Yasemin’deydi’

Güreşte birinci sefer madalya kazanan bayan sportmen olan Yasemin Adar’ı tebrik eden İstek Kayaalp, “Yasemin’in madalya almasına epey sevindim. Avrupa ve dünyada şampiyon olmuş bayan güreşçimizin olimpiyatlarda madalya almaması beni epey üzerdi. Madalya almak için seremoniye çıktım fakat aklım onun maçındaydı. Onun madalya kazanmasına kendimden daha fazlaca sevindim” tabirlerini kullandı.