U17 Dünya Kupası, futbol: Canlı yayında İspanya ile Almanya karşı karşıya

Smug

Active member
Futbol, U17 Dünya Kupası

Almanya – İspanya

FC Bayern Münih’ten Thomas Tuchel, Alman U17 milli takımının turnuva serisine Endonezya’daki Dünya Kupası’nda devam etmesini umuyor. “Teknik direktörümüze ve takıma bu yolculukta başarılar diliyoruz. Alman futbol rekoru şampiyonlarının antrenörü, “Elimizi taşın altına koyuyoruz” dedi.

Alman U17 takımı, Cuma günü (9.30/Sky Sport News) Jakarta’da Dünya Kupası çeyrek finalinde İspanya ile karşılaşacak. Tuchel, turnuvanın Endonezya’da düzenlenmesi nedeniyle bunun kendisi için biraz kayıp olduğunu söyledi. Bu yüzden biraz “vicdanı rahatsız”. “Sonuçları biliyorum ama kadroyu ezbere söyleyip oyunun özetini veremedim. Ancak süreci biliyoruz ve bunu biliyoruz” dedi 50 yaşındaki oyuncu. Kadroda dört FC Bayern oyuncusu var.

Alman takımı ilerleme kaydederse Salı günü yarı finalde Arjantin veya Brezilya ile karşılaşacak. Dortmund’dan Charles Herrmann, “İspanya’dan top hakimiyeti çok iyi olan güçlü bir takım bekliyoruz” dedi. “Ancak takımdaki niteliklerimizin de çok mükemmel olduğuna inanıyorum. Özel bir maç olacak ve bu konuda heyecanlıyız. Sonuçta sahadan galip ayrılıp yarı finale çıkmak istiyoruz.” Son 16 turunda ABD’ye karşı alınan 3-2’lik galibiyette gol kralı oldu ve gole hazırlandı.