TVF Lideri Üstündağ: Misli.com 3 yıl daha Sultanlar Ligi’nin sponsoru olacak

Sarr

Active member
Sultanlar Ligi’nin isim sponsoru olan Misli.com, bu dönem Misli Voleybol programıyla voleybol gündeminin nabzını tutacak.

Birinci programın konuğu da Voleybol Federasyonu Lideri Mehmet Akif Üstündağ oldu. Ömer Faruk Acun’un sorularını yanıtlayan Üstündağ, birbirinden pahalı açıklamalarda bulundu.

“HEM ALT YAPIDA HEM ÜST YAPIDA DOLU DOLU VOLEYBOL GÜNLERİ YAŞADIK”

Pandemi kurallarında ağır bir yaz periyodu geçirdiğimizin altını çizerek kelamlarına başlayan Mehmet Akif Üstündağ; “Bu yaz nitekim hem alt yapıda hem üst yapıda dolu dolu voleybol günleri yaşadık. Alt yapıda U19 Avrupa şampiyonluğu elde ettik. U16 ekibimiz Avrupa’da final oynadı. U18 kadromuz Meksika’da, Dünya Şampiyonası’nda gayret ediyor ve Dominik Cumhuriyeti’ni 3-0 yenerek turnuvaya başladık. Oradan da madalya bekliyoruz…” dedi.

Bayanlar A ekibin da ağır bir müddetçten geçtiğini anlatan Üstündağ; “Lig bittikten daha sonra VakıfBank’ın Kulüpler Avrupa Şampiyonası’nda çabası devam ediyordu. O turnuva biter bitmez kadro kamp için toplandı. Milletler Ligi’ne gidildi. Kızlarımız 37 günlük lig boyunca yalnızca 3 gün müsaade kullanabildiler. Çok yorucu bir maratondu. Çabucak gerisinden olimpiyatlar geldi. Pandemi ötürüsıyla bu yıla ertelenen 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na gidildi. daha sonrasında da Avrupa Şampiyonası… 3 büyük tertip pandemi niçiniyle art geriye oynanmak zorunda kaldı…” diyerek kelamlarına devam etti.

Olimpiyat Oyunları’nda hayli âlâ uğraş ettiğimizi söyleyen Üstündağ; “Olimpiyat sırasında bir voleybol rüzgarı esti, herkeste bir voleybol tutkusu başladı. Tokyo daha sonrası, çabucak 3-5 gün orta verdikten daha sonra ekip bir daha kamp için toplandı ve Avrupa Şampiyonası başladı. Burada o denli bir fikstür, o denli bir kura çekimi oldu ki; küme maçlarını Romanya’da oynadık, 16-8 maçları için Bulgaristan’a geçtik, yarı final ve daha sonrası için Sırbistan’a gittik. 3 ülke değiştirdik. Çok yorucu bir maratondu. Kızlarımızla ve grupla gurur duyuyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Üçüncülük elde ettik, ekranları başında herkesi voleybolla buluşturduk…” dedi.

Erkekler A kadronun da maratonundan bahseden Üstündağ; “Golden League’de namağlup şampiyon olduk. Çabucak akabinde Avrupa Şampiyonası oldu. Şanssız 3-2 biten iki maç kaybettik, onların birini kaybetmeseydik birinci 4’te yer alacaktık. Birinci 10 ortasında yer aldığımız için 2022 Dünya Şampiyonası’nda yer alma hakkı elde ettik. Dünya Şampiyonası’nda güzel bir derece elde edersek Olimpiyat Oyunları’na gitme hakkı da elde edeceğiz. Dünya sıralamasında şu an 13. sıradayız. Hayallerimizden biri de bu. Erkeklerimizin kadınlarımızla paralel ilerlemesi, olimpiyatlara katılması… Grup sporlarında buralarda çaba etmek epeyce sıkıntı lakin bunu başarıyoruz…” halinde konuştu.

“212 ÖĞRENCİMİZE KARŞILIKSIZ BURS İMKANI YARATTIK”

Türkiye Voleybol Federasyonu başkanlık seçimlerinde bir daha aday olan Mehmet Akif Üstündağ; seçilmesi halinde neler yapacağını, planlarını ve projelerini de anlattı.

“5 yıl evvel tek adaydım. Voleybol başkanlık seçimleri tarihinde tek adayla seçime giren bir tek ben oldum. 1 adet yanlış mühürleme haricinde oybirliğiyle lider oldum. Bu topluluğun evladı olarak yola çıkmıştım, bu topluluk da bizi evlat olarak kabul etti. Bize inanç duydular, biz de 5 yıldır hizmet ediyoruz. 5 yılda neler oldu bakmak lazım, nereden nereye geldik görmek lazım. Topluluğun da isteğiyle bir daha aday olduğumu açıklamış durumdayım. Bundan daha sonrası için voleybolumuz nereden nereye gelmeli kısmına baş yormamız lazım. örneğin fabrika voleybol projemiz pandemiden dolayı 81 ile yayılamadı. 33 olan sayıyı 10-15 tane daha arttırabilirdik. Doğu ve Güneydoğu’da toplumsal sorumluluk projelerimiz var. Hoş dönüşler alıyoruz, memnun oluyoruz. Altyapıya yatırım yapıyoruz. Türkiye’nin her vilayetinde öğrencilerimiz var. Ankara’da yurtlarda kalan 212 öğrencimiz var. Düşünün bir velisiniz ve çocuğunuzun hem uygun bir voleybolcu olmasını tıpkı vakitte fazlaca düzgün bir eğitim almasını istiyorsunuz… Ve kent haricinden geldiğiniz için de epey yeterli imkanlara sahip olmasını istiyorsunuz… Biz bu çocuklarımızın yeme, içme, yatma, barınma, eğitim; tüm imkanlarını sağlayarak hayli da yeterli birer voleybolcu olmalarını sağlıyoruz. Sponsorlarımızın desteğiyle bu 212 öğrencimize karşılıksız burs imkanı yarattık…” dedi.

VOLEYBOL MERKEZİ MUŞTUSU

Ankara’da yeni bir salon temeli atacaklarını da vurgulayan Üstündağ; “Sayın Cumhurbaşkanı’na hayli teşekkür ediyorum. U19 kadromuzu ziyaret ettiğinde ne isteğimiz olduğunu sormuştu ve bizim de bir salon talebimiz olmuştu. Hiç beklemeden çabucak gerekli talimatları verdi. Artık iki salonumuz olacak. Birinin inşaatı çabucak başlıyor, bir de voleybol merkezi yapmayı düşünüyoruz. İnşallah onun da temellerini genel konseyden daha sonraki süreçte atacağız…” dedi.

“Şu ana kadar karşıma bir aday çıkmadı lakin bence olmalı. Tahminen bizden birtakım işleri daha uygun yapacak, projeleri daha hoş kabul bakılırsacek bir aday yahut adaylar çıkabilir. Demokratik ortamda hürmet duyarım. kim tercih edilirse de yoluna devam eder. Daima bir arada de seçilenin yanında ve gerisinde oluruz. bu türlü de voleybolu daha âlâ yerlere getiririz diye düşünüyorum…” ifadelerini kullandı.

“MİSLİ.COM’UN VOLEYBOLA VERDİĞİ HİZMET VE DAYANAK ÇOK BÜYÜK”

Canlı bahsin yeni yeni voleybola girmesinden ve Misli.com’un dayanağından duyduğu memnunluğu da lisana getiren Mehmet Akif Üstündağ; “Misli.com şimdi her maçı canlı olarak voleybolseverlere ulaştırıyor. Bu epey büyük bir hizmet, hayli büyük bir takviye. Misli.com en büyük sponsorlarımızdan biri. Bu durumdan epeyce değerli geri dönüşler alıyoruz. Maddi boyutunun haricinde takip konusunda da ajandamız genişledi. Voleybola ilgi arttı. İzleyenimiz, takipçimiz çoğaldı. Popülerlik, tanınırlık yüzde yüz arttı…” dedi.

“MİSLİ.COM 3 YIL DAHA SULTANLAR LİGİ’NE SPONSOR OLACAK”

Sponsor dayanağının kıymetli olduğunun altını da çizen Üstündağ; “Sayın Yıldırım Demirören ile Misli.com sponsorluk muahedesi için birinci defa bir ortaya geldiğimizde görüşmemiz 15 dakika sürmüştü. Sene sonunda da karşılaştırma yaptığımızda birbirimizden ne kadar mutlu olduğumuzu lisana getirdik ve çabucak 3 yıl daha mukavelemizi uzattık. Bu sefer de 15 değil 10 dakikada anlaştık. Yıldırım Lider sporun ortasından gelen biri, pratiği de seviyor. Sinan Oktay kardeşimizin de fazlaca kıymetli katkılarıyla hiç tereddüt etmeden anlaştık. Avrupa’nın en değerli ligine sahibiz, bu ligin de isminin Misli.com olması bize farklı bir gurur veriyor…” halinde konuştu.

“Bizle bedel paydaşlığı yapıp bize paha katan o denli sponsorlara sahibiz ki, toplumsal faaliyetleri bizden daha güzel düşünüp voleybola paha katıyorlar. Bu durum da bizi memnun ediyor…” dedi.

“14 BİNE YAKIN SEYİRCİ BEKLİYORUZ”

Aralık ayında Bayanlar’da Dünya Kulüpler Şampiyonası’nı düzenleyeceğimizi belirten Üstündağ; “Basketbol Federasyonu’na teşekkür ederim Ankara Spor Salonu’nu bize tahsis edecekler. Ek dayanaklar ve locaları da kattığımızda 14 bine yakın seyirci alabileceğiz. Çabucak bugünden bilet talebi oldu. Sekreterim salonu ve kapasiteyi deklare ettiğımızda gelen bu ağır talep karşısında hayli şaşırdı. Mesken sahibi olup iki grupla katılmanın gayretini verdik ve VakıfBank ile Fenerbahçe bizlere temsil edecek. Dünyanın en güzel ekipleri gelecek, burada uğraş edecek. Bizim en büyük artılarımızdan biri tüm paydaşlarla ortak hareket etmemiz. Herkesle gece gündüz beraberliğimiz var. 24 saat karşılıklı, voleybol için ne yapabiliriz diye bir ortaya geliyoruz…” ifadelerini kullandı.

Tertip yapma konusunda Türkiye’nin bir marka olduğunu lisana getiren Mehmet Akif Üstündağ; “Biz 3 ülke gezdik Avrupa Şampiyonası için, Avrupa Voleybol Federasyon Lideri 2019’da Türkiye’de yapılan tertip üzere bir tertibi görmediğini söylemiş oldu. Bu da bizim için farklı bir gurur. Biz bu biçimde bir milletiz, devletiz. Her vakit birbirimizi destekleyip bu biçimde hoş işlere imza atıyoruz…” dedi.

“ÜLKENİN HER YERİNDE BİZLERE VOLEYBOL İZLETEN MİSLİ.COM’A TEŞEKKÜR EDİYORUM”

2021-22 dönemi için de görüşlerini aktaran Üstündağ; “Ben bu ağır trafikte, pandemi şartlarına dikkat ederek Sultanlar Ligi ve Efeler Ligi paydaşlarıyla bir ortaya geldik. Seyirci kapasitemiz yüzde 50 başlayacak, inşallah yüzde 100 olarak tamamlarız dedik. Umarım sağlıklı sıhhatli bir dönem geçirip çabucak gerisinden Dünya Şampiyonası ve Milletler Ligi tertiplerine gideriz. Tüm kulüplere muvaffakiyetler diliyorum. Avrupa’ya örnek, Türkiye’ye layık bir lig olmasını diliyorum. Karda kışta, ülkenin her yerinde bizlere voleybol izleten Misli.com’a hem teşekkür ediyorum, birebir vakitte muvaffakiyetler diliyorum…” biçiminde konuştu.