Tümer Metin: Sergen Yalçın ile konuşmuştuk

Sarr

Active member
Spor Toto Muhteşem Lig’in 19. haftasında Beşiktaş deplasmanda Çaykur Rizespor’la 2-2 birliktee kaldı. Maçtan daha sonra Tümer Metin müsabakayı kıymetlendirdi. İşte Metin’in o kelamları;

ÇOK DÜZGÜN MANZARA SERGİLEDİ
Emirhan’a iki sefer baht geldi evvel Katar’da daha sonra da bugün. Çok da uygun bir imaj sergiledi. İmtihanı geçmiş bir oyuncu. Salih, Oğuzhan, Gökhan Töre, Alex Teixeira, beyefendiler üzgünüm lakin siz biraz dinlenin bakalım, uzun müddettir dinleniyorsunuz da… Bu genç çocuk alsın götürsün biraz buradan. Attığı gol üzerinden kıymetlendirme değil. Beşiktaş’ın bütün hamle organizyonlarının ortasında Emirhan var. Attığında var, kaçırdığında var…

YOLU AÇIK OLSUN
Emirhan konumun gereklerini yerine getirdi, bugün olmadı sonuç olarak ancak belirli ki olacak. Bugün imtihanı geçen isimlerden bir tanesiydi. Yolu açık olsun.

SERGEN YALÇIN’LA KONUŞTUK
Sergen Hocayla uzun vakit daha sonra, bu dönemin başında otururken, dönem başıydı, ekibin da tam oturmadığı periyottu. Batshuayi için fikrini sordum hocaya. ‘Vallahi atarsa öteki başka bir şey oluruz’ dedi. Dirençli, kuvvetli, yıpratır, poziyona girer lakin atmadı. Batshuayi girdiklerinin yarısını atsa şu an başkanla olan 20 puanlık fark, 6-7 olurdu. Yapanı da bıramıyorlar aslına bakarsan Chelsea’den, ya da direkt oynatıyorlar. Vermiyorlar yapanları.

BUGÜN ORTAYA ÇIKTI
Ben geçen seniçin beri birebir fikirdeyim, fikrim değişmedi. Ersin’in yan top zaafiyetinin üst seviyede olduğunu düşünüyorum ve bu özelliği hala gelişmedi. Bugün de ortaya çıktı.

İSTEDİKLERİ ÜZERE OLMADI
Maç başlangıç takımlarına nazaran Rizespor gelmez diyorduk, gelmedi de. Birinci yarıda bir defa falan geldiler. 2-2’den daha sonra biraz, oyunun suratı, dinamiği Rizespor açısından yüksek tempodaydı. Boldrin ile çıkış yapabilirlerdi fakat istedikleri üzere kullanamadılar.

BUNU KABUL EDEMİYORUM
İki tane duran top golü. Büyük grupların bu zaafta duran top gol yemesini kabul edemiyorum ben. Rizespor da bu vakte kadar attığı gollerin büyük bir kısmını duran toptan atmışken birebir vakitte.

İKİ TANE FUTBOLCUSU VAR
Rizespor’un iki tane baş vuracak futbolcusu var Selim Ay ve Palo. İkisine bir adam adama çıkarmaz mısın? Oyuncuyu bozmaz mısın, Palo hayli boş kaldı ikinci golde.