Tour de France: Motosiklet Pogacar’ı yavaşlatıyor – ARD yorumcusu çıldırıyor

Smug

Active member
Tadej Pogacar, arkadaşı Urska Zigart’tan teselli edici bir kucak aldı, Jonas Vingegaard, sarı formasına bir sonraki püskürtülen saldırının ardından kızı Frida’yı sıkıştırdı. 110. Fransa Bisiklet Turu’nun Alplerdeki, büyük bir düşüşün gölgesinde kalan ve çok sayıda görev içeren ilk etabının ardından, iki yarışmacı arasında genel sıralamada sadece on saniye vardı.

Tour de France: Motosiklet, Tadej Pogacar’ın saldırısını önledi

4100 metre rakımlı Morzine yolunda daha az olup olamayacağı sır olarak kalıyor. Çünkü iki eskort motosikleti, zirveden hemen önce Col de Joux Uçağında Pogacar tarafından yapılan bir saldırıyı kabaca yavaşlattı. Bu arada, yarış yönetimi olayın olası sonuçları hakkında toplanıyor.

“Pas öncesi son bir kez atak yapmak istedim. Her şeyi koydum, sonra bisikletler hareket etmedi. Orada bir kartuş harcadım. Ama bu böyle. Morzine’de Vingegaard’ın hemen önünde ikinci olan Pogacar, “Tekrar deneyeceğiz” dedi. Genel klasmanda şu anda üçüncü olan İspanyol Carlos Rodriguez, günün zaferini garantiledi.

Pogacar, Joux Plane’a saldırarak kendisi ile Vingegaard arasına küçük bir boşluk bıraktı. Ancak Danimarkalı iyileşti ve tekrar yola çıktı. Pogacar, geçide 500 metre kala tekrar başladığında bir fotoğrafçıyı ve bir TV bisikletini geçemedi. Vingegaard daha sonra pasın tepesinde rakibini şaşırttı ve üç saniye bonus kazandı. Bitişte Pogacar ikinci sırayı alarak iki saniye kazandı. “Büyük bir kavgaydı. Bir saniye kazandığım için mutluyum” dedi Vingegaard.

ARD yorumcusu motosiklet olayında çıldırdı

ARD yorumcusu Florian Naß olay sırasında kendinden geçmiş: “Motosikletlerin orada olması kötü. Bu kesinlikle doğru olamaz. Bu bir saçmalık, bu kesinlikle bir saçmalık. Tanrım yine.”

Ekşi bir sesle devam ediyor: “Jüri bunu daha önceden açıklamış olmalı. Bu doğru olamaz.” Tadej Pogacar ve Jonas Vingegaard arasında çılgın bir düello.