Torrent’ten Guerrero övgüsü: La Liga’nın en düzgün duran top uzmanlarından

Sarr

Active member
Galatasaray Teknik Yöneticisi Domenec Torrent, ekibin son durumu ile ilgili açıklamalar yaparken, gelecekle ilgili umut dolu bildiriler verdi.

İşte İspanyol teknik adamın açıklamalarından öne çıkanlar:

“O DEVİRDE İDMAN YAPAMADIK”

Başlangıçta bir alışma süreci geçirmek gerekiyor. Birtakım değişiklikler yaptık, yeni konseptler getirdik. Bunların uygulanması için de vakit lazımdı. Birinci geldiğimizde 7 günde 3 maça çıktık. Güç bir değerde gelmiştik.

Burada yalnızca 45 gün geçirdim. Olağanda dönemin başında başlamış olsak, öncesinde çalışmak için bir devir oluyor. Başlangıçta tüm gruplarla alışma süreci oluyor. Kimi değişiklikler yaptık ekip içerisinde, yeni konseptler getirdik. Bunların uygulamaya geçmesi için de vakit gerekiyor. Birinci geldiğimizde 7 gün içerisinde 3 maçımız vardı. Neredeyse idman yapamadık o periyotta.

“TAKIM BİRÇOK AÇIDAN KENDİNİ GELİŞTİRDİ”

Benim oyun anlayışım üzerinden düşünecek olursak, grup biroldukça açıdan kendini geliştirdi. Neredeyse 2 maçta da 100’er dakika taktiksel ve fizikî olarak ekip kendini gösterdi, gelişti. Fizikî olarak ekip kendini güçlendirdi. Taktiksel olarak 15 yıldır kendimi adadığım oyun üzerinden ekip kendini her gün daha uyguna götürdü.

“4 YILDIZIN BİR MANASI VAR”

Kimse bir maçta ne olacağını bilemez. Galatasaray’ın armasındaki 4 yıldızın bir manası var. Biz her maça kazanmak için çıkarız.

“KONYASPOR’UN OYUNUNU BEĞENİYORUM”

Konyaspor’un oyununu beğeniyorum. Beni etkiliyorlar. Ligde ikinci sırada olmaları tesadüf değil. Bilhassa taktiksel ve pozisyonel olarak uygunlar. Kaleden çıkma kısmında fazlaca uygunlar. Süratli bir biçimde fırsat yaratabiliyorlar. Kendilerine güvenen bir grup. Dün izlediğim bir maçları vardı. 5-1 kaybettiler. O maçın kararı katiyen tam aykırısı olmalıydı. Birinci yarıda rakiplerine nazaran daha fazla konum yakaladılar. 2-3 tane golleri iptal edildi. Bilhassa birinci yarıda hiç futbol açısından, açıklanamaz bir durum vardı ortada.

“G.SARAY HER MAÇA KAZANMAK İÇİN ÇIKAR”

Konyaspor’a hürmet duyarak alana çıkacağız. Galatasaray alana her çıktığında o maçı kazanmak için çıkar.

“HER GEÇEN GÜN DAHA İYİYİZ”

Ekimizde Jordi Guerrero var. La Liga’nın en güzel duran top uzmanlarından biriydi. 6-7 maçına bakıyoruz rakibin. Hem atakta hem savunmada neler yapıyorlar, onlara bakıyoruz. Son 2 günde de Konyaspor’a karşı nasıl daha güzel hamle ederiz, ona bakıyoruz. Kendimizi geliştirmemiz gereken biroldukça alan var, bir tanesi elbette duran toplar. Her geçen gün daha düzgünüz alışılmış ki.