Toprak Razgatlıoğlu yeni döneme hazırlanıyor

Sarr

Active member
Ulusal motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu 2022 dönemi için ağır bir tempoyla çalışıyor. Ulusal sportmen bu dönem İspanya’da katıldığı testlerinde pistte 110 cins atarak 1.49.746’lık cins derecesine ulaştı. Bu kapsamda Razgatlıoğlu, testlerde elde ettiği cins derecesiyle de MotorLand Aragon pistinde şimdiye kadarki en uygun Superbike tipine imza attı. 25-26 Mart’ta Barselona’da testlere katılacak olan Razgatlıoğlu, yeni dönemde 54 numara yerine 1 numara ile yarışacak. Şampiyonluğu Razgatlıoğlu’na kaptıran Kuzey İrlandalı motosikletçi Jonathan Rea ise 2015’ten bu yana birinci sefer 65 numara ile yarışacak.

“Antrenman yapmadan yarışta başarılı olmak fazlaca zordur”

Hava kaidelerinden dolayı pistte gerçekleştiremediği idmanlarını spor salonunda devam ettirdiğini aktaran Toprak Razgatlıoğlu, “Çalışmalar çok âlâ. Biz pistte çalışmayı daha hayli seviyoruz fakat hava şartlarından dolayı ülkenin biroldukça yeri kar olduğu için pistte idman yapamıyoruz. Ancak spor salonuna gidip idman yapmaya devam ediyoruz. Zira idman yapmadan yarışta başarılı olmak hayli zordur. Çok az kaldı döneme ancak alışılmış ki idmansız hazırlık olmuyor. Motosiklet ile idman yapabilmek her vakit daha âlâ. Lakin bu dönem hava kaideleri ötürüsı ile motosiklet ile idman fazlaca yapamadık. Dönem başladıktan daha sonra aslına bakarsanız havalar düzeliyor, biz idmanlarımıza devam edeceğiz hiç aralık vermeden” dedi.

“Şimdi artık her insanın amacı beni geçip, Dünya Şampiyonluğunu almak”

Dünya Superbike Şampiyonası’nda şampiyon olan birinci Türk motosikletçi olarak tarihe geçen Toprak Razgatlıoğlu, “Geçen döneme göre, bu dönem değişen bir şey yok aslında biz her zamanki üzere birebir çalışmalar ile devam ediyoruz. Yalnızca her çıktığımız yarışta bizler daha fazla şeyler öğreniyoruz. Deneyim aslında biraz daha ön plana çıkıyor burada. En büyük hayalimiz olan Dünya Şampiyonluğuna ulaştık. Artık de şampiyonluğu, 1 numarayı tutmaya çalışacağız bu dönem ortasında. Zira bundan evvelki dönem, 6 kere Dünya Şampiyonu olmuş sportmen kullanıyordu 1 numarayı. Alışılmış ki her insanın amacı onu geçip şampiyon olmaktı. Artık de artık her insanın maksadı; beni geçip, Dünya Şampiyonluğunu almak. O yüzden benim için daha kuvvetli bir dönem geçeceğini düşünüyorum. Lakin hiç bir vakit çalışmalardan ödün vermiyoruz zira her vakit çalışmamız ve baş yapısı olarak da hazır olmamız gerekiyor” diye konuştu.

Test için Barselona’ya gidiyor

Testler için yurt dışına çıkacağını belirten Razgatlıoğlu, “Testler olduğu için yurt haricinde motosikletimize tekrar biniyoruz. Bugün de Barselona’ya gidiyorum teste. Bu testlerin olması bizim için hayli büyük bir avantaj zira burada idmanı pistte yapamıyoruz, orada iki gün boyunca epeyce hoş idman yapacağız. Daha öncesinde de yarıştan 3 gün evvel yeniden testimiz var iki günlük. O yüzden epeyce büyük bir şey kaybetmiyoruz ancak alışılmış ki burada da pistte idman yapıp o biçimde gitsek bizim için daha hoş olacaktı. Bu sene bu biçimde oldu diyelim” formunda konuştu.

BOMBA PATLADIBeşiktaş’ta yeni teknik adam gece yarısı muhakkak oldu! Kontrat gönderildi, İstanbul’a geliyorHaberi Görüntüle