Tesla “Cybertruck”ını Berlin'deki bir alışveriş merkezinde tanıtıyor

Smug

Active member
3,1 ton ağırlığında ve 5,68 metre uzunluğundaki araç, perşembe günü Berlin'deki Potsdamer Platz'daki bir alışveriş merkezinde sergilendi; şirkete göre bu, Almanya'da halka yapılan ilk sunum oldu.

Paslanmaz çelik kaplı pikap Cumartesi gününe kadar “Mall of Berlin” alışveriş merkezinde görülebilecek. ABD'li şirket, daha önce “Cybertruck”un yalnızca Almanya'da Berlin yakınlarındaki Grünheide'deki Tesla fabrikasında görülebildiğini söyledi.

Perşembe günü Berlin'de birçok kişi alışveriş merkezinden geçerken arabaya baktı ve alışılmadık, açılı pikapın fotoğraflarını çekti. Sadece “Cybertruck” için geldiklerini söyleyen birkaç Tesla hayranı da görülebiliyordu.

İlk “Cybertrucks” Kasım ayının sonunda ABD'de teslim edildi

Berlin'deki sunum, Cybertruck'un birkaç hafta sürecek Avrupa turnesinin başlangıcını temsil ediyor. Araç Almanya'da Berlin, Düsseldorf, Frankfurt, Hamburg, Hannover, Münih ve Stuttgart'ta gösterilecek. “Cybertruck” henüz Avrupa'da onaylanmadı. Şirket, Almanya ve diğer Avrupa ülkelerinde onay alınıp alınmayacağı ve ne zaman alınacağı konusunda herhangi bir bilgi vermiyor.

İlk “Cybertrucks” Kasım ayının sonunda ABD'de teslim edildi. Sadece birkaç hafta önce Tesla, gaz pedalının sıkışabilmesi ve aracın kontrolsüz bir şekilde hızlanabilmesi nedeniyle yaklaşık 4.000 aracı geri çağırmıştı. Geri çağırma, Kasım ortası ile Nisan başı arasında üretilen tüm “Cybertrucks”ı etkilediğinden, modelin şu ana kadar kaç aracının satıldığının ilk göstergesiydi. Şirket patronu Elon Musk uzun zaman önce, zamanla yıllık yaklaşık 250.000 “Siberkamyon” teslimatı hayal edebildiğini söylemişti.

Bilgili olun, anlayın, doğru kararları alınBuradan güncel finans haberlerine ilişkin Haberin Detayları bilgileri alabilirsiniz. Her Cuma bülten olarak.

** ile işaretli alanların doldurulması zorunludur

Kabul ediyorum, BurdaForward GmbH, St. Martin Straße 66, 81541 Münih, yukarıda seçilen konularla ilgili bana düzenli olarak e-posta yoluyla haberler gönderiyor. Ayrıca BurdaForward GmbH'nin haber bülteninin kullanımını analiz etmesini ve içeriğini ve tekliflerini kişiselleştirmek için kullanmasını kabul ediyorum. Onayım herhangi bir zamanda iptal edilebilir. Daha fazla bilgiyi burada bulabilirim.