Tahir Kıran: Cüneyt Çakır bizim maçlara verilirse grubu alana çıkarmam

Sarr

Active member
Çaykur Rizespor Kulüp Lideri Tahir Kıran, Rize’den yayın yapan TV’ye telefonla bağlandı. Kıran, gerçek Rizespor taraftarının baş taçları olduğunu belirterek, “Konunun hiç bir tarafında onlar esasen yok. Yarası olan gocunur, yarası olmayan gocunmaz. Gerçek Rizespor’a mavi yeşil renklere gönlünü vermiş topluluğun benim sözlerimden rahatsız olma üzere bir lüksü yok. Rahatsız olmaz bilakis güzeline sarfiyat. Gerçek Rizesporluların söylemiş olduklerim güzeline gitti. Rahatsız olan kesim, onlar azınlık kendilerini biliyorlar. Onları rahatsızlıkları ile birlikte baş başa bırakıyoruz. Rizespor diye bir kulüp var ise bunun da taraftarı biziz” biçiminde konuştu.

“BİR AN EVVEL ÇÖZÜLMESİ GEREKEN BİR PROBLEMİMİZDİR”
Remy sıkıntısını çözeceklerini belirten Kıran, “Profesyonelliği epey hoş kullanıyor. FIFA kuralları da direk olarak kulüplerin karşısında olduğu için yaptırımda uygulayamıyorsun. Onu da çözeceğiz yakındır. en çok verirsin parasını gönderirsin. 4 günlük yılbaşı tatilinde memlekete gidiyorsun ve daha sonra da diyorsun ki ben müspet oldum, ülkeden çıkamıyorum. 7 gün daha kalıyorsun ve daha sonra bir rapor daha gönderiyorsun, ben hala olumluyum diyorsun. Dalga mı geçiyorsun yani bizimle. Yurtdışına gittiği vakit olumlu olan futbolcularımız da var bizim. Bolasie vardı koşa koşa geldi. Joel vardı, Covid olduğunu kimse duydu mu? Covid oldu atladı geldi çabucak. Covidini burada bitirdi. Remy konusunu bir an evvel çözülmesi gereken bir sorunumuzdur, çözeceğiz” dedi.

“PROBLEMİ ÇÖZECEK BİR FUTBOLCU ALMAMIZ GEREK”
Stopere muhtaçlıkları olduğunu belirten Kıran, “Şu an bizim üç tane stoperimiz var. Emirhan, Selim, Holmen. Önümüzde 15 tane maç var. Kart cezası var, sakatlık var. 3 stoper bize kâfi değil bir stoper daha almak durumundayız. Kubilay’ın önemli manada forvete dayanak olacağını düşünüyoruz. İleriye top taşımada bir sorunumuz var. O sorunu çözecek bir futbolcu almamız gerek. Biz bunları grup haline getirebilirsek muvaffakiyet gelecek. Bu Grup malzemeciden liderine kadar taraftarı, medyası grup, grup olabilirsek epey uygun yerlere geleceğiz. Bunu başaramazsak beni kimse tutamaz” sözlerini kullandı.

“YAKAMIZI KİMİLERİ BIRAKMIYORLAR”
Transfer konusunda çalışmaların devam etiğini lisana getirerek, “Bizim şu an durumumuz ortada 22 puanımız var. 4 maçta beş puan aldık. Birinci yarıya başladığımızda 9 haftada bir puan aldık. Tek tek inceledim hakem kahırlarından 14 puanımız gitti. Yakamızı kimileri bırakmıyorlar. Bırakmayanların kim olduğunu da ben hepsini tespit ettim. Onlara gerekli şeyleri verdim. Onlarda ayaklarını yorganına nazaran uzatacaklar. Ayakları yorgandan dışarıya çıkmayacak” dedi.

“CÜNEYT ÇAKIR’I BENİM MAÇIMA KİMSE VEREMEZ”
Dönem sonu Rizespor’un ligde nerede olacağı hakkında konuşan Tahir Kıran, “Biz döneme başlarken düşmekle başladık ve düşmek düşmek diye gidiyoruz. Bu psikolojiden bir çıkın. Biz 5 maç içerde üst üste kazandık. Gaziantep maçında da kazansaydık 6 maç olacaktı ancak bize Cüneyt Çakır’ı gönderdiler, olmayan bir penaltı orada yarattı ve bizi orada kırdı. Orada 3 gol atsaydık, 4 gol yiyecektik. Bu sineması yazanlar, oynayanlar var. Biz hepimiz figüranız. Bu tertip değişecek. Artık beşerler hakemlerin oynadığı maçları seyretmeyecek. Futbolcuların oynadığı maçları seyredecekler. Herkes bunu bu biçimde kabul etsin. Kanımın son damlasına kadar savaşacağım. Çıkacaklar adam üzere maç yönetecekler. Cüneyt Çakır‘ı benim maçıma kimse veremez. Versinler o maça kadrosu çıkartmayacağım, 3-0 mağlup olayım. Cüneyt Çakır, Türk futbolundan çıkmalı. Öteki türlü Türk futbolu kurtulmaz” dedi.

“NİHAT ÖZDEMİR TARİHE GEÇECEK”
Futboldaki tertibin değişmesi için çalışmaları takip ettiğini söyleyen Kıran, “Bu mevzuda en büyük destekçimiz TFF Lideri Nihat Özdemir olacak. Nihat Özdemir tarihe geçecek. Gerçekleri birisi konuşsun, kral çıplak. Bu kadar sıradan. Artık Cüneyt Çakır’ın şampiyonu, küme düşenleri belirlediği bir lig oynanmayacak Türkiye’ de. Benim bu sözüme de en hayli Nihat Özdemir takviye olacak. bu biçimde bir adam” tabirlerini kullandı.

“BU SAATTEN daha sonra HER MAÇIMIZ FİNAL”
Son olarak ligde gelecek maçlar hakkında konuşan kulüp lideri Tahir Kıran, “Orası Atmaca Arena. Bu saatten daha sonra oradan kimse çıkamayacak. Oradan çıkmak yok. Geleni, gideni yenmen zorundayız. Bu saatten daha sonra her maçımız final. Taraftarımız da önemli manada değişiklik var. Grubuna 90 dakika dayanak olmasıyla önemli manada o maçı çeviren taraftarımızdır. bu biçimde devam ederlerse bu grup daha yeterli yerlere gelecek. Her sene hayli daha düzgün yerlere çıkacak” diye konuştu.