Szalai: Arda Güler büyük bir yeteneğe sahip

Sarr

Active member
Spor Toto Harika Lig Ahmet Çalık Dönemi’nin 28’inci haftasında Fenerbahçe alanında Trabzonspor’u konuk edecek. Yaptığı idmanla hazırlıklarına devam eden sarı-lacivertli takımda; Macar savunma oyuncusu Attila Szalai, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Kasımpaşa maçında kıymetli bir 3 puan aldıklarını söyleyen Szalai, “Son maçı kazanmamız bizi epeyce keyifli etti. Değerli bir 3 puan elde ettik. 3 maçta, 3 galibiyet aldık. Olağan ki pazar günkü maça hazırlanıyoruz. Pazar günü en güzelini ortaya koymak için çalışıyoruz” diye konuştu.

“TARAFTARIN DAYANAĞINA SON DAKİKAYA KADAR MUHTAÇLIĞIMIZ VAR”
Taraftarların Trabzonspor maçı öncesinde başlattıkları kampanyayı duyduklarını söyleyen Szalai, “Bu kampanyayı bizler de duyduk. Taraftarın dayanağına son dakikaya kadar muhtaçlığımız var. Kıymetli bir maç ve en uygun biçimde hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Dolu tribünler önünde oynarız ve son dakikaya kadar bizleri desteklerler ve daima birlikte başarılı bir sonuç alırız” formunda konuştu.

“TAKIMDAKİ ATMOSFER İYİ”
Harika Lig’in 27’nci haftasında oynana Kasımpaşa maçının son anlarında attığı gol ve kazandıkları 3 puan için de Szalai, “Son dakikada attığımız golle galibiyet alamız değerli ve kıymetli. Kritik bir galibiyet, memnun hissediyoruz. Çok maç var. Şu anki atmosfer uygun. Güzel sonuçlar alamadık Türkiye Kupası’ndan, Konferans Ligi’nden elendik. Başımızı kaldırmamız gerekiyordu. Yeterli bir biçimde çalışarak ilerlemek istiyoruz” diye konuştu.

“BENİM İÇİN KIYMETLİ OLAN KADROYA VERİLEN KATKI”
Ekibin sol bek mevkilisinde yaşanana sakatlıklar niçiniyle o bölgede form giymesi hakkında Szalai, “Maalesef sol bek oynayan arkadaşlarım sakat olduğu için sol bek oynadım. Birkaç defa oynamıştım, en güzel oyunumu oynamak istiyorum. Benim için öneli olan kadroya verilen katkı. Çok kusursuz performans oraya koyduğumuz söylenemez daha hayli çalışarak, daha güzel performans ortaya koymam gerekiyor ve bunun için çalışıyorum” açıklamasında bulundu.

“TÜRKÇE ÖĞRENİYORUM”
Türkçesini geliştirmeye çalıştığını belirten Macar oyuncu, “Genel olarak herkes bana yardımcı oluyor Türk oyuncular, tercümanlar ve kulüp çalışanları bana yardımcı oluyor. Telefonumda da bir uygulama var. Türkçe öğreniyorum ve geliştirmeye çalışıyorum” dedi.

“ARDA BÜYÜK BİR YETENEĞE SAHİP”
Grubun genç yeteneği Arda Güler’den de övgüyle bahseden Szalai, “Arda büyük bir yeteneğe sahip, topla birlikte fazlaca yetenekli bir oyuncu. Yeterli bir karaktere ve yeterli bir mantaliteye de sahip, fazlaca çalışıyor. Sorular soruyor, futbolla ilgili, fitness ile ilgili ve beslenme ilgili sorular soruyor, yeterli bir profesyonel. Yüksek bir potansiyeli var ve âlâ bir yolda. Dikkatli olmak gerekiyor, genç oyuncularda baskı oluşturmamak gerekiyor. vakit içinde düzgün olacak, güzel bir karakter ve desteklemeye devam ediyoruz” sözlerini kullandı.

“ŞU ANDA TEK ODAK NOKTAM FENERBAHÇE”
Sarı lacivertli kadrodaki başarısına odaklandığını söyleyen defans oyuncusu, “Şu anda tek odak noktam Fenerbahçe. Burada sıkı bir biçimde çalışıyorum, ekibe katkı sağlamak benim için en önemlisi” diye konuştu.

“ŞAMPİYONLUK KAZANMAK EN BÜYÜK İSTEĞİMİZ”
Kadrodaki tüm oyuncuların şampiyonluk yaşamak istediğini belirten Szalai, “Bizler kulüp tarihinin farkında olan oyuncularız. Son senelerda şampiyonluk elde edemedik, bu bizim en büyük isteğimiz. Şampiyonluk kazanmak en büyük isteğimiz” dedi.