Son dakika transfer haberleri: Fenerbahçe’de mukavele krizi! 2 gün kaldı

Sarr

Active member
Harika Lig’de üçüncü sırada yer alan ve UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde ön eleme oynayacak sarı-lacivertliler, devre ortası transfer devrini verimli geçirmek istiyor. Öte yandan yılbaşı öncesi Fenerbahçe’yi bekleyen tehlike ortaya çıktı.

TEKNİK YÖNETİCİ ARAYIŞLARI DEVAM EDİYOR

Vitor Pereira’nın istifasının akabinde yeni teknik yönetici konusunda belirsizliğin devam ettiği Fenerbahçe’de görüşmeler sürüyor. Sarı-lacivertli kurmayların, Portekizli çalıştırıcı daha sonrası her adayın üstünde büyük bir titizlikle çalışma yaptığı açıklandı.

MUKAVELELERİ BİTİYOR

Sarı-Lacivertliler’de gündemin 1 numaralı unsuru yeni gelecek teknik adam. Öteki yandan orta transfer devrinde yapılacak destekler de merakla bekleniyor. Lakin bir de konuşulmayan lakin epey değerli olan bir mevzu var: Dönem sonunda mukavelesi bitecek olan futbolcular…

GEÇEN DÖNEM ÖMER FARUK’U KAYBETTİ

Fenerbahçe, geçen dönem altyapının prensi Ömer Faruk Beyaz’ı kaybetmiş, genç yetenek bedavaya Stuttgart’ın yolunu tutmuştu. Kanarya’da bu dönem sonunda ise değerli isimlerin kontratı sona eriyor.

BERKE SORU İŞARETİ

Fanatik’in haberine bakılırsa; Sarı-lacivertli kulüpte Ferdi Kadıoğlu, Berke Özer, Jose Sosa ve Serdar Aziz’in kontratları bitecek. Bu isimler içinde bilhassa Ferdi ve Berke’nin durumu merakla bekleniyor.

BİR TÜRLÜ ORTA YOL BULUNAMADI

İdare, her iki oyuncuyla da yaklaşık 2 ay evvel görüşmelere başladı. Ortadan geçen süreçte yeni kontrat için bir türlü orta yol bulunamadı

BELDESİZ AYRILABİLİR

Cumartesi gününe kadar muahede sağlanamazsa Fenerbahçe’yi bir daha büyük bir tehlike bekliyor: Bu dönemin en büyük çıkış yapan ismi Ferdi Kadıoğlu ve Altay’ın yokluğunda kaleyi muvaffakiyetle koruyan Berke Özer’i bedelsiz bir biçimde kaybetmek…

AVRUPA KULÜPLERİYLE EL SIKIŞABİLİR

TFF kuralları gereği Ferdi ve Berke, yurt ortasından bir gruba imza atamaz. Lakin 1 Ocak Cumartesi’den itibaren iki yıldız da yeni dönemden itibaren geçerli olacak biçimde Avrupa’dan bir kulüple el sıkışabilir.

ATLETICO MADRID’İN İLGİSİ VAR

Ferdi, Hollanda U21 Takımı’ndaki performansının yanı sıra bu dönem yaptığı çıkışla başta Hollanda grupları olmak üzere birfazlaca kadronun radarında. Berke de kiralık olarak Westerlo formasını giydiği devirde ortalarında Atletico Madrid’in de olduğu kimi kulüplerin dikkatini çekmişti.

“ÇOCUKLUK HAYALİMİ GERÇEKLEŞTİRDİM”

Afjet Afyonspor maçı daha sonrası konuşan Berke Özer şu sözleri kullandı: “Altay’ın sakatlığına hepimiz epey üzüldük, bu tip durumlarda 2. kaleciler her vakit hazır olmalıdır. Elimden geleni gösterdim. Bu süreçte epeyce keyif aldım. Kendi çocukluk hayalimi gerçekleştirdim.”

ALTINTOP’TAN FERDİ AÇIKLAMASI

Ulusal Ekiplerden Sorumlu Türkiye Futbol Federasyonu Yöneticisi Hamit Altıntop geçtiğimiz günlerde Ferdi Kadıoğlu’nun ulusal kadro konusundaki gelişmelerle ilgili olarak şu karşılığı verdi: “İsimler üstünden gitmeyi ben çok sevmiyorum. Yanlış anlaşılmak istemiyorum. Düzgün bir Türk oyuncuyu grupta görmek istiyorum. Lakin; annesini, babasını, menajerini ikna etmek kelam konusu olamaz. Bütün Türk oyunculara ilgi alanımızda olduklarını, biz de oynamasını istediğimizi belirtiyoruz.”

SERDAR AZİZ KALMAK İSTİYOR

Bu kadar ilginin olduğu bir devirde genç oyuncuların mukavelelerinde son 6 aya girilecek olması, büyük tasa yaratıyor. Kontratı bitecek başka isimlerden Serdar Aziz’in önceliği Fenerbahçe’de kalmak. 36 yaşındaki Sosa’yla ise yolların ayrılması bekleniyor.

BURADA ORANLAR ÇOK DAHA YÜKSEK