Son dakika – Trabzonspor’da Abdullah Avcı’dan hakem reaksiyonu

Sarr

Active member
Üstün Lig’in 7. haftasında ağırladığı Aytemiz Alanyaspor ile 10 kişi tamamladığı maçta 1-1 birliktee kalan Trabzonspor’un teknik yöneticisi Abdullah Avcı, “Oyuncularıma bu tepkisi verdikleri için teşekkür ediyorum. 11’e 10 oyunu domine ettiler.” dedi.

Avcı, maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında, geçen hafta da 10 kişi oynadıklarını ve bu müsabakaya yıpranarak geldiklerini belirtti.

Geçen hafta uzatmalarla birlikte 90 dakika 10 kişi oynadıklarını anımsatan Avcı, “Alanyaspor maçına hem fizikî hem zihinsel olarak güzel hazırlandık. Bilhassa tahlil noktalarıyla ilgili çalışmalarımızı yaptık.” diye konuştu.

Avcı, oyunun büsbütün kendi istedikleri üzere geliştiğini kaydederek, şunları söylemiş oldu: “Rakip, 4-4-2 beklerken 4-5-1 sistemiyle oynadı. Biz buna karşı da opsiyonlarımızı 1 gün evvel çalışmıştık. Hem topa sahip olduk birebir vakitte bilhassa birinci 10-15 dakikayı yanlışsız oynadık lakin biraz saha dağılımımızda, pasın şiddetinde, hareketlilikte sorun vardı. bir daha de rakibe konum vermiyorduk. Birinci yarı rakip bizim ceza alanımızda daha rahat hareket etti. Daha çabuk, sert, agresif olabilirdik oralarda. Uğurcan, epey net kurtardı, bir tane de gol yedik. Akabinde duran toptan gol bulduk.”

Birinci yarıda fazlaca sıradan sarı kart ile karşı karşıya kaldıklarını tabir eden Avcı, şöyleki devam etti: “Hocalarla bağlantıya açığım. Yanlış bir şey olmasın diye konumları da teyit edip itiraz etmeye çalışıyorum. Geçen haftaki net kırmızı karttı. Bugün ikinci sarı kart hiç değildi. Bu kadar kırılmayı kadro 2 haftadır yaşıyorsa ve tekrar ayağa kalkıyorsa, oyuncuları tebrik etmek lazım.11’e 10 rakibe konum vermeden girdiğimiz durumlar var. Oyunda geri dönmek için her türlü hamleyi yaptık. Oyuncular da bu manada epey yanlışsız tepkiler verdi.”

Avcı, topun oyunda daha fazla kalmasından ve az konuşulmasından yana olduğunu da vurgulayarak, “Ben bağlantımı hakikat yapmaya çalışıyorum. Herkes konuşuyor, bunun aynası var, fotoğrafı var. Bunu yönetenler lütfen nasıl yapılması gerektiğinin sonucunı saha ortasında versinler zira onlar yargıçlar. Oyuncularıma bu tepkisi verdikleri için teşekkür ediyorum. 11’e 10 oyunu domine ettiler. Kazanamadık ancak bu bir yarış. Daha 7. haftadayız. Rakipler de kaybediyor, kazanıyor. Değerli olan isteğimiz, dileğimiz ve baskılı oyunu devam ettirmek.” biçiminde konuştu.

Oyuna daha sonradan dahil olan genç stoper Ahmetcan Kaplan ile ilgili olarak da Abdullah Avcı, “Ahmetcan düzgün hazırlanıyor, âlâ çalışıyor. Trabzonspor’umuzun geleceklerinden bir tanesi olacak inşallah. Yatırım yaptığımız oyunculardan biri. Bugün epeyce olgun oyun oynadı. Ahmetcan’ı da tebrik ediyorum.” sözlerini kullandı.

Avcı, “Kayserispor maçında da kırmızı kart bekliyor musunuz?” biçimindeki soru üzerine, şunları söylemiş oldu: “Öyle bir beklentim yok ancak son 2 haftada bu kırılmaları epeyce kolay yaşıyoruz. Geçen hafta yüzde yüz haklıydı hakem. Fakat bugünkü fazlaca kolaydı. Umarım 11’e 11 devam ederiz. İdmanlarda kimi vakit 11’e 10’da çalışma yapacağız herbiçimde. Bunu yapmak da gerekiyor. Oyunun ortasında bunlar var. Şu anda puan ortalamasında yanlışsız gidiyoruz. Cumartesi günü Kayserispor maçını kazanarak ulusal grup ortasına girersek, hiç bir kaybımız olmadan yolumuza devam etmiş oluruz.”