Son dakika – TFF’de sürpriz Halis Özkahya gelişmesi! Kusurunun akabinde istifa etmişti

Sarr

Active member
SEÇKİN GÖRÜLEN OLAY

Üstün Lig’in 12. haftasında oynanan Gaziantep-Kasımpaşa maçında futbol alanlarında seçkin görülen bir olay meydana gelmişti. Müsabakayı 5 dakika erken bitiren Halis Özkahya tüm gündemi bir anda değiştirmişti.

SOYUNMA ODASINDAN OYUNCULARI ALANA ÇAĞIRDI

Maçı erken bitirdiğini fark eden FIFA kokartlı hakem, kalan dakikaların tamamlanması için grupları alana çağırmıştı. bir süre kadrolar alanda ısındıktan daha sonra müsabaka kalan 4 dakikanın oynanması için hakem atışıyla bir daha başlamıştı.

MİSYONUNDAN İSTİFA ETTİ

Çok konuşulan yanlışın akabinde Halis Özkahya vazifesinden istifa etmişti. Milliyet Gazetesi muharriri Attila Gökçe, Özkahya ile ilgili sürpriz gelişmeyi duyurdu. İşte o yazı…

‘BEDELİNİ ÇOK AĞIR ÖDEDİ’

“Dokuz dakikalık uzatmanın 5 dakikasını unutarak Gaziantep FK-Kasımpaşa maçını erken bitiren, 10 dakika daha sonra kusurunu anladığında ekipleri çağırarak oyunu bir daha başlatıp süreyi tamamlayan FİFA kokartlı hakem Halis Özkahya, bildiğiniz üzere istifa etti. Yaptığı yanılgının bedelini fazlaca ağır ödedi Özkahya. 41 yaşındaydı, mesleğini 7 yıl daha sürdürme bahtı vardı. Profesyonel hakemlikten yılda 500 bin liraya yakın fiyat alıyordu. Bu gelir kalemini de tek imzayla kesti attı.

‘FUTBOLDAKİ VİCDAN SORUNU’

Pazar günü, utanç verici hiç bir yanı olmayan bu temiz kusur için ağır bedel ödenmesine itiraz ettim. O düdüğün ötmesini, Halis Özkahya’nın geri dönmesini istedim. İçimi sızlatan, ortamı karartan olay, futboldaki vicdan meselesiydi. Halis Özkahya yalnız kalmış, unutulmuş, adeta yok sayılmıştı. Futbolda en epeyce kayıp veren hakem topluluğunun kurbanları ortasına katılmıştı. Özkahya’nın hakem arkadaşları, Avrupa kupalarında onun üzere maç yöneten meslektaşları, MHK, hakem hocaları, yorumcu dostlar sus-pus olmuşlardı.

‘NİHAT ÖZDEMİR HUSUSLA İLGİLENİYOR’

Onlardan birini aradım, akıntıya kürek çektiğimi söylemiş oldu. Yalnızca Lider Nihat Özdemir’in hususla ilgilendiğini, TFF heyetleri ile görüşeceğini öğrendim. TFFHGD (Türkiye Aktif Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği) Lideri Abdurrahman Arıcı’dan geç saatte dönüş alabildim.

‘ARICI, LİDER ÖZDEMİR’LE GÖRÜŞECEK’

Özkahya’nın bakılırsavine devam etmesi için çaba gösterdiğini bildirdi. çabucak hemen konuşamamışlar. beraberinde TFF Temsilciler Konseyi başkanlığı da yapan Arıcı bugün Lider Nihat Özdemir’le görüşeceğini deklare etti.. Yakın çalışma arkadaşlarından birinin durumuyla ilgilenirken Özkahya’yı ihmal etmemeye ihtimam gösterdiğini anlattı.. Bu hadisede yaralandığım da oldu.

BURADA ORANLAR ÇOK DAHA YÜKSEK