Son dakika: Şampiyonlar Ligi’nde tarihi gece! Messi, Real Madrid’e karşı birincisi yaşadı, Mbappe transferi deklare etti

Sarr

Active member
Şampiyonlar Ligi son 16 çeşidinde ‘erken final’ niteliği taşıyan çabada Paris Saint Germain, Real Madrid’i konuk etti.

90 dakika boyunca rakip kalede büyük baskı kuran Fransız temsilcisi, değerli durumlardan yararlanamadı. Real Madrid kalecisi Courtois birinci yarıda tam 7 kurtarış yaparak adeta kalesinde duvar ördü.

MESSI, REAL MADRID’E KARŞI BİR BİRİNCİSİ YAŞADI

62. dakikada Carvajal’in ceza alanı ortasında Mbappe’ye yaptığı faulün akabinde hakem penaltı noktasını gösterdi. Başarılı eldiven, Lionel Messi’nin kullandığı penaltıda gole müsaade vermedi. Arjantinli yıldız bu biçimdece mesleğinde birinci defa Real Madrid’e karşı penaltı atışından faydalanamadı. Messi bir evvel Real’e karşı kullandığı 6 penaltının tamamını gole çevirmişti. Mesleğinde 133 penaltı kullanan Arjantinli muhteşem star, bunların 30’unu kaçırdı.

MBAPPE 90+4 SAHNE ALDI, STAT ADETA YIKILDI

Müsabakanın 90+4. dakikasında Kylian Mbappe etten duvarı yıkan isim oldu. Fransız yıldız sol kanattan ceza alanına girdi ve sert şutunda topu filelere göndererek Paris Saint Germain’e zaferi getirdi: 1-0. Bu sonuçla Fransız temsilcisi rövanş öncesi bir adım öne geçti.

Çeyrek finalisti belirleyecek dev eşleşmenin rövanşı 9 Mart’ta oynanacak.

MBAPPE’DEN REAL MADRİD AÇIKLAMASI: “GELECEĞİMİ ETKİLEMEYECEK”

90+4’te kaydettiği golle Real Madrid’i yıkan Kylian Mbappe maçın çabucak akabinde Movistar+ kanalına açıklamalarda bulundu. Gelecek dönem Real Madrid argümanlarına Mbappe, “Bu gece benim geleceğimi etkilemeyecek. Dünyanın en âlâ gruplarından birinde oynadığımı biliyorum. Dönemin geri kalanı için her şeyimi vereceğim. Geleceğime karar vermedim.” biçiminde yanıt verdi.

Real Madrid’e karşı son dakikada alınan galibiyet hakkında da konuşna Fransız yıldız “Memnunuz. Kusursuz bir oyun oynadık, epey kıymetliydi. Oyunun temposunu elimizde tuttuk, bir arada çalıştık lakin bu yalnızca bir maç. Rövanş için de hazırız.” dedi.

Dönem sonunda Real Madrid’e transfer olacağı konuşulan Mbappe “Senin ismine farklı bir maç mıydı?” sorusuna ise “Her vakit oynamaya hazırım. İnsanların benim hakkımda konuşması olağan. PSG oyuncusu olduğum için memnunum. Tipi geçmek için her şeyimi vereceğim.” dedi.

MUNDO DEPORTIVO: “MESSI, PSG’YE HİÇ YAKIŞMIYOR”

İspanyol basını Messi’nin Real Madrid karşısında sergilediği futbolu kıymetlendirdi. Mundo Deportivo, maçın akabinde “Messi, PSG’ye yakışmıyor” başlığını kullandı. Messi’nin Barcelona günlerinden epey uzakta olduğu ve Real Madrid’e karşı eski günlerine nazaran gerileme olduğu kaydedildi.

Arjantinli yıldız Real Madrid’e karşı birinci sefer penaltı kaçırdı. Barcelona formasıyla Real Madrid’e karşı penaltı kaçırmayan Messi, PSG’de eline geöen birinci fırsatı değerlendiremedi. Real Madrid’e karşı tüm tenkitleri susturmak için çıkan Messi bunu başaramadı.

MANCHESTER CITY, SPORTING’İ BOZGUNA UĞRATTI

Şampiyonlar Ligi’nin favorileri içinde gösterilen Manchester City, Sporting Lizbon’u deplasmanda 5-0 mağlup ederek çeşidi geçmeyi kıymetli ölçüde garantiledi.

Jose Alvalade Stadı’ndaki müsabakaya fırtına üzere giren Pep Guardiola’nın öğrencileri, 7. dakikada Mahrez, 17’de Bernardo Silva ve 32’de Foden’ın golleriyle 3-0 üstünlüğü yakaladı. 44’te bir defa daha sahne alan Bernardo Silva’nın golüyle konuk takım birinci yarıyı 4-0 önde tamamladı.

58’de Raheem Sterling maçın skorunu ilan eden golü kaydetti: 0-5.

Bu sonuçla rövanşta mucize şayet olmazsa İngiliz takımı çeyrek final biletini şimdiden cebine koydu.