Son dakika – Olcay Şahan şampiyonluk favorisini deklare etti

Sarr

Active member
Son olarak Üstün Lig takımlarından Yeni Malatyaspor forması giyen ve geçtiğimiz günlerde etkin futbol mesleğini noktalayan Olcay Şahan, açıklamalarda bulundu.

‘Yeni mesleğimde hoca olmak istiyorum’
Futbolu bırakma sonucu ile kelamlarına başlayan Şahan, “O devir kaideler o denli gerekti. Bekleyebilirdim lakin ailemle görüştüm ve bir karar aldım. Başıma uyacak teklif de gelmedi ve ben de bırakmayı tercih ettim. Yeni mesleğimde hoca olmak istiyorum. Üstün Lig’in en genç hocası olmak için karar aldım. Çok inanıyorum başaracağıma. Artık süratli bir biçimde kursa başlayıp hocalık lisansımı almak için müracaat yaptım” dedi.

Beşiktaş’ta antrenör olmayı düşünüyor mu?
Gelecek gayeleriyle ilgili konuşan Şahan, ”her insanın Beşiktaş’ta teknik yönetici olma hayali vardır. Formasını grurula taşıdığım grubun topluluğunda antrenör olmak olağan ki hedeflerim artasında. Hedeflerim hocalık konusunda epeyce büyük. Kendime epey inanıyorum. Oynadığım devirlerde hocaymış üzere bakmaya çalıştım. Çalıştığım hocalardan deneyim kazanmaya çalıştım. Hocalar bana idmanda ‘senden düzgün hoca olur’ diyorlardı. Başarabileceğime inanıyorum. O yüzden bu yolda süratli bir biçimde ilerlemek istiyorum” halinde konuştu.

‘Sergen Yalçın’ın başarısı ortada’
Beşitkaş Teknik Yöneticisi Sergen Yalçın ile ilgili konuşan Şahan, ”Sergen Yalçın’ın başarısı ortada. yıllardır yaptıkları ortada. Yalnızca onun için değil öteki genç hocalarımız da o denli. Türkiye’de hocalar, sallamaya başlıyor. Okan hoca, Erol hoca, Abdullah hoca…Yeni nesil nitekim başarılı ilerliyor. O yüzden hepsinin başarılı olacağına inanıyorum” tabirlerini kullandı.

‘Stefan Kuntz’un başarılı olacağına inanıyorum’
A Ulusal Futbol Grubu’nun yeni teknik yöneticisi Stefan Kuntz ile ilgili olarak konuşan Şahan, ”Beni Kaiserslautern’den transfer eden Stefan Kuntz’du. bu biçimde sportif yöneticiydi. Artık ulusal gruba geldi. Başarılı olacağına inanıyorum. Ne kadar olumlu bir insan olduğunu, Türkiye’yi ne kadar benimsediğini biliyorum. Beşiktaş’ta esasen oynamıştı. Ulusal kadroya imza attıktan daha sonra aslına bakarsanız görüştüm onunla. İnanıyorum ki başarılı olacaktır. Hamit Ağabey’in kararlarına inanıyorum, yanlışsız karar verdiğine inanıyorum. Burada hocanın ne yapacağına bakmak lazım. Stefan Kuntz’un başarılı olacağına inanıyorum. Kuntz’la fazla ayrıntılı konuşmadım, epey memnun olduğumu söylemiş oldum. Ulusal ortada görüşeceğiz onunla. Olağan ki birlikte çalışma kelam konusu yok. İlerleyen vakit içinderda ne olur bilemeyiz fakat şu anlık bu biçimde bir fikir yok”

‘Beşiktaş’ın paylaşımından inanılmaz gururlandım’
Futbolu bırakma sonucunın akabinde Beşiktaş’ın yaptığı paylaşımı pahalandıran Şahan, ”Beşiktaş’ın benimle ilgili paylaşımında inanılmaz gururlandım. Ne kadar başarılı olduğumu gösterdi kendi açımdan. O denli anıları yaşamak hoş bir şey. sonucumı da verdim ve yeni hedeflerim doğrultusunda ilerleyeceğim. Koray abi (Palaz) olmasa Beşiktaş’a transfer olamazdım. O ailemi ikna etti ve transfer gerçekleşti. Artık de hoca olmak istiyorum ve tıpkı yolda onunla birlikte yürümek istiyorum” dedi.

Beşiktaş’ın Ajax maçı ve Pjanic transferi
Siyah – beyazlıların Şampiyonlar Ligi’ndeki Ajax maçına ve Pjanic transferine de değinen eski futbolcu, ”Beşiktaş’ın son haftalarda sakatlıkları var. O da olağan. Oyuncular gerçek dürüst tatil yapamadı. Fakat gördüğüm kadarıyla Beşiktaş en güzelini yapmayı istek ediyor. Ulusal ortadan daha sonrası epey uygun bir lig olacağını düşünüyorum. Üstün Lig’in son yılların en rekabetli olacağını düşünüyorum.

‘Pjanic inanılmaz bir transfer’
Pjanic inanılmaz bir transfer, liderimizi tebrik ediyorum. Nitekim sessiz sedasız bir transfer oldu. Kimse inanmamıştı transfer olana kadar. Üstün Lig’e paha katan bir transfer oldu diyebiliriz. Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’ndeki bahtını yüzde elli görüyorum. İki Sporting Lizbon maçı var. O iki maçı aldığı takdirde iki final maçı olacak. Değerli olan bu takımın yalnızca Şampiyonlar Ligi’ni oynayıp da ayrılması değil, kümeden çıkma ihtimali var. O iki maç belirleyecek. O şayet olmazsa Avrupa Ligi var” diye konuştu.

‘Beşiktaş her vakit şampiyonlukta favoridir’
Muhteşem Lig’deki şampiyonluk yarışını pahalandıran Olcay Şahan, ”Beşiktaş her vakit şampiyonlukta favoridir. Lakin Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor da ligin favorisi. Trabzonspor’da uygun bir takım kurdu, onların da başarılı olacaklarını düşünüyorum. Uygun ki de Trabzonspor’a gitmişim diyorum. Sahiden taraftar beni benimsedi, topluluk beni benimsedi. Orada geçirdiğim yılları dolu dolu geçirdim. Ben oraya gittiğimde Yusuf, Abdülkadir ve Uğurcan daha gençti, oynamıyordu. Ben onlara ağabeylik yaptım. Benden daha sonra kaliteli oyuncular gelmeye başladı, devamına da bakarsak şampiyonluk adaylardan birisi Trabzonspor” dedi.

‘Uğurcan Çakır dünyanın en âlâ kalecisi olmaya aday’
Olcay Şahan, Trabzonspor’un başarılı file bekçisi Uğurcan Çakır ile ilgili ”Uğurcan Çakır dünyanın en uygun kalecisi olmaya da aday. Çok öz inançlı bir kardeşimiz. esasen saha içerisinde de bunu gösteriyor. Şu an Avrupa’da oynayamamasının tek sebebi EURO 2020’de ulusal grubun başarısız olması. Avrupa’nın her ekibinde seneye olabilir. Zira kalitesi ortada. O yüzden Avrupa’nın en güzel gruplarında olabilir” diyerek kelamlarını noktaladı.