Son dakika haberleri – Vedat Muriqi depremi! Galatasaray maçı daha sonrası büyük şok…

Sarr

Active member
Harika Lig’de Rizespor’dan FEnerbahçe’ye gelen ve gösterdiği fevkalade performans ile İtalyan takımı Lazio’ya 18.5 milyon euroya transfer olan Vedat Muriqi hakkında şok eden bir gelişme yaşandı. Galatasaray’a karşı forma giyen Vedat Muriqi yıkan haberi İtalyanlar duyurdu. İşte ayrıntılar…

FIRSAT KAÇTI

Harika Lig devi Fenerbahçe’den transfer olduğu Çizme temsilcisi Lazio’da kendisini bir türlü ispatlayamayan 27 yaşındaki Kosavalı golcü Vedat Muriqi, UEFA Avrupa Ligi’nde oynadıkları Galatasaray maçında epeyce değerli bir fırsatı daha kaçırdı.

BİRİNCİ DÖNEMDE YALNIZCA 1 GOL

İtalyan takımındaki birinci döneminde beklentilerin altında kalan Kosovalı forvet, teknik adam Simone Inzaghi’nin idaresinde 27 lig maçında forma giydi, sırf 1 gol atabildi.

SARRI FIRSAT VERDİ

Bu dönem gerçekleşen teknik adam değişikliğinin akabinde oyuncunun kulüple yollarının ayrılabileceği belirtilse de, yeni çalıştırıcı Maurizio Sarri futbolcuya sahip çıktı ve kendisine fırsatlar vermeye devam etti.

‘TRANSFER KELAM KONUSU DEĞİL’ DEMİŞTİ…

Vedat Muriqi’yi performansından dolayı eleştiren ve kendisini protesto eden taraftarlarla idman esnasında tartışan ve akabinde bu taraftarları tesislerin dışına attıran Sarri, Galatasaray maçı basın toplantısında da oyuncunun grupta olduğunu ve transferinin kelam konusu olmadığını lisana getirdi.

GALATASARAY MAÇINDA FIRSAT BULDU

Serie A’da dönemin birinci üç maçında daha sonradan oyuna girerek kısa müddetler alan lakin beklediği çıkışı yakalayamayan 27 yaşındaki Kosavalı yıldız golcü Vedat Muriqi, kendisini göstermek için asıl fırsatı ise Galatasaray karşısında buldu.

40 DAKİKA ALANDA KALDI

İkinci yarının başlarında dahil olduğu oyunda yaklaşık 40 dakika alanda kalan lakin bu kâfi vakit içerisinde de hiç bir varlık gösteremeyen 1.94’lük santrfor, fırsatı kaçırdı.

KESİK YEDİ

Galatasaray maçının akabinde Vedat bu dönem birinci defa kesik yedi. Bu haftaya kadar tüm maçlarda oynayan, Milan maçında bile mühlet alan oyuncu, bu dönem birinci kere Lazio’nun bir maçında hiç alana çıkmadı, Cagliari uğraşını kulübeden izledi.

AYRILACAK

Deneyimli futbolcunun geçtiğimiz döneme misal bir vasatlıkta yeni döneme başlaması, çabucak hemen golle buluşamaması ve fırsatları kullanamaması, Vedat Muriqi için kulüpten ayrılma ihtimalinin de bir daha gözden geçirilmesini birlikteinde getirecek.

IGLI TARE İLE KONUŞTU

Çizme basınına bir süre evvel yansıyan haberlerle, Lazio Sportif Yöneticisi Igli Tare’nin menajerlerle bu mevzuda bir görüşme gerçekleştirdiği, 27 yaşındaki Kosavalı golcü Vedat Muriqi’nin geleceğini masaya yatırdığı ortaya çıkmıştı.

OCAK AYINDA AYRILABİLİR

İtalyan grubunda, kendisine gidecek kulüp arama çalışmaları yapılan oyuncunun, önümüzdeki transfer periyotlarında İtalyan grubu Lazio ile yollarının ayrılmasının sürpriz olmayacağı bedellendiriliyor.

MAÇ ÖNCESİ KONUŞMUŞTU

UEFA Avrupa Ligi’nde Lazio’nın Galatasaray’a konuk olduğu ve 1-0 yenildiği maç öncesinde konuşan Vedat Muriqi şu kelamları sarfetmişti; ‘Bu hoş kente dönmek hayli hoş. Ben bir santraforum ve gol atmak istiyorum. Maksadım de gol atmak. Umarım yarın gol atarım ve uzun vadede de gayeme ulaşırım. Birinci sene şanssız başladım lige. Pandemiden dolayı hastalandım. İtalya Ligi’nin zorluğu niçiniyle biraz zorlandım. 4-5 yıldır birlikte çalışan bir kümeye entegre olmak zordu. Çok çalışıyorum. Hocam bana güvenir ve takıma alırsa ben de oyunumu göstermeye hazırım.’

İtalyan takımıyla bu dönem 4 maça çıkan 27 yaşındaki Kosovalı golcü Vedat Muriqi toplamda 57 dakika forma giydi ve skor üretemedi.

MİSLİ.COM’DA CANLI İZLE VE OYNA