Son dakika haberleri: Beşiktaş’ta dev doruğun perde gerisi ortaya çıktı! İşte Sergen Yalçın’ın veda kelamları…

Sarr

Active member
SERDAR SARIDAĞ – SKORER ÖZEL

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde kümesini puansız tamamlayan Beşiktaş, Üstün Lig’de de uzun müddettir galibiyete hasret kaldı. Siyah-beyazlılarda berbat gidişat daha sonrası Teknik Yönetici Sergen Yalçın idareye istifasını sundu. Ahmet Işık Çebi’nin de bu talebi kabul etmesi daha sonrası Beşiktaş’ta Sergen Yalçın periyodu bitmiş oldu. Ahmet Işık Çebi – Sergen Yalçın doruğunun bilgilerina MİLLİYET ulaştı. İşte Sergen Yalçın’ın istifa etmedilk evvelki son kelamları…

MAKSAT DERBİYE YETİŞTİRMEK

Asbaşkan Emre Kocadağ, Sergen Yalçın’ın kendi isteğiyle nazaranvinden ayrıldığını bildirdi. Beşiktaş kapısının Sergen Yalçın’a kapanmadığını kaydeden Emre Kocadağ, yeni teknik yöneticisi gelecek hafta oynanacak Fenerbahçe derbisine kadar belirleyeceklerini söylemiş oldu. Siyah-beyazlı yönetici, “Bizim B planımız yoktu hoca manasında fakat bugün prestijiyle çalışmalara başladık. İnşallah kısa bir süre ortasında yeterli bir hocayı nazaranve getireceğiz. Bize sunulacak liste üzerinden kıymetlendirme yapacağız. Yeni hocayı derbi öncesine yetiştirmeye çalışırız” dedi.

BEŞİKTAŞ’TAN DUYGUSAL VEDA

Beşiktaş, Sergen Yalçın’a duygusal bir görüntüyle veda etti. Kulübün toplumsal medya hesaplarından, “Her şey için teşekkürler Sergen Yalçın, yolun açık olsun” başlığıyla yapılan özel paylaşımda, Yalçın’ın geçen dönem elde edilen şampiyonluklar sırasındaki manzaraları yer aldı.

MUKAVELESİNDE TAZMİNAT YOK

Beşiktaş Kulübü dönem sonu bitecek mukavelesi feshedilen Sergen Yalçın’a tazminat ödemeyecek. Siyah-beyazlı kulüp kontratı gereği Yalçın’a hak edilmiş ödemelerini yapacak. Kontratta tazminat hususu olmadığını açıklayan Asbaşkan Emre Kocadağ, karşılıklı mutabakatla yolları ayırdıklarını bildirdi.

AYRILIK EN HAKİKAT KARAR

Milliyet, Sergen Yalçın ile Lider Ahmet Parıltı Çebi içinde gerçekleşen toplantının tüm bilgilerina ulaştı. Yalçın toplantıda bu noktada ayrılığın en yanlışsız ve sağlıklı karar olacağını aktardı.

‘BU KAPININ HER VAKİT AÇIK OLDUĞUNU BİLİYORUM’

Tecrübeli hocanın, “Bugüne kadar verdiğiniz dayanak için teşekkür ediyorum. Lakin bu kademede hem Beşiktaş hem topluluk birebir vakitte benim için en sağlıklı karar ayrılık. Ben Beşiktaş’ın teknik yöneticilik bakılırsavinden ayrılıyorum ancak Beşiktaşlıyım. Bu kapının bana her vakit açık olduğunu da biliyorum” diye konuştuğu aktarıldı.

‘ZARAR VERMEMEK İSMİNE AYRILMAM GEREKİYOR’

Sergen Yalçın kelamlarına şöyle devam etti: “Sezona epeyce farklı maksatlarla başladık lakin hem ligde tıpkı vakitte Avrupa’da saha sonuçları istediğimiz üzere olmadı. Bu niçinle kulübe ziyan vermemek ismine ayrılmam gerekiyor. Beşiktaş inşallah ilerleyen periyotta bir daha hak ettiği yerlere gelir.”

‘BURASI SENİN EVİN’

Sergen Yalçın’ın istifasını kabul eden Lider Ahmet Işık Çebi’nin ise “Burası senin konutun. Sen nasıl istiyorsan o denli olsun” sözlerini kullandığı aktarıldı.

İKİLİ KUPA KAZANDI

Muhteşem Lig’de Beşiktaş’a nazaranve geldikten daha sonra 79 maça çıkan 49 yaşındaki teknik adam Sergen Yalçın 45 galibiyet, 10 birliktelik ve 24 yenilgi aldı. Yalçın, geçtiğimiz dönem Muhteşem Lig şampiyonluğu ve Türkiye Kupası’nı kazanmıştı.

25 BİN ŞAHISLA İMZA MERASİMİ

İstifa sonucu alan Sergen Yalçın’ın Beşiktaş’taki serüveni unutulmaz bir karşılamayla başlamıştı. Vodafone Park’ta yaklaşık 25 bin seyircinin önünde yuvasına dönen Yalçın bu coşkuyu şampiyonluğa taşıdı.

KULÜBEDE KARAVELİ OLACAK

Sergen Yalçın ve takımıyla yollarını ayıran Beşiktaş pazar günü oynayacağı Yukatel Kayserispor maçına U19 ekibi teknik yöneticisi Başkan Karaveli idaresinde çıkacak. Siyah-beyazlı kadrosu kritik karşılaşmaya pro-lisansı da bulunan 47 yaşındaki Karaveli hazırlayacak.

BURADA ORANLAR ÇOK DAHA YÜKSEK