Son dakika haberi: Zorbay Küçük’ün birinci vukuatı değil! Galatasaray cephesinden büyük reaksiyon

Sarr

Active member
ZORBAY KÜÇÜK’ÜN BİRİNCİ VUKUATI DEĞİL

Galatasaray, Spor Toto Üstün Lig’in 17’nci haftasında Medipol Başakşehir’i konuk etti. Kritik uğraş 1-1’lik eşitlikle bitmiş oldu. Maçın akabinde Galatasaray Yardımcı Antrenörü Necati Ateş ve sarı-kırmızılı grubun oyuncusu Berkan Kutlu çarpıcı savlarda bulundu. Zorbay Küçük’ün Kerem Aktürkoğlu’na ‘yalancı’ söylemiş olduğini öne süren Galatasaray cephesi, genç hakemi TFF’ye şikayet edeceğini belirtti. Öte yandan 29 yaşındaki hakemin daha evvel de birtakım olaylara karıştığı ortaya çıktı. İşte Zorbay Küçük’ün daha evvel karıştığı birtakım olaylar…

GALİBİYET HASRETİ DEVAM ETTİ

Spor Toto Üstün Lig’in 17. haftasında Galatasaray Nef Stadyumu’mda karşılaştığı Medipol Başakşehir ile 1-1 birliktee kaldı. Bu sonuçla sarı-kırmızılıların makus serisi devam etti. Harika Lig’de son olarak Gaziantep FK’yı mağlup eden Galatasaray ondan sonrasında oynadığı 6 maçta 3 puan alamadı. Sarı-kırmızılılar bu süreçte Fenerbahçe ile Sivasspor’a mağlup olurken, Fatih Karagümrük, Yeni Malatyaspor, Altay ve Başakşehir ile de birliktee kaldı.

BERKAN KUTLU’DAN ŞOK SUÇLAMA

Galatasaray – Başakşehir çabasının akabinde beIN Sports’a konuşan Berkan Kutlu şu tabirleri kullandı: “”Futboldan öteki şeyler de konuşmak istiyorum. Burada bu akşam o denli şeyler yaşandı ki hürmet çerçevesini aştık. Bunu söylememin sebebi Kerem’e ‘yalancı’ denmesi. Her şeydilk evvel hürmet bekliyoruz. Niçin bunlar oluyor anlamıyorum. Bu saygısızlıkların bitmesi lazım.”

TFF’YE ŞİKAYETTE BULUNULACAK

Galatasaray Yardımcı Antrenörü Necati Ateş, maçın hakemi Zorbay Küçük ile yaşanan olaylar ilgili olarak, “‘Senin oyuncun bana yalancı diyor’. Hangi had ile bunu söyleyebiliyorsun. Değil Galatasaray futbolcusuna, Türk futbolunda hiç bir futbolcuya bu biçimde kelimeyi hakem kullanamaz. var ise düşüncen kartını gösterirsin. Bunları söyleme hakkına sahip değilsin” dedi. Ateş, Küçük için TFF’ye şikayette bulunacaklarını söylemiş oldu.

GENİŞ YANKI UYANDIRDI

Galatasaray Yardımcı Antrenörü Necati Ateş ile 23 yaşındaki orta saha Berkan Kutlu’nun maçın hakemi Zorbay Küçük ile ilgili telaffuzları futbol kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Berkan, Zorbay Küçük’ün Kerem Aktürkoğlu’na ‘yalancı’ söylemiş olduğini belirtirken, Necati Ateş deneyimli hakem ‘lan’ telaffuzunda bulunduğunu vurguladı.

AKILLARA OCAK 2019 GELDİ

Fanatik Gazetesi’nin haberine bakılırsa; Galatasaray cephesinde reaksiyonlar çığ üzere büyürken akıllara Ocak 2019 geldi. Hatırlanacağı üzere Küçük, o periyot Spor Toto 1. Lig’de oynanan İstanbulspor-Gaziantep FK maçında benzeri bir söylemi gerçekleştirmişti.

GÜNAY GÜVENÇ’İN ÜSTÜNE YÜRÜDÜ

Küçük, maç bitiminde soyunma odasına yanlışsız yapılan girişte Gaziantep temsilcisinin kalecisi Günay Güvenç ile tartışma hayatış, tartışma büyüyünce deneyimli oyuncunun üstüne yürümüştü. 29 yaşındaki hakemi ortaya giren gözlemci ve güvenlik bakılırsavlileri sakinleştirmişti.

MEHMET ALTIPARMAK REAKSİYON GÖSTERDİ

Periyodun Gaziantep FK Teknik Yöneticisi Mehmet Altıparmak ise Zorbay Küçük’e büyük reaksiyon gösterirken teknik heyeti ve futbolcuları tarafınca güç sakinleştirilmişti.

‘KONUŞMA LAN DİYEMEZ’

Altıparmak, maç daha sonrası düzenlenen basın toplantısında adeta isyan etmiş ve şu sözleri kullanmıştı: “Konuşma lan diye bir şey söyleyemez hakem. İnsanların canını yakmışsın yanlışlı verdiğin kararla insanların mukadderatıyla oynuyorsun. Bende bundan dolayı ona yanıt vermek zorunda kaldım. Hakemin maç içi halleri belirliydi. Maçtan daha sonraki tutumu da ona yakışmıyordu. Oyuncumla hakikat dürüst konuşması için uyardım.”

‘CEZASI AZ GELMİŞ, ŞAİBELİ KARARLAR VERDİ’

“Maça tesir etmişsin, beşerler bir şey söylüyor ancak sen buna ukala ukala karşılık veremezsin. Geçen sene cezalı bir hakemdi 6 ay ceza almıştı. Cezası az gelmiş. Burada da şaibeli kararlar verdi. Biz hiç bir hakemin makus olmasını istemiyoruz fakat sonuca tesir eden kararlarından dolayı karşısındayız. Demek ki ceza aldıktan daha sonra ikinci maçıydı bu. Fakat bana göre bu maçta başarısız oldu.”

BURADA ORANLAR ÇOK DAHA YÜKSEK