Son dakika haberi – VakıfBank Başantrönü Giovanni Guidetti’den Skorer’e itiraf: 1 yıl evvel ömrüm daha kolaydı

Sarr

Active member
RÖPORTAJ: NERGİS AŞKIN – KAMERA: BURAK GEZMİŞ

Ankara’da düzenlenen FIVB Bayanlar Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda doruğa çıkarak 4. kere Dünya Şampiyonu olan VakıfBank Bayan Voleybol Kadrosu, medyayla bir ortaya geldiği görüşmede Skorer’in sorularını yanıtladı. Şampiyon ekip final maçında yaşananlardan zafere ve son senelerda hayatlarında yaşanan değişikliklerden rakiplerine dek biroldukça hususta samimi açıklamalarda bulundu.

‘ÇOK KIYMETLİ VE ÖZEL BİR KUPA KAZANDIK’

Başantrenör Giovanni Guidetti fazlaca keyifli olduğunu söylemiş oldu ve hislerini şu cümlelerle söz etti ;Tabii ki epeyce memnunuz, nitekim çok kıymetli ve özel bir kupa kazandık. Bu kupayı 15 bin seyirci ile Türkiye’de kazandık. Bu turnuva voleybol için en sıkıntı turnuvalardan biri. Çok kıymetli ve yeterli gruplar vardı. Oyuncularıma motivasyon lazım değildi zira hepsi hayli motivelerdi. Herkes kazanmak istiyordu. Ankara’da olduğumuz için de motivasyon yüksekti. 15 bin kişi vardı. Çok gürültülüydü. Ben maçta hayli konuşuyorum. Yüksek ses lazım. Fenerbahçe maçından daha sonra sesim gitti. Final sabahı uygundum. Finalde düzgündü ve finalden daha sonra yine sesim gitti.

‘1 YIL EVVEL HAYATIM DAHA KOLAYDI’

‘Futbol tüm ülkelerde en kıymetli neredeyse. Lakin bence Türkiye’de voleybol hayli kıymetli hale geldi. Herkes voleybolu seviyor ve izliyor. 1 yıl evvel ömrüm daha kolaydı. Artık markete gidiyorum fotoğraf isteyenler oluyor. Bana teşekkür ediyorlar. Çok gururluyum.’

‘HER VAKİT YENİ KUPAYI HEDEFLİYORUZ’

‘Kadın ekip Türkiye’de epey başarılı. Vakıfbank ve ulusal ekip hayli başarılı bu epeyce kıymetli. Fransa’ya gidiyoruz. Çok sıkıntı bir maçımız var. Kupayı kazandıktan daha sonra konsantre olmak fazlaca kıymetli. Türkiye Kupası var, play-off var, Şampiyonlar Ligi var. Her vakit yeni kupayı hedefliyoruz.’

MELİS GÜRKAYNAK: ‘BASKIYI AVANTAJA ÇEVİRİP ŞAMPİYON OLDUK’

Vakıfbank Bayan Voleybol Kadrosu kaptanı Melis Gürkaynak Skorer’e özel açıklamalarda bulundu.4.kez Dünya Kupası’nı ülkemize getirmemiz epeyce hoş bir his. Daha dönem bitmedi, dönem başında gaye koymuştuk 5 kupayı almak için.2 adedini aldık artık başka üçünü de almak istiyoruz. Daha evvel aldığımız şampiyonluklarda taraftarla ilgili pek bir şey konuşmuyorduk. Fakat voleybol izleyicisine haksızlık yapmak istemiyorum zira son 3-4 yıldır bizi ziyadesiyle destekleyen bir seyirci kümemiz var. Bu ulusal kadro başarılarıyla da perçinleşti. Bu bizler için epeyce gurur verici. Bizim maçımız derbiden daha fazla izlenmiş. Voleybol hayli hoş bir yere geldi Türkiye’de. Bu atılımın bir kesimi olduğumuz için fazlaca gururluyuz. Sokakta küçük çocuklar bizi tanıyor. Biz de voleybolcu olacağız diyorlar. Çok memnun oluyoruz. Turnuvada 4 gün üst üste maç yapacağımızı biliyorduk. Kuramız da biraz şanslıydı. Ruhsal olarak epey güç bir turnuvaydı. Ankara izleyicisi önünde bir Türk kadrosunun şampiyon olması gerekiyordu, bu biraz baskı oluşturdu bizde. Bunu avantaja çevirip şampiyon olduk.’

CANSU ÖZBAY: ‘EGONU’YA KARŞI İNTİKAM DEĞİL RÖVANŞ ALDIK’

Ulusal voleybolcu Cansu Özbay hayli gururlu olduğunu söylerken ‘4.kez bu kupayı kaldırdık. Ankara izleyicisinin önünde olması fazlaca kıymetliydi. Çok memnunum. Seyircinin tesiri epeyce büyüktü. Alanda inanılmaz bir atmosfer yarattılar. Şampiyon olmamızda epeyce büyük katkıları var. Egonu fazlaca uygun düzeyde bir oyuncu. İntikam demeyelim ancak rövanş üzere bir şey diyebiliriz. Ekip olarak epeyce düzgün oynadık.’ tabirlerini kullandı.

MERYEM BOZ: ‘DÜŞTÜĞÜMÜZ VAKİT TARAFTAR BÜYÜK BİR İTİCİ GÜÇ’

Ulusal voleybolcu Meryem Boz şampiyonlukla ilgili hislerini şu sözlerle lisana getirdi; ‘Çok memnun ve gururluyuz. Arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Çok büyük işler başardık. Türkiye’nin spor tarihi açısından fazlaca değerli bir kupa kazandık. Taraftarımız nitekim süperler. Yalnızca Ankara değil, Türkiye’nin dört bir yanından geldiler. Salon acayip doluydu. 15 bin kişilik ise tahminen 17 bin kişi vardı. Taraftarın desteklemesi nitekim çok büyük bir itici güç oluyor. Düştüğünüz vakit içinder oluyor. Onların alkışları gücü bize geçiyor. bu biçimde devam ederse konutumuzda maç kaybetmeyiz diye düşünüyorum. Yalnızca voleybol değil öbür amatör branşlarda da spor ülkesi olmaya ilerlemeliyiz. Yalnızca futbol değil hentbol da jimnastik de olmalı. Biz voleybol olarak istikrarlı bir biçimde başarılara imza atmaya devam ediyoruz. Egonu hakikaten hayli uygun bir pasör çaprazı. Genç ve önünde fazlaca yıllar var. Hırslı olması epeyce olağan. Biz de rakibimize karşı öyleyiz.’

AYLİN SARIOĞLU ACAR: BİRÇOK KİŞİ ‘DERBİYİ DEĞİL SİZİ İZLEDİK’ DEDİ

Vakıfbank Bayan Voleybol grubu oyuncusu Aylin Sarıoğlu Acar ise memnunluğunu şu sözlerle anlattı;’Çok memnunuz. Ankara izleyicisinin önünde bu kupayı kaldırdığımız için gurur duyuyorum. Seyircilerimiz takviyelerini hiç esirgemediler. Seyirci bizim için hayli büyük bir itici güç. Rakip kadronun kullandığı servislerde çıkan ses inanılmazdı. Karşı tarafın huzursuz olduğunu bakılırsabiliyorsunuz. Çok hoş bir atmosferdi. Biroldukca arkadaşım derbiyi izlemedik ve sizi izledik dedi. Herkes bundan bahsediyor. Bu hususta da hayli memnunum zira ileride hayli büyük bir gelecek görüyorum voleybolda. Ülke bu türlü voleybolu takviyelerde daha büyük muvaffakiyetler gelecektir eminim. İçinde yaşadığım için söylüyorum bu gururu yaşamak epeyce hoş bir şey. Tüm genç arkadaşlarımın bu gurur tatmasını epey isterim. Bilhassa ailelerin bu mevzuda takviye olması hayli değerli.’

ZEHRA GÜNEŞ: TÜRKİYE ARTIK VOLEYBOL ÜLKESİ

Ulusal voleybolcu Zehra Güneş hislerini şu cümlelerle tabir etti;Türkiye’ye bu kupayı 4.kez getirdiğimiz hayli memnunum. bu biçimde bir platformda ülkemizi altın madalya ile temsil etmek hoş bir his. Türkiye artık voleybol ülkesi olmuş durumda bence. Artık restoranlara gittiğimizde futbol maçı yerine voleybol maçı görüyorum. Bu beni hayli memnun ediyor. Buna öncü olan kümede olmak benim için ayrıyeten gurur verici. Bunun vakit geçtikçe daha epeyce artacağına eminim.

BURADA ORANLAR ÇOK DAHA YÜKSEK