Son dakika haberi: Patrick van Aanholt’tan Guendouzi’ye tepki! Maçın akabinde…

Sarr

Active member
AANHOLT MAÇIN AKABİNDE PAYLAŞTI

Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi E Kümesi’nin ikinci hafta uğraşında Marsilya ile karşı karşıya geldi. 90 dakikası golsüz geçilen maç 0-0’lık birliktelikle tamamlandı. Galatasaray’ın Hollandalı futbolcusu Patrick van Aanholt ile Guendouzi içindeki tartışma maçın daha sonrasına da taşındı.

CENGİZ’İN PERFORMANSI BEĞENİ KAZANDI

Galatasaray’ın Marsilya’ya konuk olduğu çabada Cengiz Ünder’in performansı beğeni kazandı. Ulusal futbolcumuz, sarı-kırmızılılara karşı Fransız takımında performansıyla en hayli beğeni kazananan isim oldu.

BOEY SAKATLANDI

Galatasaray’da uzun müddettir sakatlığı niçiniyle formasından uzak kalan Sacha Boey, Marsilya maçıyla birlikte geri döndü. Uğraştaki performansıyla göz dolduran genç futbolcu, müsabakanın son anlarında sakatlandı. Boey’in hafta sonunda forma giymesinin beklenmediği kaydedildi.

MUSLERA’DAN MONDRAGON PAYLAŞIMI

Galatasaray’ın Uruguaylı file bekçisi Fernando Muslera, Marsilya maçının akabinde paylaşımda bulundu. Deneyimli file bekçisi müsabakadan bir görselle bir arada, “Beni bu kuvvetli gecede yalnız brakmadığın için sana hayli teşekkür ederim Mondragon” paylaşımını yaptı.

VAN AANHOLT’TAN GUENDOUZI’YE REAKSİYON

Müsabakanın son anlarında VAR tarafınca iptal edilen penaltı durumunda Guendouzi ile tartışan Patrick van Aanholt da uğraşın akabinde paylaşım yaptı. Deneyimli sol bek, “Yanıldığın VAR sonucunda kanıtlandıktan daha sonra ağzını açman… Ben o peruğu koparmadan evvel rahatlaman gerek küçük adam… Aslanlarıma hak edilmiş bu puan için tebrikler” tabirlerini kullandı.

‘PENALTIMIZ VERİLMEDİ’

Galatasaray’ın UEFA Avrupa Ligi’nde Marsilya ile 0-0 birliktee kaldığı maçın akabinde Matteo Guendouzi açıklamalarda bulundu. VAR ile iptal edilen penaltıda kendisine müdahale olduğunu söyleyen Fransız futbolcu, “Dengem bozuldu, hareket beni etkiledi, kesin penaltıydı. Hakem de bana müdahale olduğunu söylemiş oldu, bu yüzden anlayamıyorum. Sonunda 0-0 bitti. Kendimizi zorladık, bilhassa 2. yarıda Türklerin hiç bir tehlikesi yoktu. Düzgün bir 90 dakika oynamış olsak da sonunda hayal kırıklığı yaşıyoruz. Artık önümüzde kazanmamız gereken öbür puanlar var” dedi.

G.SARAY FORMASIYLA 13 MAÇ

Galatasaray’ın dönem başında bedelsiz olarak takımına kattığı Patrick van Aanholt, sarı-kırmızılı formayı 13 resmi maçta giydi. Deneyimli sol bek bu müsabakalarda rakip fileleri 1 sefer havalandırdı.

YENİ ÜYE OLANLARA 10 TL İKRAM