Son dakika haberi: Meryem Boz, Eskişehir’de spor akademisi kurdu

Sarr

Active member
Ulusal voleybolcu Meryem Boz, Eskişehir’deki bir kolej bünyesinde ‘Meryem Boz Spor Akademisi’ kurdu. Akademinin açılışı için kolejde program düzenlendi. Programa Türkiye Voleybol Federasyonu Lideri Mehmet Akif Üstündağ, kolej yetkilileri, akademi teknik takımı, öğrenciler ile velilikleri katıldı. Türkiye Voleybol Federasyonu Lideri Mehmet Akif Üstündağ, Meryem Boz’un kurduğu spor akademisiyle kendisi üzere pek epey atlet yetiştireceğine inandığını söylemiş oldu.

GÖZ YAŞLARINI TUTAMADI

Meryem Boz’un açılış konuşmasından evvel ulusal ekipten arkadaşlarının gönderdiği görüntülü bildiriler yayınlandı. Ekrandan görüntüyü izleyen Boz, gözyaşlarına hakim olamadı. Maksadının kuvvetli bayanlar oluşturmak istediğini söz eden Meryem Boz, “Bizim için fazlaca onurlu ve gururlu bir gün. Hem akademinin açılışı ile birlikte Toprak bebeğe de vesile olduğu için epey keyifli oldum. Amaçlarımızın başında biz kuvvetli bayanlar da oluşturmak istiyoruz. Zira her spor yapan profesyonel atlet olacak diye bir şey yok. Ancak sporla birlikte çocukların önünü hem eğitim manasında birebir vakitte spor manasında açmak istiyoruz” dedi.

‘KULÜPLERE KONSANTRE OLMAK İSTİYORUM’

Yaz döneminin Türk voleybolu için fazlaca muvaffakiyet geçtiğini ve artık kulüplere konsantre olmak istediğini belirten Boz, “Bence epeyce başarılı ve hoş bir yaz geçti. hem de epey da ağırdı. 4 ay kamplar, idmanlar, seyahatler, şehirlerarası, milletlerarası bir epey seyahatler yaşadık. Lakin sonunda tüm Türkiye’yi voleybol hakkında konuşturabildik ve voleybol hakkında tüm Türkiye’yi birleştirebildik. her insanın kalbi, bizim maç saatimizde bizimle birlikte attı. Bence voleybol muvaffakiyetinden fazlaca Türkiye’yi bir ortada, tıpkı saatte bir ortaya toplayabilmek de epeyce hoştu. Hoş ve başarılı bir yaz oldu. Vakıfbank her vakit gayeleri yüksek olan bir kadro. Ben de bu maksatlara yardım edebilmek ve bu kadronun bir modülü olabilmek için gittim. Vakıfbank bir daha bütün kupalara talip. Elimizden gelenin en düzgününü yapacağız. Ulusal grup dönemini yeni kapattığımız için artık ben kulüplere konsantre olmak istiyorum” biçiminde konuştu.

Meryem Boz, kurduğu spor akademisinde, oryantasyon, temel voleybol eğitimi, voleybol teknik eğitimi, fitness, spor psikolojisi ve temel beslenme eğitimi verecek.

SMA’LI TOPRAK’A TAKVİYE VERDİ

Eskişehir’de Zehra ile Reyhan Yavaş çiftinin 4 yaşına giren Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip2 hastası çocukları Toprak’ın tedavi masrafı için katı sağlayan Meryem Boz, açılışta satılan biletlerden çekilişle 2 şahsa ulusal grup forması verdi.