Son dakika haberi: Kylian Mbappe yıldızlaştı! Messi’yi geride bıraktı: O bir uzaylı

Sarr

Active member
MBAPPE DAMGASI! MESSI’Yİ GERİDE BIRAKTI

Paris Saint Germain, UEFA Şampiyonlar Ligi Son 16 Tipi birinci maçında Real Madrid ile karşı karşıya geldi. Heyecan dolu maçın son anlarında ekibine galibiyeti getiren Kylian Mbappe, Fransız basınında manşetlere taşındı. Lionel Messi ise büyük bir şok yaşadı. İşte son dakika haberinin detayları…

‘MBAPPE var ise SORUN YOK’

Şampiyonlar Ligi’nde son 16 çeşidi birinci maçında PSG alanında Real Madrid’i 1-0 yenerken Kylian Mbappe rüzgarı esti. L’Equipe tarafınca manşete taşınan Mbappe, Messi’nin bile önünde tutuldu ve “Mbappe var ise sorun yok” tabirleri kullanıldı.

‘MBAPPE BİR UZAYLI’

PSG’nin kalecisi Donnarumma, Mbappe’nin hayranlık uyandırdığını belirterek, “Mbappe bir uzaylı… Biz her gün onunla oynamanın keyfini çıkarıyoruz. PSG’de kalıp kalmayacağına karar verecek olan kendisi” dedi.

‘BÜYÜK MAÇLAR İÇİN YAŞIYORUM’

Kylian Mbappe de Real Madrid galibiyeti daha sonrasında açıklamalarda bulundu. Real Madrid tezlerini cevapsız bırakan başarılı futbolcu, “Ben hala daha PSG’nin kontratlı oyuncusuyum. Hakkımda fazlaca şeyler konuşuluyor ve yazılıyor. Geleceğim daima tartışıyor. Bunlar olağan. Lakin ben PSG için sonuna kadar gayret edeceğimi söylemiştim ve bunu gösterdim. Artık Bernabeu’da da göstermem lazım ve göstereceğim. Ben büyük maçlar için yaşıyorum” tabirlerini kullandı.

MESSI’NİN PENALTISI GÜNDEM OLDU

PSG-Real Madrid maçında Kylian Mbappe’nin performansı kadar Lionel Messi’nin penaltı kaçırması da gündem oldu. Skor 0-0 iken 64. dakikada penaltıdan yararlanamayan Messi, Real Madrid kalecisi Courtois’yı geçemedi.

RONALDO AYRINTISI DİKKAT ÇEKTİ

Tam o esnada İngiltere’de de Premier Lig’deki erteleme maçında Manchester United’da Ronaldo, Brighton filelerini havalandırdı. Bu enteresan tesadüf epeyce konuştu. Messi’nin penaltısını kurtaran Courtois da “Maça çıkmadan evvel Lionel Messi’nin penaltılarını ve alanda yaptıklarını epeyce incelemiştim. Alandayken de uygulamaya çalıştım” dedi.

52 MAÇTA 52 GOLE TESİR

Kylian Mbappe’nin Şampiyonlar Ligi’nde başarısı artarak devam ediyor. 23 yaşındaki futbolcu bu vakte kadar Şampiyonlar Ligi’nde çıktığı 52 maçta 52 gole direkt tesir etti.

BU DÖNEM KENDİNİ BULDU

Yalnızca bu döneme bakıldığında da 6 Şampiyonlar Ligi maçında 4 gol 6 asistle 10 gole direkt katkı yaptı. Monaco ve PSG formalarıyla 2016’dan beri Devler Ligi’nde uzunluk gösteren Fransız futbolcu 33 gol attı 19 asist yaptı.

İNANILMAZ PERFORMANS

Yalnızca son 16 çeşidi maçları baz alındığında ise Mbappe 14 golle dikkat çekti. Yıldız oyuncu bu dönem ise PSG’de 32 resmi maçta 22 gol 16 asistle 38 gole direkt tesir etmesini bildi.