Son dakika haberi: Hatayspor-Galatasaray maçı daha sonrası olay kelamlar: ‘Utanıyorum! Bunu kim aldırdı? Torrent gelince…’

Sarr

Active member
SPOR MUHARRİRLERİ HATAYSPOR-GALATASARAY MAÇINI KIYMETLENDİRDİ

Spor Toto Muhteşem Lig’in 21. haftasında Atakaş Hatayspor’a konuk olan Galatasaray alandan 4-2’lik mağluibyetle ayrıldı. Spor müellifleri Hatayspor-Galatasaray maçını kıymetlendirdi. İşte ayrıntılar…

OSMAN ŞENHER: ‘G.SARAY’A MAÇ KAZANDIRMAZLAR’

“Koca hafta Galatasaray bir sürü sorun hayatış, şiddetli Hatay deplasmanına gelmiş, kahırları var, alanda tüm futbolcular elinden geldiğince uğraş ediyor, rakip futbolcular da fevkalade savaşıyorlar… Lakin alanda bir hakem var ki; inanın yazık ediyor. Hem oynanan futbola, birebir vakitte sarı-kırmızılılara…”

‘BUNLAR AFFEDİLECEK YANLIŞLAR DEĞİL’

“Hakem Erkan Özdamar beğendiğim bir hakemdi. İnanın dünkü müsabakaya tayin edilince epeyce sevindim. Fakat ne yaptı, maçın önüne geçti. Birinci yarıda Kamara önüne gelen futbolcuyla didişiyor, sataşıyor lakin Özdamar bu oyuncuyu ikinci sarı karttan dışarı atmıyor. Hele Sacha Boey ile bir konumu var ki, hangi hakem olsa, Boey’in yaptığı bir şey olmadığından yalnızca Kamara’ya sarı kart gösterir. bir daha birinci yarı Kerem’e ceza alanı ortasında yapılan bir hareket var ki, yüzde yüz penaltı. Haydi orta hakem atladı diyelim, VAR hakemi niye müdahale etmiyor.Hatayspor’un attığı ikinci gol net ofsayt. Yayıncı kuruluş çizgi bile çekmiyor. Oynanan futbolu yazacağımıza biz hakem yanılgılarını müellif olduk. İnanın yazarken ben utanıyorum. Türk futboluna ve bu kadar emeğe gerçekten günah. Galatasaray galip gelecek fırsatları yakaladı. Berkan ıskaladı, bomboş kaleye golü atamadı. Ekibe ne hayrı var bilmiyorum, tekniği sıfır. Van Aanholt, ya sen ne vakit penaltı attın ki topun başına gidiyorsun! Bunlar affedilecek yanlışlar değil.”

‘BERKAN, TAYLAN VE CICALDAU’YA ÜSTÜNLÜK SAĞLADILAR’

“Halil Dervişoğlu gruba hiç mi katkın olmaz! Diagne sakat, Mustafa Afrika Uluslar Kupası’nda… Tek santrfor kalmışsın, bari sana verilen vazifesi tam yap. Ne baş topuna çıkabiliyor, ne şut çekiyor ne de adam eksiltebiliyorsun. Bari orta sahana yardım et. Hatayspor’un orta alanı epeyce kuvvetli, yeterli ataklar yapıyorlar. Berkan, Taylan, Cicaldau karşısında üstünlük sağladılar. Fakat maalesef Halil demek ki bu kadar bir futbolcu.”

‘BU BERKAN’I KİM ALDIRDI?’

“Galatasaray’ın en büyük handikapı orta saha… Yol geçen hanı üzere. Fatih Terim de bu meşakkatleri çekiyordu, yeni gelen hoca da tıpkı dertleri yaşayacak. Dönem başı bu Berkan’ı kim aldırdı? niye oraya savaşçı bir orta saha oyuncusu alınmadı? Rakip atakların hepsi gol durumuna dönüşüyor. Orta alanda karşılayan bir tek futbolcu yok. Bu nereye kadar gidecek? Futbolcuların uğraşına hiç bir şey söylemiyorum, hepsi uygun uğraş ediyor lakin orta alandaki meşakkat bütün grubu etkiliyor. Transfer dönemi daha bitmedi. Bilemiyorum herbiçimde fırsat transferi yapıp bu eza giderilecek. Giderilmezse bu kadro maç kazanamaz, mümkün değil.Son kelamım de Hatayspor’a… Kazanmayı fazlaca istediler. Rakipleri kadar koştular, daha epey konuma girdiler. Ömer Erdoğan hakikaten çok âlâ bir grup yaratmış. Bu galibiyetleri katiyetle sürpriz değil, üç puanı hak eden bir oyun oynadılar.”

ŞANSAL BÜYÜKA: ‘BURASI TÜRKİYE’

“Galatasaray’ın dokuz maç daha sonra deplasmanda Hatayspor’u yeneceğini düşünüyordum… Fatih Terim gidip, yeni hoca Torrent geldiği için değil… Galatasaray’ın futboluna güvendiğim için hiç değil…Hatay’ın büyük düşüş ortasında olması, geri dörtlüsü ve savunma anlayışının kırılganlığı, son dört hezimetinden birinde 4, başkalarında 3’er gol yiyip kaybetmesini, Galatasaray ismine avantaj görüyordum, yanılmışım…Aslında “macera filmi” tadında bir maç izledik… Hatay kaçırdı, Galatasaray kaçırdı… Hatayspor daha fazla kaçırdı, daha fazla attı ve maçı haklı olarak kazandı…Şunu söylemeliyiz; Galatasaray bu dönem hiç bir maçta rakibe bu kadar durum vermedi… hiç bir maçta, bilhassa deplasman maçında bu kadar konuma giremedi… Başıma takılanları sıralayayım…”

‘PENALTIYI RESMEN KAÇIRDI’

“Van Aanholt birinci golde asist yapmasına karşın, yenilginin başrol oyuncusuydu… Göstere göstere, yavaş vurarak, kalecinin müdahale alanına göndererek, penaltıyı resmen kaçırdı… Atsa tahminen de oyun ve sonuç kopacaktı…”

‘G.SARAY’IN SAVUNMASI BOMBOŞTU’

“Hatayspor maden bulmuş üzere her hamlesini Van Aanholt kanadından geliştirdi… İkinci gol, hele Lobjanidze’nin kadrosu ismine attığı üçüncü gol… Galatasaray’ın sol savunması, bu iki golde ve her Hatay atağında ‘nadasa yatmış tarla’ üzere bomboştu…”

‘BU KADAR HAMLE BAHTINI NASIL VERİRSİNİZ’

“Galatasaray geri dörtlüsünün önünde Berkan-Taylan ikilisi oynadı… Bunlara ikinci yarıda bir de Aytaç Kara katıldı… Bu kadar markajı kuvvetli bir orta alana karşın rakibe bu kadar fazla, bu kadar rahat hamle talihini nasıl verirsiniz…”

‘GÖRDÜNÜZ, BİR TEDBİR ALSANIZA’

“Galatasaray geri dörtlüsünün ardına atılan her top durum oldu… Yalnızca birinci yarıda Kamara üç, Lobjanidze bir mutlak durumdan yararlanamadı… Bir de penaltı oldu… Gördünüz, bir tedbir alsanıza…”

‘YANLIŞ İSMAİL’DEN EVVEL…’

“Kaleci İsmail; ikinci, üçüncü, hatta dördüncü golde önemli manada yanlışlı… Galatasaray bu kadar transfer yapıp, Muslera’nın ve kadronun birinci yedeğini alamıyorsa, burada önemli bir yanlış var…O yanlış İsmail’dilk evvel Galatasaray’ı yönetenlerde…”

‘TÜRK FUTBOLU KEREM’İ KORUMALI’

“Türk futbolu bu Kerem’i sarıp, sarmalayıp muhafazalı… Türk futbolunda kimseye kısmet olmayacak çabukluğu, suratı ve marifeti var… Süper frikik golünü yürekten alkışlıyorum…”

‘KAFAM TAKILDI’

“Hatay’ın kazandığı penaltı yanlışsız… Lakin, madem penaltı var, Alpaslan’a sarı kart nerede? aslına bakarsanız sarı ile oynayan Alpaslan ikinci sarıyı görse, muhtemelen maçın istikrarları değişecekti… Hatayspor’un ikinci golünün başlangıcında bir ofsayt var mıydı sanki? Başım takıldı…”

‘HAKEM MAKUS BİR MAÇ YÖNETTİ’

“Hataylı Kamara, kaçırdıklarıyla, attığı golle, her konumda itiş-kakış çıkarmasıyla maçın öne çıkan adamıydı… Sarı kart ile oynarken, ikinci yarının çabucak başında atağa çıkan Boey’i geriden beline sarılıp durdurması, ikinci sarıyı hak etmedi mi? Hakem Erkan Özdamar makus bir maç yönetti… O kadar fazlaca konum var ki, yaz yaz bitmez, tartışılan durumlara sütunlar, sayfalar yetmez…”

‘BURASI TÜRKİYE… HİÇBİR ÜLKEYE BENZEMEZ’

“Hatay’ı kutlamak lazım… Bu kadar makus gidişe, bu kadar farklı mağlubiyetlere karşın, Galatasaray maçını bir fırsata çevirdiler ve haklı bir galibiyete imza attılar… Galatasaray’ın yeni hocası futbolla yatıp futbolla kalkan İspanya’dan olabilir, futbolun beşiği İngiltere’de çalışmış olabilir, Guardiola üzere dünya markası bir hocanın senelerca yardımcılığını yapmış olabilir… Barcelonaları, Bayern Münihleri , M.Cityleri görmüş olabilir… Hepsi tamam… Lakin burası Türkiye… hiç bir ülkeye benzemez… Zordur bizde işler… Welcome Torrent…”

BURADA ORANLAR ÇOK DAHA YÜKSEK