Son dakika haberi: Galatasaraylı voleybolcudan olay itiraf! ‘Sürekli küfür ediyordu’

Sarr

Active member
OLAY İTİRAF! ‘SÜREKLİ KÜFÜR EDİYORDU’

Voleybol hayatını uzun müddettir Türkiye’de sürdüren Galatasaray HDI Sigorta’nın Rumen voleybolcusu Alexia Carutaşu’nun yaptığı açıklamalar ülkesinde büyük yankı uyandırdı. CSM Bükreş ekibinde mesleğine başladıktan daha sonra İstanbul’a gelen ve evvel Vakıfbank, daha sonra Sistem9 Yeşilyurt formalarını giyen Alexia, akabinde ise sarı-kırmızılıların yolunu tutmuştu.

‘TÜRKİYE BENİM KONUTUM OLUYOR’

Romanya’dan Playsport’a konuşan 18 yaşındaki voleybolcu, formasını giydiği ulusal ekibi değiştirmek istediğini, artık Romanya yerine Türkiye için oynamak istediğini söylemiş oldu. Rumen Ulusal Takımı’nın yıldızı olarak gösterilen genç isim “Türkiye yavaş yavaş benim meskenim oluyor. Türkiye Ulusal Kadrosu için oynamak istiyorum. Romanya’ya yalnızca ailem için dönüyorum” dedi.

‘GİTMEK İSTEMİYORUM’

Galatasaraylı sportmen “Artık Romanya Ulusal Takımı’na gitmek istemiyorum. Romanya Ulusal Takımı’na yalnızca memleketler arası kurallar çerçevesinde mecburilik teşkil ettiği sürece geleceğim. Bana kalsa gelmem. Lakin natürel bu biçimde bir durumda bir ceza alma tehlikesi olabilir. O denli bir durumda olumlu bir cevap veririm zira mesleğimi tehlikeye atmak istemiyorum. Lakin bunu içimden gelerek yapmamış olurum. Öte yandan alana çıktığımda grup için elimden geleni de yaparım” diye konuştu.

‘BU RİSKİ ALIYORUM’

Romanya Voleybol Federasyonu Lideri tarafınca kendisine, mesleğini riske attığı ihtarının yapıldığı, bunun da Türkiye’nin Kübalı bir oyuncuyu devşirmesi ve ulusal ekipte bu türlü yalnız bir oyuncunun kullanılabileceğinden kaynaklandığı hatırlatması yapılan Alexia şu yanıtı verdi: “Bu riski alıyorum. Bu iş antrenörün tercihlerine bağlı. Türkiye, Romanya’ya bakılırsa daha epey kulvarda çaba ediyor ve daha epey oyuncu uzunluk gösterebilir. Bu tip ayrıntılardan çekinmiyorum. Olimpiyatlarda beşinci olundu. Ekip gitgide güçleniyor. Ben de bunun bir kesimi olmayı isterim.”

‘YABANCI SINIRLAMASI VAR’

Türk vatandaşlığı aldığını belirten başarılı sportmen “Türkiye’de oynayabilmem için bu değerliydi. Zira kulüpler için yabancı sınırlaması var. Hem Türkiye Ligi birebir vakitte Türkiye Ulusal Takımı’nda oynamayı istiyordum. Lig kısmı gerçeğe dönüştü, ulusal ekip da olursa, dev bir bonus olacak” dedi.

‘BUNU UMURSAMIYORUM’

Kendisinin bu açıklamalarının Romanya’da reaksiyon çekmesinin büyük bir ihtimal olduğu, bunlara hazırlıklı olup olmadığı sorusuna Alexia Carutaşu “Başkasının kanısıyla ilgilenmiyor, bunu umursamıyorum. Kendim ve ailem için yanlışsız olanı biliyorum. Hepimiz daha düzgünü için çalışıyoruz, insanların söylemiş oldukleri şeyler onların kendi problemleridir” karşılığını verdi.

‘HOŞUMA GİTMEYEN ŞEYLER OLDU’

Romanya Ulusal Ekibi ile Avrupa Altın Lig’de küme evresinin en düzgün hamle eden ve en skorer ismi olan Alexia Carutasu, kendisini ulusal ekipten soğutan sebepleri de lisana getirdi. Alexia şunları anlattı: “Cluj’daki Avrupa Şampiyonası’nda hoşuma gitmeyen şeyler oldu. Genç ulusal grubun akabinde aslında ulusal kadroya da isteyerek gitmiştim. Fakat karşılaştığım şey ıstırap vericiydi.”

‘KÜFÜR EDİP DURUYORDU’

“Aylarca kamp yaptık ancak karşılaşmanın oynanacağı salonda bir kere idman yapamadık. Kırk derece sıcaklığın olduğu idman salonunda çalışmak zorunda kaldık. Ulusal grubun İtalyan antrenörü daima ağıza alınmayacak kelamlar söylüyordu. Bizden yalnızca İngilizce konuşmamızı istiyor lakin kendisi teknik takımıyla daima İtalyanca konuşuyordu, Ve daima İtalyanca ‘Cazzo’ halinde küfür edip duruyordu. Hepimiz sahiden makûs hissediyorduk.”

‘SÖZLEŞMEMİ UZATMAK İSTİYORUM’

şahsi birtakım sponsorluklarla ilgili de baş yorduğunu belirten Alexia, buna rağmen kendisi için önceliğin kulübündeki durumu olduğu itirafında bulundu. Rumen voleybolcu “Şu an için yalnızca işin sportif tarafına odaklanmış durumdayım. Galatasaray ile mukavelem yazın bitiyor ve kontratımı uzatmayı istiyorum. Galatasaray katiyen fazlaca büyük bir kulüp” tabirlerini kullandı.

‘STATTA İZLEDİM’

Alexia Carutaşu İstanbul’da formasını giydiği kulübün futbol maçlarını da yakından takip ettiğini söylemiş oldu. Alexia “Büyük bir futbolsever değilim. Lakin Galatasaray’ın üç maçını gidip statta izledim. Sonuçta bu kadroda halihazırda iki Rumen futbolcu oynamakta. Futbolda İstanbul’da Hagi denildiğinde büyük tesiri var. Galatasaray ismi de tıpkı tesire sahip” diye konuştu.

‘KARDEŞİMİN ANTRENMANLARINA GİDİYORUM’

“Dört yıldır İstanbul’da yaşıyorum. Bu kentteki birinci yılımda kentin tüm turistik noktalarını gezme fırsatım olmuş ve bu etkileyici kentin tadını çıkarmıştım. Burada ister arkadaşlarınızla ister ailenizle her vakit yapacak bir şey buluyorsunuz. Dışarda restoranlarda yemeğe gitmeyi de seviyorum. Sık sık da Anadolu Efes’teki kardeşim Darius’un egzersizlerine gidiyorum.”

BURADA ORANLAR ÇOK DAHA YÜKSEK