Son dakika haberi – Fransa’da Cengiz Ünder geceye damga vurdu! Tribündeki dev Türk bayrağının sebebi…

Sarr

Active member
VELEDROM’DA TÜRK DERBİSİ

Fransa Ligue 1’in 21. haftasında Olimpik Marsilya ile Lille karşı karşıya geldi. Marsilya ve Lille’de forma giyen Türk yıldızların karşılaştığı gayret nefes kesti.

LİLLE GOLLE BAŞLADI

Maça düzgün başlayan konuk grup Lille çabucak hemen 15. dakikada Sven Botman’ın attığı golle 1-0 öne geçti ve şiddetli deplasmanda büyük avantaj yakaladı.

32. DAKİKADA LİLLE 10 KİŞİ KALDI

Maçı 1-0 önde götüren Lille’de Benjjamin Andre 30 ve 32. dakikalarda gördüğü sarı kartla grubunu kuvvetli rakibi Marsilya karşısında 10 kişi bıraktı.

MARSİLYA GOLÜ CENGİZ’LE BULDU

İkinci yarıda baskısını artıran Olimpik Marsilya ise dev maçta aradığı birliktelik golünü ikinci yarıda Türk yıldızı Cengiz Ünder ile buldu.

75. DAKİKADA CENGİZ SAHNEDE

Lille üzerinde presini sürdüren Marsilya, uğraşın 75. dakikasında A Ulusal Takımımız’ın yıldız futbolcu Cengiz Ünder ile skoru eşitledi.

TÜRK DERBİSİ birlikteE BİTTİ

Kalan dakikalarda öteki gol olmazken Marsilya ile Lille içindeki dev maç Botman ve Cengiz Ünder’in karşılıklı golleriyle 1-1 tamamlandı.

ULUSAL YILDIZLAR

Marsilya’da Cengiz Ünder maça birinci 11’de başladı ve 90 dakika alanda kaldı. Lille’de Zeki Çelik 90 dakika, Burak Yılmaz ise 72 dakika mühlet aldı.Lille’de forma giyen Yusuf Yazıcı ise transferi niçiniyle maç takımında yer almadı.

PUAN DURUMU

Bu kararın akabinde Marsilya 37 puana, Lille ise 29 puana yükseldi.Marsilya, gelecek hafta Lens’e konuk olacak. Lille ise alanında Lorient’i konuk edecek.

CENGİZ ÜNDER İÇİN ÖZEL PANKART

Marsilya’da kritik maç öncesi Cengiz Ünder ismine maç başında Türk bayraklı özel bir koreografi yapıldı.

‘TARİHİ ZAFER İÇİN BRAVO’

Bordeaux karşısında 44 yıllık deplasman galibiyeti hasretini bitiren Cengiz Ünder için “Tarihi zafer için bravo, teşekkürler Cengiz Ünder!” pankartı açıldı.

CENGİZ MAÇ ÖNCESİ BOMBAYI PATLATTI

Öte yandan maç öncesinde Fransız basınına açıklamalarda bulunan Marsilyalıların ‘Türk Dybala’ lakabını taktığı Cengiz Ünder, gelecek dönem da Marsilya forması giyeceğini deklare etti.

‘HER AN MAÇIN SKORUNU DEĞİŞTİREBİLECEK YETENEK’

Telefoot’a Cengiz Ünder ile ilgili açıklama yapan eski ekip arkadaşı Jordan Veretout, “Cengiz Ünder, her an maçın skorunu değiştirecek cinsten bir yetenek. Onunla birinci kere oynadığım günden bu yana kendini fazlaca geliştirdi. Marsilya’yı sevdiği için de keyifli oldum.” dedi.

‘MARSİLYA’NIN HER ŞEYİNİ SEVİYOR’

Cengiz Ünder ile Leicester’da da kadro arkadaşlığı yapan Marsilya’nın stoperi Fofana, “Transfer olmadan evvel bana Marsilya’yı, kenti, taraftarları sordu. Ona hepsinin olağanüstü olduğunu söylemiş oldum. Cengiz, şu an Marsilya’nın her şeyini seviyor. İmzaladığı ve başarılı olduğu için memnunum.” açıklamasını yaptı.

‘TÜM STADYUMU AYAĞA KALDIRIYOR!’

Faal futbol mesleğinde Marsilya formasını terleten Bayern Münih kulüp yöneticisi Bixente Lizarazu, “Cengiz’i oynarken görmek hoş. O tüm stadyumu ateşliyor. Farklı olan, Payet ile birlikte Marsilya’nın atak gücünü sırtladılar ve bence epeyce başarılılar.” yorumunu yaptı.

‘YÜZDE 100 MARSİLYA’DA KALACAĞIM’

Marsilyalılar’ın ‘Türk Dybala’ lakabını taktığı Cengiz Ünder, “Marsilya’da oynamak gurur verici. Olimpik Marsilya’nın bir daha Şampiyonlar Ligi’nde argümanlı bir kulüp olmasını istiyorum. Yüzde 100 Marsilya’da kalmak istiyorum. Çok yakında transferimi konuşacağız.” dedi.

‘BİRKAÇ DÖNEM DAHA…’

“Sampaoli, Marsilya’yı seçmemdeki en kıymetli niçinlerden biri.” diyen Cengiz, “Sampaoli’nin yönettiği bir ekipte oynamaktan ötürü epey memnunum. Bunun birkaç dönem daha süreceğini umuyorum.” tabirlerini kullandı.

BURADA ORANLAR ÇOK DAHA YÜKSEK