Son dakika haberi – Fener’e birinci ikaz Zwolle’den

Sarr

Active member
Yeni dönem hazırlıkları kapsamında dördüncü maçına çıkan Fenerbahçe, Hollanda temsilcisi PEC Zwolle ile 2-2 birliktee kaldı.

Vitor Pereira idaresinde 3-4-3 sistemiyle Harika Lig için geri sayıma geçen sarı-lacivertliler birinci 30 dakikada istenen performansı gösteremedi.

Zajc ve Ferdi’nin dikine atak denemeleri haricinde şut dahi yoktu. 32’de Serdar Dursun’un yerine Valencia’nın girmesiyle Pereira birinci atağını yaptı. Birinci önemli organize atak ise 41’de geldi, Ferdi ve Valencia’nın verkaçında içeri çevrilen topta Pelkas dokunamadı.
44’te de Zajc’ın kullandığı özgür vuruşta ceza alanında Tisserand dokundu, 1-0 yaptı. İkinci yarının başında Enner Valencia, sahneye çıktı, 48’de defans ardına kaçarak şık bir aşırtma ile 2-0’ı sağladı.

50’de bu kere Pelkas, şık çalımlarla ceza alanına girdi, şutunu çekti kaleci Lamprou kornere çeldi.

67’de PEC Zwolle’ün golü geldi, Türk yıldız Mustafa Saymak ağları havalandırdı: 2-1 81’de ise Ozan Tufan’ın çıkarken kaptırdığı top sonunda Zwolle grubu Landu ile 2-0’dan 2-2’yi buldu.

bu biçimdece Fenerbahçe, dördüncü hazırlık maçında birinci defa birliktelik aldı, kalesinde 2 gol birden gördü. Savunmada Lemos ve Ozan Tufan’ın yanılgıları maçta sarı-lacivertliler ismine en net düşünceler oldu.

Zajc’ın çıkışı sürüyor

Vitor Pereira, Miha Zajc’a forma bahtı vermeye devam ediyor. Portekizli teknik adam Kasımpaşa ve Gençlerbirliği ile oynanan maçlarda daha sonradan aldığı Sloven yıldızı, bu kere birinci 11’de kullandı. İki maçta 1 gol 1 asist yapan Zajc, PEC Zwolle maçına birinci 11’de oynama bahtı edindi. 27 yaşındaki futbolcu, Tisserand’ın golünde yaptığı asistle de dikkat çekti.

‘Sistemi tanıyorum’

PEC Zwolle karşısında Fenerbahçe’nin birinci golüne imza atan Marcel Tisserand, oynadıkları 3’lü sisteme vurgu yaptı. Deneyimli stoper, Vitor Pereira’nın uygulamak istediği sisteme alışmaya başladıklarını söyleyerek, “Üçlü defans bizim için yeni bir durum. Ben daha evvel bu sistemde oynadığım için bu sistemi daha uygun tanıyorum. Bizim emelimiz her vakit Fenerbahçe’yi muvaffakiyete götürmek, bence âlâ ilerliyoruz” sözlerini kullandı. Tisserand, “Gol atmak özel bir histi. Taraftarımızın önüne birinci kere çıktım ve gol attım. Çok mutluyum” dedi.