Son dakika haberi: Fenerbahçe’ye dev golcü! Transferi eski futbolcu duyurdu

Sarr

Active member
DEV GOLCÜ! ESKİ FUTBOLCU DUYURDU

Ali Koç’un önderliğinde gelecek dönem için yeni bir takım yapılanması kurmak isteyen Fenerbahçe, forvete transfer yapmak için harekete geçti. Sarı-lacivertlilerin transfer gündemine gelen yıldız futbolcu için son dakika açıklaması geldi. İşte ayrıntılar…

SANTRAFORA 2 DESTEK YAPILDI

Fenerbahçe dönem başına santrafor mevkisine 2 transfer yaptı. Sarı-lacivertliler; Mergim Berisha ile Serdar Dursun’u takımına kattı.

ALLAHYAR, HULL CITY’E KİRALANDI

Sarı-lacivertlilerde Allahyar Sayyadmanesh, Hull City’e kiralandı. Mbwana Samatta da dönem sonuna kadar kiralık olarak Royal Antwerp’in yolunu tuttu.

DZYUBA GÜNDEME GELDİ

Fenerbahçe’de tüm bu gelişmeler sıcaklığını korurken flaş bir son dakika gelişmesi yaşandı. Sarı-lacivertlilerin gündemine Artem Dzyuba’nın geldiği tez edildi.

ESKİ FUTBOLCU AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Akşam Gazetesi’nin haberine nazaran; Artem Dzyuba’nın dönem sonunda Fenerbahçe ‘ye transferi konusunda Zenit’in eski futbolcularından Maksim Demenko açıklamalarda bulundu.

‘F.BAHÇE SÖYLENTİLERİ VAR’

Demenko, “Artem 33 yaşına geldi lakin ben hala gençliğindeki düzeye sahip olduğunu düşünüyorum. Fenerbahçe söylentileri var. Yurt haricinde oynayabilir. Zenit onunla sözleşme yenilemezse Rusya’da kalacağını sanmıyorum. Bu durumda yeni gideceği ekipte maddi bakımdan epeyce sağlam bir kontrat imzalayacaktır” dedi.

‘BÜYÜK İŞLER YAPACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM’

Maksim Demenko, “Artem’in Fenerbahçe’yle ismi anılıyor. Fakat nereye giderse gitsin onu alan kadro, bonservis bedeli ödemeyeceği için maaşını yüksek tutacak. Birden fazla vakit futbolcular yaşlandıkça saha ortasında ve saha haricinde daha profesyonel davranır. Saha ortasında güçlerini istikrarlı kullanırken transfer masasında da daha yüksek bedeller almak için akıllı adımlar atarlar. Dzyuba’nın nereye giderse gitsin yeni ekibinde bir daha büyük işler yapacağını düşünüyorum” sözlerini kullandı.

10 GOL VE 6 ASİST

Artem Dzyuba, Zenit formasıyla bu dönem 17 resmi karşılaşmada müddet aldı. 33 yaşındaki santrafor rakip fileleri 10 sefer havalandırma başarısı gösterdi. Artem Dzyuba 6 da asist yaptı.

ULUSAL GRUBUN VAZGEÇİLMEZİ

Rusya Ulusal Kadrosu’nun vazgeçilmezleri içinde yer alan Artem Dzyuba, 55 defa ulusal oldu. Deneyimli futbolcu, Rusya Ulusal Ekibi formasıyla rakip fileleri 30 sefer havalandırdı.

DÖNEM SONUNDA BOŞA ÇIKACAK

Fenerbahçe’nin gelecek dönem transfer etmek istediği Artem Dzyuba’nın Zenit ile olan mukavelesi dönem sonunda bitecek. 33 yaşındaki Rus santraforun aktüel piyasa pahası 9 milyon euro olarak tabir ediliyor.

HERKES MİSLİ.COM’DA SEN NERDESİN?