Son dakika haberi: Ersun Yanal’dan yıllar daha sonra gelen Fenerbahçe itirafı! ‘Sinirden ağladı’

Sarr

Active member
Türk futbolunun önde gelen teknik yöneticilerinden Ersun Yanal, sarı-lacivertli kulüpte yaşadıklarına dair anıları NTV’de anlattı. Antalyaspor’da misyon aldıktan daha sonra rastgele bir kadroyla mutabakat sağlayamayan 60 yaşındaki çalıştırıcı Fenerbahçe’ye dair dikkat çeken itiraflarda bulundu.

OLASI LİDER ADAYLARI!Galatasaray’da Fatih Terim olasılıklarıHaberi Görüntüle

Mesleğindeki tek kupası Fenerbahçe’de

Deneyimli teknik yönetici mesleği boyunca Denizlispor, Yeni Salihlispor, Ankaragücü, Gençlerbirliği, A Ulusal Futbol Ekibi, Manisaspor, Trabzonspor, Eskişehirspor, Fenerbahçe ve Antalyaspor’da nazaranv yaptı. Ersun Yanal mesleğindeki tek kupasını Fenerbahçe’deki birinci periyodunda Türkiye Kupası’nı kazanarak yaşadı.

ÇAKIR’A BİR MÜJDE DAHA!Operasyon Tahkim duvarına çarptı! MHK’da istifa zelzelesiHaberi Görüntüle

Ersun Yanal, NTV’de katıldığı programda şu ifadleeri kullandı:

“Biz Fenerbahçeliyiz”

“Siz Fenerbahçeli misiniz hakikaten?” sorusuna “Evet” yanıtı veren Yanal, sarı-lacivertli renklere nasıl gönül verdiğini şu biçimde anlattı: “Dedem Fenerbahçe genç kadrosunda oynamış. Bizim ailede babam da Fenerbahçeli. Annemin Galatasaray’da oynamış kuzenleri var. Lakin bizim baba tarafında herkes Fenerbahçeli. Biz Fenerbahçeliyiz.”

“Daha gençsiniz… Bundan daha sonra önünüzde uzun bir meslek var. Bu açıklamanızla benim için Beşiktaş, Galatasaray hatta Ulusal Kadro kapısı bile daha sıkıntı açılır” kelamlarına Yanal, “Benim çocukluk hayalim, meslek hayalim Fenerbahçe’de şampiyon olmaktı. Her şeyin bir bedeli var, en hoş bedel en sevdiğin şeye kavuşmaktır” karşılığını verdi.

FLAŞ HABER!Galatasaray’da Mustafa Cengiz ve idaresi mali ve idari olarak ibra edildiHaberi Görüntüle

“Her zaman”

“Bir Fenerbahçe periyodu daha olabilir mi?” sorusuna yanal, “Her zaman! Şampiyon olduğun yer, en büyük memnunluğu yaşadığın yerdir. En memnun olduğun günü yaşadığın ve sevgi gördüğün bir yerin sana muhtaçlığı olduğunda bu düşünülecek bir şey olamaz” dedi.

Fenerbahçe’de ikinci periyodunda küme düşe korkusu yaşayıp yaşamadığı ile ilgili soruya Yanal şu cevabı verdi:

“Fenerbahçe’nin bu biçimde bir durumda kalması hayal edilecek bir şey değil. Kabus. Fenerbahçe hayli kuvvetli bir topluluk. Siz bunu yansıtırsanız oradaki kıymetlerin bir kıymet olmadan da bedel olduğunu görürsünüz. Ürkmedim mi? Bu bir kaç maçta oldu. Bilhassa 2-1 kazandığımız bir Sivasspor maçı var. O maçta gol yediğimizde ‘Eyvah… Galiba berbat bir sonuç alacağız. Ne oluyoruz? bu biçimde bir gerçek var mı? Latife mı?’ diye irkildiğim oldu. Temelinde daha değerli bir maç var. Birinci yarısını 3-0 yenik kapayıp 3-3 biten Beşiktaş maçı. O maçta da o denli oldu. Uğultu var.. Mırıltı var.. Orada ekibin reaksiyon göstermesi gerekiyordu. Fenerbahçe’nin büyük gücünün ortaya çıktığı yer orası. O yılı esasen 6. sırada tamamladık.”

SERT ELEŞTİRİ!‘Kumar oynadı, kaybetti! Bedelini ödeyecek’Haberi Görüntüle

Ersun Yanal, Fenerbahçe’de misyon aldığı süreçte Raul Meireles’in takıma alınmadığı için sondan ağladığını itiraf etti. Ersun Yanal şu sözleri kullandı:

“Antalyaspor maçına 19 kişi gittik, son dakikaya kadar bekledik. Takımdan 1 kişi çıkacak, Meireles çıktı. Maçı kazandık, benimle konuşmak istedi. ‘Olur’ dedim. Sondan ağlıyor, ‘ben Raul Meireles’im’ dedi. Ben de hazırlıklıydım, ‘iki dakika gelir misin’ dedim. Meireles’in Fenerbahçe’de ve Chelsea’de oynadığı maçlar ve onun nasıl savunma yaptığıyla ilgili bir CD hazırlamıştım. İzledik, “Sen bunları yaptığını düşünüyor musun” dedim. “Hayır” dedi. ‘bu biçimde oynayamazsın’ dedim. ‘Bunları yaparsan oynarsın, bunları yapacak mısın’ dedim. ‘Yapacağım’ dedi ve yaptı gol attı.”