Son dakika haberi: Burak Yılmaz’ın babası resmen deklare etti! Türkiye’ye transfer…

Sarr

Active member
BURAK YILMAZ’IN BABASI RESMEN DUYURDU! TÜRKİYE’YE TRANSFER…

Fransa’da Lille forması giyen Burak Yılmaz için babası Fikret Yılmaz’dan son dakika transfer açıklaması geldi. Fikret Yılmaz, Burak Yılmaz’ın Türkiye’ye transferi için çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte ayrıntılar…

PERFORMANSI ARTMAYA BAŞLADI

Fransa Ligue 1 gruplarından Lille forması giyen Burak Yılmaz son periyotta performansını artırmaya devam ediyor. Ulusal yıldız 22 maçta 5 gol atıp 4 asist yaptı.

ŞAMPİYONLUKTA BÜYÜK HİSSE SAHİBİ OLMUŞTU

Geçtiğimiz dönem Galtier ile Lille’de şampiyonluk sevinci yaşayan Burak Yılmaz, 33 maçta attığı 18 gol ve yaptığı 5 asistle tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

BABASI FİKRET YILMAZ TRANSFERİ HAKKINDA KONUŞTU

Dönem başında Nice’ten teklif alan ama Lille’de kalmayı yeğleyen Burak Yılmaz, EURO 2020 öncesinde düzenlediği basın toplantısında biroldukça teklif aldığını doğrulamıştı. Ulusal golcünün babası Fikret Yılmaz, Radyospor’dan Özgür Sancar’a flaş açıklamalarda bulundu.

‘TÜRKİYE’YE GELİP 200 GOLÜ GEÇMESİNİ İSTİYORUM’

Burak Yılmaz’ın Lille daha sonrası mesleği hakkında da konuşan deneyimli teknik adam, “Burak şu anda Avrupa’da fazlaca memnun. Adanalıyız; alışılmış ki Adana kadroları bizim için fazlaca kıymetli. Avrupa’da devam edip teknik yöneticilik lisansı da alabilir, başka taraftan buraya gelip, burada 200 golü geçmesini istiyorum. Kendisine layık bir grupta oynayıp, 200 golü geçip, futbola veda etmesini istiyorum.

‘SON MAÇTA ATAMADI ANCAK HARİKA OYNADI’

Lille’de forma giyen oğlu Burak Yılmaz’ın golle beslenen bir oyuncu olduğunu belirten Fikret Yılmaz; “Son maçta gol atamadı ancak harika oynadı. Hatta beni aradığında ‘Oğlum gol atamadığın için üzülme, sen bu biçimde oyna da gol atamasan da olur’ dedim. Burak gol paslarıyla da ön plana çıkıyor. Lyon maçında net gol pası verdi ancak gol çeviremediler.” kelamlarını kullandı.

‘GURURUNU YAŞIYORUM’

A Ulusal Kadro’nun Portekiz maçından umutlu olduğunu söz eden Fikret Yılmaz “Ben oğlumun bu yaşta Şampiyonlar Ligi’nde oynamasının gururunu yaşıyorum. Gol atıp atmaması değerli değil. Bir Türk futbolcusunun futbol tertibinin en üst liginde oynaması benim için gurur verici. Burak’la her vakit gurur duyarım. Ulusal kadro da istediğimiz kararı alamadık buna üzülüyorum. Portekiz maçı sıkıntı lakin ben umutluyum” dedi.

‘EN AZ 2 YIL DAHA OYNAR’

Burak Yılmaz’ın en az iki yıl daha futbol oynayabileceğini açıklayan Fikret Yılmaz “43 yaşında Avrupa’da futbol oynayan futbolcu var. Burak kendine düzgün bakıyor. Ne kadar fazlaca oynarsa oynasın diye düşünüyorum. Sonuna kadar gitmesini istiyorum. En az iki sene daha oynar diye düşünüyorum” biçiminde konuştu.

DÖNEM BAŞINDA KAÇ RESMİ TEKLİFTE BULUNMUŞTU

Fikret Yılmaz dönem başında da Burak Yılmaz’ın transfer sürecine ait açıklamalarda bulunmuş ve Kaç Teknik Yöneticisi Galtier’in Burak Yılmaz’ı transfer etmek istediğini söz etmişti. Fikret Yılmaz, “Nice, Burak için resmi teklifte bulundu.” demişti.

LILLE’DE 55 MAÇTA 23 GOL 9 ASİST

Lille ile olan kontratı bu dönemin sonunda bitecek olan Burak Yılmaz’ın dönem sonunda Türkiye’ye dönebileceği sav ediliyor. Lille ile 55 resmi müsabakada forma giyen 36 yaşındaki golcü 23 gol atarken 9 sefer gol pası verdi.

BURADA ORANLAR ÇOK DAHA YÜKSEK