Son dakika haberi – Bomba transferi bu biçimde deklare etti: ‘Galatasaray’ın daha sonraki golcüsü o olacak’

Sarr

Active member
G.SARAY’DAKİ SON GELİŞMELER

Üstün Lig’de makus performansını sürdüren Galatasaray’da Fatih Terim ile ilgili ayrılık tezleri gündeme gelmişti. Milliyet Gazetesi Galatasaray muhabiri Nevzat Dindar bu savla ilgili değerlendirmelerde bulunurken öte yandan sarı-kırmızılı kadronun bir daha sonraki golcüsünü de deklare etti.

FATİH TERİM’LE AYRILIK ARGÜMANLARI

‘Fatih Terim bir teknik yönetici değil, bir teknik yöneticiden çoksı. Diğer kadrolar da bu biçimde şeyler olabilir, nasıl iki gün de efsanelikten uzaklaştıklarını gördük. Daha evvel Fatih Terim’e de bu biçimde reaksiyonlar oldu lakin günün sonunda her kulüp kendi Fatih Terim’ini bulmaya çalışıyor. Bu Fatih Terim kusursuz demek değil. Bu Fatih Terim’in takım mühendisliğini hayli âlâ yaptığı manasına da gelmiyor. Taraftar her birebir düşünmek zorunda değil. Taraftar tahminen gençlik yapılanması söylemiş olduğiniz şeyi 3 gün evvel destekleyebilir, 3 gün daha sonra sırtını dönebilir. Taraftar daima sizin gerinizde olacak diye bir şey yok. Ben Fatih Terim’e daha dönem başlamadan evvel de ‘Bu kadar genç risk değil mi hocam?’ dedim. Melo’yu da dillendirmiştim bu biçimde. Bunu ben görüyorsam profesyoneller de görmeli.’

‘FATİH TERİM YALNIZCA KENDİSİ BIRAKIRSA GİDER’

‘Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe üzere gruplarda 3 yıllık planlar yapamıyorsunuz. Bakın 3 ayda eleştirilir pozisyona geldiniz. Türkiye’de her şey pamuk ipliğine bağlı devam ediyor. Fatih Terim için sonsuz bir krediden bahsetmiyorum lakin mümkün en makûs senaryoda bile bakılırsavine son verilmez, giderse lakin kendi bırakırsa ayrılır. Lakin hoca da pek pes edecek üzere durmuyor, onu da söylemek lazım.’

‘VEDAT MURİÇ TAHLİL DEĞİL’

‘Dış başında van Aanholt – Vedat Muriç takası üzere savlar çıktı. Şayet bunlar doğruysa teklifin davul zurnayla kabul edilmesi ve Sarri’ye teşekkür edilmesi lazım. Van Aanholt o kadar berbat ki Sarri nasıl beğendi hangi maçı izledi bilmiyorum. Vedat Muriç tahlil müdür değildir. Vedat’ın Mustafa Muhammed’ten hayli daha âlâ bir golcü olduğunu söyleyemem.’

‘G.SARAY’IN daha sonraKİ GOLCÜSÜ PİATEK OLACAK’

‘Fakat Galatasaray’ın bir daha sonraki golcüsünün muhtemelen Krzysztof Piatek olacağını söyleyebilirim. Hertha Berlin ile Galatasaray Piatek’i kiralama konusunda hayli kıymetli bir noktaya geldiğini söyleyebilirim. Bu transferin gerçekleşme ihtimali çok yüksek. Kiralama modeli düşünülüyor.’

‘1 PİATEK, 2 GEDSON’

‘Bu oyuncu üst düzeyde oynadı. Milan hayal kırıklığı olmuş olabilir fakat Galatasaray’ın çabucak gelip tesir yaratacak bir oyuncuya muhtaçlığı var. Ben transfer birinci 2 ismin 1. Piatek 2. Gedson Fernandes olacağını düşünüyorum, düşünmekten de öte istihbaratlar bu biçimde.’

‘İRFAN OLMADI, OKAN KOCUK DÖNÜYOR’

‘Kaleci konusunda da İrfan Can Eğribayat olmuyor. Bonservisten dolayı olmuyor. Galatasaray bonservise o paraları verecek durumu yok. Kaleci sorunu ise Okan Kocuk’un dönüşüyle çözülecek. Giresunspor’dan okey alındı, Muslera dönene kadar kalede Okan Kocuk olacak.’

BURADA ORANLAR ÇOK DAHA YÜKSEK