Son dakika haberi: Beşiktaş efsanesi Rasim Kara’dan flaş Sergen Yalçın sözleri! ‘İnanılmaz bir şey oldu, yollar ayrıldı lakin…’

Sarr

Active member
SKORER ÖZEL

Beşiktaş’ın efsane ismi ve eski teknik yöneticilerinden Rasim Kara, Siyah Beyazlıların gündemine dair Skorer’e özel açıklamalarda bulundu. Kara, Sergen Yalçın ve Başkan Karaveli hakkında flaş tabirler kullandı. İşte ayrıntılar…

RASİM KARA, SKORER’E KONUŞTU

Beşiktaş’ta hem futbolcu hem teknik yönetici olarak iz bırakan isimler içinde yer alan Rasim Kara, Beşiktaş’ın gündemine ait Skorer’e değerli açıklamalarda bulundu.

‘TARAFTAR DESTEKLEDİ, YANINDA OLDU’

Sergen Yalçın hakkında konuşan Rasim Kara, “Sergen hoca benim öğrencimdi. Hem ulusal ekipte hem Beşiktaş’ta 96-97 döneminde. En verimli periyodunu o dönemde yaşadı çizgisi. Sergen hocayı hem medya hem Beşiktaş taraftarı destekledi yanında oldu ve o da haklı olarak geldi, hem lig hem kupayı kazandı.” kelamlarını kullandı.

‘İNANILMAZ BİR ŞEY OLDU’

Şampiyonlar Ligi’ndeki başarısız sonuçların ayrılıkta kıymetli ro oynadığını belirten Rasim Kara, “her insanın, üstüne 1-2 transfer yaparak olağan bu kadroyu korumak koşuluyla seneye Şampiyonlar Ligi’nde de, ligde de iş yapar diye bir beklentisi vardı. Fakat inanılmaz bir şey oldu. Bir sefer Sergen hoca 30-35 gün daha sonra kontrat imzaladı. Burada her insanın başında bir soru işareti oluştu. daha sonra bilhassa Avrupa’da 6’da 0 çekildi. Şampiyon olmanın bir manası kalmıyor ki bu biçimde. Bugün ekonomik şartlarda Şampiyonlar Ligi hayli değerli. Geçen yılki başlangıcın makus olduğunu düşünerek toparlanırız denildi. Fakat olmadı.” dedi.

‘MUTLAKA BİR DAHA GELECEK’

Sergen Yalçın’ın bir gün bir daha Beşiktaş’a döneceğini tabir eden Rasim Kara, “Belki de Sergen hoca da kendisini bir denetim edecek bundan daha sonra. Geçen sene ne yaptım bu sene ne yaptım diyecek ne yapmalıyım diyecek. Bundan daha sonra kendi tahlil ve özeleştiri yapması lazım. Yapar da. Sergen hoca ile yollar ayrıldı iyi olsun lakin Sergen hocaya bu kapı her vakit açık. Zira hem kupa hem ligi kazanmış bir grubun hocasıydı. Bu son değil. Kesinlikle tekrar gelecek. Daha ne yapmasını bilen bir Sergen hoca geleceğini kestirim ediyorum.” sözlerini kullandı.

‘ÇOCUKLUĞUNU BİLİYORUM’

Sergen Yalçın’ın nazaranvden alınmasının akabinde nazaranve getirilen Lider Karaveli hakkında da konuşan Rasim Kara, “Önder Karaveli hocanın çocukluğunu biliyorum. Serpil Hamdi Tüzün’ün hocası olduğu devirlerden ve seminerlerden, kurslardan onu yakinen tanıyan birisiyim. Talih ne vakit kime gelecek hiç muhakkak olmuyor. Kendisini tebrik ediyor ve muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum.” dedi.

‘ONUNLA İFTİHAR EDİYPRUM’

Trabzonspor’un ligde şampiyonluğa epey yakın olduğunu tabir eden Kara, Karaveli ile yola devam edilmesinin en gerçek seçenek olacağını tabir etti. Kara, “Onunla ben iftihar duyuyorum zira bizim oynadığımız periyotlarda altyapıdan itibaren Serpil Hamdi Tüzün’ün de öğrencisiydi. Tam bir özkaynak nizamının temsilcisi. Çok çalışkan, dürüst, kendisini yetiştirmeye çalışan birisi. Artık 3 maç geriden gelip maçın ikisini kurtardı, Fenerbahçe maçı birliktee bitti. Büyük bir muvaffakiyet aslında. Beşiktaş’ın Sergen hocadan daha sonraki durumuna bakarsanız şevkini kaybetmiş bir Beşiktaş’tı. Lider hoca toparlayıcı üzere oldu. O denli gözüküyor. Bundan daha sonra ne olacak derseniz Trabzonspor açık orta şampiyon olur bu ligde.” kelamlarını kullandı.

‘KİŞİLİĞİNE VE BİLGİSİNE ÇOK İNANIYORUM’

Lider Karaveli’nin bilgisine güvendiğini tabir eden Kara, “3 büyük grup iki ileri bir geri gitgide Trabzonspor istikrarlı devam ediyor. Vakit zaman puan kaybetse de genelde kazanarak puan farkını açar. Yeterli de oynuyorlar ve hak ediyorlar. Takımları da uygun. Beşiktaş’ın şampiyon olma bahtı yok, Fenerbahçe’nin Galatasaray’ın yok. Burada yabancı bir hoca yahut yerli bir diğer hoca getirip onunla mı çalışmak lazım yoksa Lider hoca ile devam mı etmek lazım ? Ben Başkan hocanın kişiliğine ve bilgisine epey inanıyorum.” dedi.

‘SENE SONU VE daha sonraSI İÇİN KONTRAT İMZALARIM’

Rasim Kara, Başkan Karaveli ile yola devam edilmesini söz ederek “Bana yetki verseler sene sonuna kadar ve daha sonrasında da olmak üzere kontrat imzalarım. Bu kadar güvendiğim birisi.” tabirlerini kullandı.

BURADA ORANLAR ÇOK DAHA YÜKSEK