Son dakika – Galatasaray’ın yeni teknik yöneticisi Domenec Torrent İstanbul’da! Mukavelede özel unsur

Sarr

Active member
Teknik Yönetici Fatih Terim ile yollarını ayıran Galatasaray, uzun yıllar Pep Guardiola’nın yardımcılığını yapan Domenec Torrent getirildi. Sarı-kırmızılı kulübün Domenec Torrent ile yaptığı muahedenin ayrıntısı aşikâr oldu. İşte gelişmeler…

BURAK ELMAS: TERİM İLE OLAYLI AYRILMADIK

Galatasaray Kulübü Lideri Burak Elmas, Nef Stadyumu’nda düzenlediği basın toplantısında basın mensuplarının soruların yanıtladı. Teknik yönetici Fatih Terim ile mutabakatlı olarak yolların ayrıldığını lisana getiren Elmas, “Hiç olaylı bir ayrılık olmadı. Seçim periyodunda de söylemiş oldum, Fatih Hoca benim epeyce sevdiğim bir kişi ve hayli âlâ bir Galatasaraylı ve âlâ bir teknik yönetici. birlikte çalıştığımız üzere yollarımızı ayırmamız da son derece Galatasaray’a yakışır biçimde oldu.” dedi.

“EN UYGUN İSMİN TORRENT OLDUĞUNU GÖRDÜM”

Burak Elmas, kadronun başına getirilen yenik teknik yönetici Domenec Torrent’in yarar sağlayacağına inandıklarını söylerken, “Görüşmeleri yaparken Fatih Hoca’yla konuştuğumuzda, kendisinin daha üst düzeyde bakılırsav alması halinde, onun yerine geçebilecek isimleri konuşmuştuk. Bu düzeyde bir yardımcılık konusunda Torrent’le görüşüldü. Uzun vadede bu misyonu yapabilecek şahıslarla görüşüldü. Burada yalnızca kendisiyle değil, son 2 günde de biroldukça bireyle görüştüm. Lakin en uygun ismin Torrent olduğunu gördüm.” dedi.

“SON DERECE KUVVETLİ BİR KİŞİLİK”

Galatasaray’a son derece büyük artılar getireceğini düşünüyorum ve Galatasaray için iyi olmasını diliyorum. Mevcutta bize katkı verecek bir antrenörün, Fatih Hoca’nın daha üste çıkması halinde, kadronun başına geçmesi konusunda hem fikirdik. Bu hususta hiç bir tezat görmüyorum. Bu sonucu aldığıma göre erken olmadığını düşünüyorum. Görüşmemizde ben de güzel tanıma fırsatı buldum. bu biçimde bir sonucu alırken, Galatasaray Lideri’nin kendi isteğine nazaran karar aldığını düşünmeyin. Son derece güçlü bir kişilik. Geçmişte çalıştığı bireylerle de görüştüm. Kendisinin maharet ve ayrıntıları hakkında görüştüm, en uygun seçeneği tercih ettiğimizi düşünüyorum. Olağan ki bu çeşit kararların sonuçlarını alanda gördüğünüz vakit daha âlâ anlarsınız”

TORRENT İSTANBUL’A GEDİ

Lider Burak Elmas’ın grubun başına getirdiklerini deklare ettiğı Domenec Torrent, İspanya’dan kalkan uçakla İstanbul’a gece geldi. Guardiola’nın yardımcısı olan Torrent, Bayern Münih ve Manchester City periyotlarında de İspanyol çalıştırıcının ayrılmaz kesimi olmuştu.

DÖNEM SONUNA KADAR MUAHEDE

Daha evvel yardımcılık için teklif yapılan Torrent ile görüşme sağlandı. Sarı-kırmızılılar, daha evvel Terim’in yardımcısı olarak Florya’ya getirmeyi düşündüğü Domenec Torrent ile dönem sonuna kadar muahede sağladı.

MUKAVELEYE OPSİYON HUSUSU

Dönem sonuna kadar sarı-kırmızılıların başında kalacak olan 59 yaşındaki İspanyol teknik adamın sözleşmesine dönem sonu için opsiyon hususu konulacak.

MUTLU KALINIRSA UZATILACAK

Taraflar şad kalırsa çalışmaya devam edilecek. Torrent, 2008-2018 yılları içinde Pep Guardiola’nın yardımcılığını yapmasıyla futbol piyasasında tanındı.

TRANSFER OPERASYONUNU GÜN YÖNETECEK

Işıtan Gün’e Galatasaray’da yönetici Işıtan Gün, futbol şubesine atandı. Domenec Torrent ile görüşüp anlaşan Gün, transfer operasyonunu da yönetecek. Sarı-kırmızılı yönetici ile Lider Burak Elmas, futbolun yönetimini bir arada üstlenecek.

FLAMENGO’DA TEKNİK SORUMLU OLARAK ÇALIŞTI

2018’de tek başına çalışma sonucu alan Torrent, New York City’nin teknik yöneticiliğine geldi, akabinde da Brezilya’nın Flamengo kadrosuna teknik sorumlu olarak geçti. Buradan 9 Kasım 2020’de ayrılan Torrent, bir yıldan fazla bir müddetdir misyon yapmıyor.

BURADA ORANLAR ÇOK DAHA YÜKSEK