Son dakika Galatasaray haberi: Burak Elmas için olay iddia! ‘Hiç şaşırmam, bu mümkünlük ziyadesiyle var’

Sarr

Active member
BİLAL MEŞE: ‘HİÇ ŞAŞIRMAM! BU MÜMKÜNLÜK VAR’

Galatasaray tarihinin en güçlü süreçlerinden birini yaşıyor. Avrupa’da son 16’ya kalan Galatasaray, Üstün Lig’de küme düşme çizgisinin çabucak üzerinde yer alırken Ziraat Türkiye Kupası’nda ise birinci tıpta elendi. Tenkitlerin odak noktasındaki isim ise Galatasaray Lideri Burak Elmas… Milliyet Gazetesi muharriri Bilal Meşe, Burak Elmas hakkında flaş bir tez ortaya attı. İşte ayrıntılar…

‘KIRMIZI SINIRIN KENARLARINDA DOLAŞIYOR’

“Fatih Terim ayrıldı, yerine Torrent geldi, üç maçta ‘sıfır’ çekti!Vahh Galatasaray vahh! Avrupa’ya açılan pencerenin yerinde yeller esiyor bu dönem. Aslan dış çizgilerde yoluna devam ediyor, iç sınırlardaki hali feci, kırmızı sınırın kenarlarında dolaşıyor!”

‘EN BÜYÜK FAKTÖR TAKIM MÜHENDİSLİĞİ’

“G.Saray’ın bugünkü negatif fotoğrafında birfazlaca faktör var:Bir numara takım mühendisliğidir! Eğri oturacağız, doğruyu söyleyeceğiz arkadaş… Yani ‘Fatih Terim gitti, bu biçimde oldu’ deme yanlışlığına kimse düşmesin… Takım oluşumunda taaa başa dönersek, doğruyu buluruz!”

‘MAYIS AYINDA SEÇİM SESLERİ ARTIYOR’

“Açıkçası Terim ile gelen bir müddetçtir takım mühendisliği… Seçime birlikte girdiniz, kadroyu birlikte oluşturdunuz! Lider Burak Elmas dağılmış durumda, keza yönetim! Kadro da birebir kulvarda, kasa ise ekside! Mayıs ayında seçim sesleri giderek artıyor…”

‘OLAĞANÜSTÜ KONGREYE GİDERSE ŞAŞIRMAM’

“Eee bir de mart ayında mali genel şura var ki, oradaki tabloyu görür gibiyiz! Elmas ve arkadaşlarını sıkıntı bir imtihan bekliyor! Lider mali genel heyete olağanüstü seçim sonucuyla giderse ki bu mümkünlük ziyadesiyle var, hiç şaşırmam!”

‘YERLİ HOCALARIMIZ İNANÇ VERİYOR’

“Süper Lig’in tepesine bakıyorum; önder Trabzonspor, teknik yönetici Abdullah Avcı… Karadeniz Fırtınası yarışta büyük avantaj sağladı, yoluna devam ediyor.Bordo-mavili takımın en yakın takipçisi bir daha Anadolu’dan Konyaspor, teknik yöneticisi de İlhan Palut hocamız… İstanbul’un üç büyüklerini ne siz sorun, ne de biz söyleyelim! Tepe onlar için hayal ötesi! Fenerbahçe ve Beşiktaş klasmana girmenin uğraşı arasında! Galatasaray mı, o da can derdinde!”

‘ONLARLA GURUR DUYUYORUM’

“Rotayı bir daha başa çevirelim, Abdullah Avcı ve İlhan Palut’un başarılı olmaları açıkçası bir yerli hoca hayranı olan bana keyif veriyor, onlarla gurur duyuyorum. Biliyorum ne vakit yerli hocaları kantara çıkarsam, toplumsal medyada yorumlarımı takip eden birtakım fotoğraflar beni adeta yaylım ateşine tutuyor. Valla hiç de umurumda değil! Ortada bir gerçek var, kimse güneşi balçıkla sıvayamaz!”

‘PEREIRA GELDİ DE NE OLDU’

“Pereira geldi de ne oldu, ardında ‘enkaz’ bıraktı, toparlamak bakılırsavi de İsmail Kartal hocamıza kaldı! Valla İsmail hocamızı sever, sayarım, adam üzere adamdır. Hele hele onun Fenerbahçe sevdasını asla tartışmam. “Git” diyorlar, gidiyor, “gel” diyorlar, geliyor! Onun Fenerbahçe sevgisini parayla pulla ölçemezsiniz.”

‘FENERBAHÇE’NİN HAVASI DEĞİŞTİ’

“Görünen köy kılavuz istemez, İsmail hoca ile Fenerbahçe’nin havası, suyu değişti, futbol olarak da kıpırdanma var. Pereira ne istediyse daima aldınız eyyy idare, İsmail hoca sol bek istiyor, elinin altında bir Novak var, sakatlandı alternatifi yok. Haa bir de pivot forvet istiyor anladığım kadarıyla, lakin sol bek koşul.İstanbul’un öteki büyüğü Beşiktaş ise dönem sonuna kadar tıpkı İsmail Kartal üzere, Lider Karaveli’ye teslim edildi, ikisinin de yolu açık, bahtı bol olsun. Ha çaba, yalnız değilsiniz, en azından ben varım!”

‘BEŞİKTAŞ ÂLÂ GAYRET ETTİ’

“Futbolda berbat oynarsınız, üretemezsiniz, yenilirsiniz, kimsenin gıkı çıkmazı… Gelin görün ki Beşiktaş bilhassa Rize ve Malatya maçlarında asla berbat oynamadı, tam karşıtı hem âlâ uğraş etti, tıpkı vakitte sayısız gol konumu üretti.Her iki maçta Kartal ikiyi bulabilse, inanın tarihi skorların ortaya çıkması işten bile değildi! Fakat o top çizgiyi geçmediği sürece sizin hoş oyununuza kimse bakmaz, puan kayıplarını öne çıkarır, tenkit yağmuruna tutulursunuz.”

‘ADINI ŞANSSIZLIK MI KOYACAĞIZ?’

“Gelibolu’da çarşıda dolaşırken, Beşiktaş sevdalılarının bitmek tükenmek sorularıyla karşılaşıyorum şu sıralarda. Dilim döndüğünce yanıtlıyorum, lakin beni de yoruyorsunuz eyyy futbolcular! Onca kaçan gol konumlarının ismini ne koyacağız, şanssızlık mı, beceriksizlik mi? Haydi 1-2 tanesi şanssızlık diyelim, direkten dönenleri de es geçelim.Ya öbürleri?”

‘BUNUN İSMİ BECERİKSİZLİK’

“Valla hiç mazaret falan üretmeyin, beceriksizliktir bunu ismi, lamı-cimi yok! Batshuayi’ye kızanlar da var, övenler de. Ben olumlu bakanlardanım. Tahminen gol atamıyor, lakin Kartal’ın en çalışkan, en mücadeleci oyuncusudur bana bakılırsa. Atamıyor fakat asist yapıyor, en azından yan gelip, birileri üzere yatmıyor!”

‘TAKIMA HİÇBİR OLUMLU KATKISI YOK’

“Sokaktaki dostların en epey sıkıntı yandığı isim ise büyük umutlarla getirilen Pjanic! Onların tenkitlerine sonuna kadar katılıyorum, ekibe hiç bir olumlu katkısı yok bu arkadaşın!Gelelim yeni dönem yapılanmasına… İdare bu hususta startı oldukcatan aldı, evvela Ümraniye’deki kabarık kadroyu indirmenin hesapları ortasında. Nsakala, Douglas, Lens ve Ljajic başlı başına sorun, hiç kimse gitmiyor! Tabi ki gitmezler, yan gelip yatıyorlar, paralarını da tıkır-tıkır alıyorlar! İdare bu sorunu çözdüğü anda ki mecbur, yeni isimlere yönelecek.”

BURADA ORANLAR ÇOK DAHA YÜKSEK