Son dakika – De Bruyne: ‘Bu saygısızlığı yapamazdım’

Sarr

Active member
EURO 2020’de herkesi hüzne boğan Christian Eriksen’in kalp krizi olayı daha sonrası Danimarka-Belçika maçında özel anlar yaşandı.
Kopenhag’da Parken Stadı’ndaki çabada Belçika, Danimarka önünde 1-0 geriden gelip 2-1 kazandı. İkinci yarıda oyuna girip Belçika ismine galibiyeti getiren Kevin De Bruyne, maç sonu basın toplantısıyla her insanın alkışını topladı.
Bilhassa ikinci golü attıktan daha sonra sevinmeyerek dikkat çeken De Bruyne, Christian Eriksen için konuştu. Belçikalı yıldız, “Gol attığım için olağan olarak memnundum ancak abartılı bir gol sevinci yapmadım. Zira Danimarka’daki, stadyumdaki insanlara hürmet duyuyorum. Hepsi için duygusal bir gündü. Ayrıyeten gol attıktan daha sonra Eriksen’in o bahtsız anı yaşadığı yerdeydim ve sakin kaldım. Bu saygısızlığı yapamazdım” dedi.

‘Danimarka’ya minnettarım’
Inter’den ekip arkadaşı Christian Eriksen için Danimarka-Belçika maçında gözyaşı döken ve duygulan Romelu Lukaku, o anda yaşadıklarını anlattı.
Lukaku, hayli duygusallaştığını söz ederek, “İlk yarıda hislerimi bastırmak zorunda kaldım, ağlamamak için kendimi güç tuttum. Futbol oynamak fazlaca zordu. Devrede kendime gelebildim ve daha sonrasında futbola odaklanabildim” dedi.
Danimarka’nın Eriksen’e olan takviyesine teşekkür eden yıldız forvet, “Danimarka halkı bugün olağanüstü bir karakter gösterdi. Daha düzgün bir kararı hak etmişlerdi aslında. Teknik yöneticilerine, yaptıkları için hürmet duyduğumu söylemiş oldum. Eriksen’in hayatını kurtardıkları için tüm Danimarka kadrosuna minnettarım” yorumunu yaptı.

‘Dostluk kazandı’
Danimarka-Belçika maçı daha sonrası gözler sonuçtan epeyce Christian Eriksen için yapılan takviyede oldu. Danimarka ve Belçika basını kararı değil, dostluk imajlarını sayfalarına taşıdı.
Maç kararı olarak da ‘Dostluk kazandı’ sözleri yer aldı. Danimarka’da bilhassa Belçika’nın jesti ile Kevin De Bruyne’nin galibiyet golüne sevinmemesi öne çıktı.
bir daha maçın 10. dakikasındaki alkış anı da herkesi memnun etti. Maçtan evvel de Belçika Ulusal Takımı’nın ülke forması ve 10 numaralı Eriksen yazısını Danimarka Kaptanı Kjaer’e armağan etmesi alkışlandı.

Christian Eriksen taburcu oldu
12 Haziran Cumartesi günü oynanan Finlandiya maçında kötüleşerek hastaneye kaldırılan Danimarkalı futbolcu Christian Eriksen taburcu edildi. Federasyondan yapılan açıklamada, Eriksen’in tedavi sürecinin başarılı geçtiği ve ailesiyle konutuna geçtiği kaydedildi. Eriksen de bir açıklama yaparak, “Çok sayıdaki güzel dilek iletileriniz için teşekkür ederim. Operasyon güzel geçti ve şu anda kendimi düzgün hissediyorum” sözlerini kullandı.