Son dakika Beşiktaş haberi – Sergen Yalçın Ajax maçı öncesi sürprizi deklare etti! Stoperde oynayacak futbolcular…

Sarr

Active member
ŞİDDETLİ AJAX MAÇI ÖNCESİ KONUŞTULAR

UEFA Şampiyonlar Ligi C Kümesi birinci hafta maçında İstanbul’da Borussia Dortmund’a 2-1 yenilen Beşiktaş, yarın deplasmanda Ajax ile karşı karşıya gelecek. Şiddetli çaba öncesi Beşiktaş Teknik Yöneticisi Sergen Yalçın ve kaptan Oğuzhan Özyakup basın mensuplarının sorularını yanıtladılar.

OĞUZHAN: KENDİMİ UYGUN HİSSEDİYORUM

Basın toplantısında birinci kelam alan Oğuzhan Özyakup, “Son maçta yavaşça bir sakatlık geçirdim lakin kendimi uygun hissediyorum. Genel manada sakatlıklarla biraz uğraştığımız hakikat. Hocamızın da söylemiş olduği üzere, buraya gelen arkadaşlarımızla bir arada elimizden geleni yapacağız. İnşallah yarın hoş bir gayret verip, hoş bir skorla ayrılırız” dedi.

‘ELİMİZDEKİ SEÇENEKLER KISITLI’

Tecrübeli teknik adam ise “Öncelikle söylemem gereken, sahiden Beşiktaş topluluğu olarak güç bir müddetçten geçiyoruz. Son 10 günlük müddet zarfında fazlaca önemli problemler yaşadık. Bilhassa oyuncu manasında sıkıntı günler geçirdik. Doğal olarak bu durum elimizdeki seçenekleri kısıtlı hale getiriyor. Doğal ki elimizdeki takımla en uygununu yapmaya çalışacağız” tabirlerini kullandı.

‘GERÇEKTEN GÜÇ MAÇ’

Futbolun en üst düzeyinin Şampiyonlar Ligi olduğunu vurgulayan siyah-beyazlı teknik adam, kelamlarını şöyleki sürdürdü: “Burada çaba etmek kolay değil. Sahiden güç. Yarın oynanacak maçın da sıkıntı olacağının farkındayız.

FARKLI OYUN PLANI VURGUSU

Genç, atletik, tempoyu fazlaca çabuk üst çıkarabilen bir kadroyla oynayacağız. Bunun farkındayız lakin biz de ona nazaran bir oyun planıyla alanda olacağız.

‘İNŞALLAH SKOR BİZİM İÇİN ÂLÂ OLUR’

Alabileceğimiz tedbirler neler, nasıl bir oyun planıyla başlamalıyız, nasıl devam etmeliyiz, kendi açımızdan en uygununu nasıl yapabiliriz? Doğal olarak bunun planlarını yapacağız. İnşallah oyun ve skor bizim için uygun olur.”

‘NSAKALA İLE SERDAR SAATÇİ STOPER’

Josef’i oradan alınca (orta saha) o bölge istediğimiz çaba gücünün altına düşüyor. N’Sakala’yı geçen maç sağ bek, bu maçta stoper oynatacağız. Serdar Saatçi yanında oynayacak. İnşallah yakında kendi mevkisinde oynatma imkanı buluruz. Oynamayacaklara değil de oynayacaklara baş yoralım. Her türlü skor olabilir.

‘MEHMET TOPAL DIŞINDA OYUNCULARIMIZ SAĞLIKLI BİÇİMDE DÖNECEK’

Oyuncuların hepsi bizim için değerli, pahalı. Hangisi burada olsaydı dersen, ben hepsini seçerdim. 15 günlük ortayı kullanıp, kuvvetli bir biçimde geri dönmeyi düşünüyoruz. Mehmet Topal dışındaki bütün oyuncuların, ulusal ortadan daha sonra sağlıklı bir biçimde döneceğini düşünüyoruz. Yarın kendi oyunumuzu oynama ihtimalimiz yok. Onların oyununa uyacağız.”

YENİ ÜYE OLANLARA 10 TL İKRAM