Son dakika – Barış Alıcı, Fenerbahçeli Berke Özer’e gelen teklifi deklare etti!

Sarr

Active member
TFF 1. Lig takımı Gençlerbirliği’nin futbolcusu Barış Alıcı, geçmişe sünger çektiğini ve kendini tekrar kanıtlayarak Avrupa’da futbol oynamak istediğini söylemiş oldu.

Altınordu’da yetiştikten daha sonra Fenerbahçe’ye transferiyle isminden kelam ettiren Barış Alıcı; Yeni Malatyaspor, Çaykur Rizespor ve Belçika takımı Westerlo’da kiralık oynadıktan daha sonra bu dönem başı Gençlerbirliği’ne transfer oldu.

AA muhabirine açıklamalarda bulunan 24 yaşındaki futbolcu, genç yaşta Fenerbahçe’de ve Avrupa’da yaşadığı tecrübesi, Gençlerbirliği’ndeki ve gelecekle ilgili amaçlarını anlattı.

Gençlerbirliği’nde epey düzgün bir dönem geçirmek istediğini aktaran Barış, “1,5 sene Belçika’daydım lakin orada da sakatlıklarla biraz boğuştum. Geçen sene birinci devre o denli geçti, ikinci devre oynayabildim yalnızca. Onun haricinde ben burada kendimi bir daha kanıtlayıp Avrupa’ya gitmek istiyorum. İstanbul amacım de şu an yok.” dedi.

“Geçmişe sünger çektim”

Fenerbahçe’ye 20 yaşında, Altınordu’da epeyce âlâ bir dönem geçirdikten daha sonra transfer olduğunu vurgulayan Barış Alıcı, şunları kaydetti:

“Fenerbahçe’de uygun başladım fakat daha sonra uzun bir süre forma talihi bulamadım. Talih bulduğum vakitte da ekibin berbat gidişatından dolayı ben de düzgün performans sergileyemedim. Geçmişe sünger çektim. Zira beşerler geçmişle hayatıyor. Çok uygun asistler goller de yapsanız epeyce berbat de oynasanız herkes şu ana bakıyor. Şu an Gençlerbirliği’nde hayli memnunum. Umarım bu sene de epey güzel performans sergileyeceğim. daha sonrasında da kulübün menfaatleri doğrultusunda ya transfer olurum ya da burada inşallah epey hoş yerlere getiririz kulübü. Öncelikle benim gayem kendi potansiyelimi burada açığa çıkarmak.”

“Berke Özer’e Avrupa’dan teklifler geldiğini biliyorum”

Barış Alıcı, Altınordu’da birlikte yetiştiği, Fenerbahçe’ye birlikte transfer olduğu ve Westerlo’da da birlikte oynadığı kaleci Berke Özer’e Avrupa’dan teklifler geldiğini tabir etti.

Fenerbahçeli kaleci Berke’yle çocukluk arkadaşı olduğunu ve 12 yıldır tanıştıklarını aktaran Barış, “Berke, Westerlo’da inanılmaz iki sene geçirdi. Şu anda Altay Bayındır’la forma rekabetinde. Altay da Berke de epey yeterli kaleciler. Berke’ye Avrupa’dan teklifler geldiğini de biliyorum. İnşallah onun hakkında iyisi olur, oynadığı yerde keyifli olur. Zira bir kaleci için oynamak kıymetli. İnşallah ya Fenerbahçe’de formayı alır ya da oynayabileceği yere kiralık ya da bonservisiyle para kazandırıp masraf. Berke’nin sahiden yeteneklerini hayli âlâ biliyorum. Çok hoş yerlerde olacağına inanıyorum. Potansiyeli epey fazla.” sözlerini kullandı.

“Her gencin hayali üzere A Ulusal Grup’ya katılmak isterim”

Alt yaş kategorilerinde ulusal formayı giyen Barış Alıcı, A Ulusal Kadro formasına da kavuşacağına inanıyor.

Ulusal gruba 25 yaşından daha sonra seçilen biroldukça ismin olduğunu hatırlatan 24 yaşındaki futbolcu, “örneğin Halil Akbunar sahiden epey uygun oyuncu, fazlaca beğeniyorum. O da 25 yaşında daha sonra A Ulusal Kadro’ya katıldı. İnşallah ben de âlâ performans sergileyip önümüzdeki yıllarde her gencin hayali üzere A Ulusal Grup’ya katılmak isterim. İnşallah bu amacımı de çalışarak gerçekleştireceğimi düşünüyorum.” diye konuştu.

“Balıkesirspor maçına odaklandık”

Barış Alıcı, son haftalarda kendi performansının yanı sıra Gençlerbirliği’nin de yükselişe geçtiğini belirterek kelamlarına şu biçimde devam etti:

“İlk ulusal ortada hocamız güzel idmanlarla bizi hazır hale getirdi. Ekip olarak güzel durumdayız. Ben de son 3 haftadır gollerimi atıyorum. Önümüzde Balıkesirspor maçı var. Güzel odaklanmış durumdayız, güzel çalışıyoruz. İnşallah oradan da 3 puanı alıp ulusal grup ortasına keyifle girmek istiyoruz. Bu maçtan daha sonra da 20 gün maçımız yok. Şu anda da düzgün durumdayız lakin epey daha düzgün bir Gençlerbirliği’ni izleteceğimize inanıyorum.”

Gençlerbirliği’ne geliş sürecini de anlatan Barış, “Son 1,5 yıldır Belçika’daydım. Türkiye’den de biraz uzak kaldım. daha sonrasında da Gençlerbirliği üzere büyük bir topluluk beni istedi. Birkaç grup daha vardı isteyen ancak ben burada kendimi daha hayli rahat hissetmek istedim açıkçası. Hocamız ve sportif yöneticimiz beni istediklerini hayli lisana getirdiler. Burada şu an epeyce muyluyum.” değerlendirmesinde bulundu.

Avrupa ve Türk futbolu içindeki farkı da deneyim eden Barış, bu husus hakkında şunları lisana getirdi:

“Altınordu’dan yetiştim, genelde sistem oyunu ön planda tutuluyordu. Ben oradan daha sonra Fenerbahçe’ye gittiğimde biraz daha ferdî yetenekler ön plandaydı. Orada biraz daha sistem değil de yetenekli oyuncuların ayağına bakılıyordu. Belçika ise olağan biraz daha tempo, sistem açısından daha düzgündü. Avrupa’da bu işler daha sistematik, herkes taktik, teknik manada daha düzgün biliyor işini. Türkiye’de biraz daha yetenek ön planda. Dediğim üzere ben kendimi burada kanıtlayıp Avrupa’ya gitmek isterim.”

Türkiye’ye kaliteli yabancı futbolcular gelmesi gerektiğini de savunan Barış, “Gerçekten birfazlaca yabancı var; bizden daha büyük meblağ alıyorlar ve performans olarak da kredisi fazla oluyor açıkçası. Yabancı futbolcuya karşı değilim, gelsin kalitelisi, uygun olanı oynasın. Doğal ki de her vakit Türk gençlerinin oynamasından yanayım. İnşallah Altınordu üzere birden fazla ekipten altyapıdan oyuncu çıkar ve oynatılırlar.” sözlerini kullandı.