Skandal kelamlar daha sonrası patladı: ‘Seba’ya küfredenler; bu fotoğrafa âlâ bakın!’

Sarr

Active member
Milliyet müellifi Bilal Meşe bugün kaleme aldığı “Seba’ya küfredenler; bu fotoğrafa âlâ bakın!” yazısında Beşiktaş’ın eski Lideri Süleyman Seba’ya küfreden taraftarlarla ilgili olarak sert kelamlar kullandı. İşte o yazı…

TAHMİNEN UTANIRSINIZ, YÜZÜNÜZ KIZARIR

Üstteki fotoğrafa güzel bakın ‘küfür’ etmeyi alışkanlık haline getirenler…Belki utanırsınız, yüzünüz kızarır!Tabi utanılacak bir yüzünüz var ise!Olduğunu da pek sanmıyorum!Bu oyun dostluk ve barışı simgeler… Saha ortasında ve haricinde rekabet bu oyunu güzelleştirir, biliyoruz. Bu güzelim oyunu maalesef son senelerda çirkinleştirmek ismine fevkalade bir uğraş var, görüyoruz, yaşıyoruz.

‘KÜFÜR ETME, ETTİRME’

Şunu da biliyoruz ki, bu tipler azınlıktalar, onları susturmak da çoğunluğun işidir. Bir periyotlar küfür illetinin önüne geçmek için bir kadro teşebbüsler yapılmadı değil…Örneğin; “Küfür etme, ettirme”…Bu sloganın isim babası hangi kulüptür anımsamıyorum, fakat o senelerda bu bir süre uygulandı. Faydasını da görmüştük…daha sonra mı, unutuldu, gitti…

“F.BAHÇE STADI’NDA ALIŞKANLIK YILLARDIR SÜRÜYOR”

Görüyoruz ki Fenerbahçe Stadı’nda bu alışkanlık yıllardır sürüyor, pek de değişeceğe benzemiyor. Bu mevzuda umutsuzum!Tabi bunlar azınlıklar! Çoğunluklara, o yolu tercih etmeyenlere hürmetimiz sonsuz, onlar örnektir.

‘SEBA, ALİ ŞEN’E KÜFÜR EDİLMEMESİ İÇİN TRİBÜNDE MAÇI İZLEDİ’

Gelelim şu küfürbazlara!Rahmetli Süleyman Seba, yalnızca Beşiktaş’ın değil, Türk futbolunun efsane ismidir, kulüplerimizin benzetme yerindeyse fahri lideridir ayrıyeten… Küfürbazların yaşı – başı kaçtır bilmiyorum. İşim de olmaz, fakat üstteki fotoğraf sanırım en büyük dokümandır…Ali Şen’in Fenerbahçe Lideri olduğu yıllar… O küfür ettiğiniz, hürmet duymadığınız Süleyman Seba, İnönü Stadı’nda Şen’e küfür edilmesini engellemek için kapalı tribünde o fanatik taraftarların içinde maçı izledi, o tribünden gık çıkmadı, gık!

“AZİZ YILDIRIM ÇOK ÇIRPINDI”

Kulakları çınlasın Fenerbahçe’nin eski Lideri Aziz Yıldırım, biroldukça kulübün lideri üzere Süleyman Seba’nın yakın dostuydu.Yıldırım’ın başkanlığı periyodunda de Süleyman Seba’ya o malum küfürler edilmedi mi, tabi ki edildi… Fakat Aziz Yıldırım, o küfürleri önlemek için az mı çırpındı. Ki başardı da…

TARİHE GEÇECEK MANZARAYI KAÇIRDI

Bu fotoğrafın kıssasını özetlemek gerekirse yazmak isterim… Akaretler’de bir restoran, bu ikiliyi bir ortaya getirdik, Süleyman Seba bırakmış, Aziz Yıldırım liderdi.Yemekte sıra tatlı işine gelmişti, o sırada lider Aziz Yıldırım eliyle Süleyman Seba’ya çatalla tatlı ikram etti, spontane gelişen bir hareketti.Yemekte ‘Dodo’ lakaplı pahalı arkadaşım, meslektaşım foto muhabiri Doğan Çil vardı, o imgeyi kaçırdı.Hiç unutmam, o anda Doğan Çil’in sözünü… Tahminen de mesleksel hayatında daima konuşulacak, tarihe geçecek bir imgeyi, anı kaçırmanın ıstırabı ortasındaydı. O ıstırapları ben de hayli çektim, yaşadım, güzel bilirim.

AZİZ YILDIRIM BİR KERE DAHA İKRAM ETTİ

Çabucak yerimden fırladım, Lider Aziz Yıldırım’ın yanına gittim, “Başkanım rica etsem, Süleyman ağabeye bir tatlı daha ikram eder misin?” dedim, tabi ki niyetimizi anladı lider. Karşılık mı? “Ne demek, o benim Süleyman abim, sabaha kadar ona elimle yemek de yediririm, tatlı da ikram ederim.”Başkan Aziz Yıldırım’ın beden lisanına baktım, hiç de o denli yapmacık falan değildi, buram – buram sevgi ve dostluk kokuyordu.Eyyy küfürbazlar, şu fotoğrafa uygun bakın, utanın, utanın! Sizin üzere azınlıklara, taraftar demeye benim dilim varmıyor ya… Yazık, epeyce yazık…

LANET OLSUN SİZİN GİBİLERE

Ne istersiniz üstüne üstlük vefat etmiş, her insanın sevgisini ve de hürmetini kazanan efsane lider Süleyman Seba’dan?bu biçimdesi bedellere, rengi ne olursa olsun sahip çıkacağınıza, hakaret ediyorsunuz, yuhh olsun, lanet olsun sizin gibilere, utanmazlar!NOKTA…

BURADA ORANLAR ÇOK DAHA YÜKSEK