Sivasspor, İstek Çalımbay ile mukavele yeniledi

Sarr

Active member
Demir küme Sivasspor, her hususta mutabakata vardığı teknik yönetici İstek Çalımbay ile Yeni 4 Eylül Stadı’nda kontrat yeniledi. Merasime Sivas Valisi Salih Ayhan’ın yanı sıra, Kulüp Lideri Mecnun Otyakmaz ve yöneticiler de katıldı.

İmza merasiminde açıklamalarda bulunan Demir Küme Sivasspor Kulüp Lideri Mecnun Otyakmaz, İstek Çalımbay ile 1 yıllık daha mukavele imzaladıklarını belirterek, “Geçtiğimiz dönem yapılan imza merasiminde kaç yıllık kontrat olduğu sorulduğunda Biz, 1’er yıl devam ediyoruz fakat uzun yıllar devam etmeyi dilek ediyoruz demiştik. bir daha 1 yıllık ancak uzun vadeli olacağını düşündüğümüz kontratımıza imza atıyoruz. İmza merasiminden daha sonra ağır bir transfer çalışmasına başlayıp muhtaçlık olan yerlere transferlerimizi gerçekleştireceğiz. Her ne kadar imzaları atmasak da hocam ve takımımız 1 haftadır İstanbul’daki ofisimizde transfer çalışmalarına devam ediyordu. İnşallah ortaya çıkacak liste ile biz de elimizden gelen fedakarlığı yaparak dilek ettiğimiz başarılara taşlayacak, ülkemizi ve kentimizi en âlâ biçimde temsil edecek transferlerimizi gerçekleştireceğiz. Hocama teşekkür ediyorum. Transfer görüşmelerinde elinden gelen fedakarlığı yaptı. Artık çalışma ve transfer vakti. Ülkemizi en güzel biçimde temsil etme vakti. tekrar güzel olsun” diye konuştu.

‘KUMPASIN CEZALANDIRILMASI SEVİNDİRİCİ’

Futbolda şike kumpası davasında çıkan kararları da kıymetlendiren Otyakmaz, “Bizim için hatırlamak istemediğimiz bir müddetç. Bir kumpasa maruz kalmıştık. Hem şahsım he de topluluğumuz büyük külfetler hayatıştı. Prestij kaybettirici bir projeydi. Vakit ortasında her şey ortaya çıktı ve dün karara bağlandı. Bu kumpası kuranlar epey ağır cezalara çaptırıldı. Sivasspor isminin bu tezlerden sıyrılması ve kumpası kuranların cezalandırılıyor olması bizim ismimize sevindirici ancak keşke bu tip olaylar hiç yaşanmasaydı. Türk futbolu ziyan görmemiş olsaydı” sözlerini kullandı.

‘İSTİKRARDAN YANAYIM’

Sivasspor teknik yöneticisi İstek Çalımbay ise kendi memleketinin grubuyla bir daha anlaştığı için memnun olduğunu belirterek, “bir evvel 2,5-3 sene burada bir daha çalışmıştım. Problemler gördük fakat hiç bir vakit pes etmedik. Çok hoş yıllarımız ve epeyce hoş maçlarımız geçti ve hoş bir biçimde ligi bitirdik. Benim için Sivas fazlaca değerlidir zira doğduğum büyüdüğüm bir yer. Stadyumda hayli anılarım var, toprak alandayken dahi. Burada büyüdüm ve futbolu burada fazlaca sevdim. sonrasındasında İstanbula gittim ve akabinde Beşiktaş maceram başladı. Ben daima istikrardan yanayım. Futbolculuk ve antrenörlük ömrümde istikrarlı bir biçimde gitmek için her şeyi yaptım. Burada ben çok sorumluluk taşıyorum. Her şeyim burada. Bunun için benim burada hayli başarılı olmam gerekiyor. Ben buradan ayrılana kadar her dönemden alnımızın akıyla çıkmamız gerekiyordu. Vakit zaman meşakkatler yaşıyoruz, vakit zaman da epeyce hoş günler yaşıyoruz lakin futbolun ortasında bunlar olan şeyler. hiç bir vakit pes etmiyoruz” dedi.

‘BU SENE AVRUPA’YI TELAFİ EDECEĞİZ’

Geride kalan dönemde pandemi sürecine kadar epey uygun gittiklerini, daha sonrasında problemler yaşadıklarını belirten Çalımbay, “Mükemmel bir hava yakalamıştık. Kendi alanımızda hiç yenilgimiz yoktu. Ne vakit pandemi olayı başlayınca bu biçimde izleyiciden uzak kaldık. Lakin bir daha de ligi bırakmadık. Bu dönemde pandemiden etkilenen kadroların başında geliyoruz lakin hiç bir vakit kopmadık. Gerçekten epeyce makus günlerimiz oldu. Dert yaşadığımızda bize tenkit de gelebilir bu olağan fakat biz bir daha çalışıyorduk. ondan sonrasında ligin ikinci yarısı başladığında oyuncularımızla konuştuk. Daima birlikte birlik ve birliktelik içerisinde çalışarak fazlaca hoş günler yaşattık. 19 maç namağlup biçimde ligi bitirdik. Bu kolay bir şey değil. Ligin sonlarına gerçek bu biçimde bir şeyi yakalamak fazlaca zordur. Biz onu da yakaladık. Avrupa Kupalarına da gittik. Çok kuvvetli maçlarımızı fazlaca uygun biçimde kazandık. Kulübümüzü de âlâ bir yere getirdik. Futbolcu arkadaşlarıma fazlaca teşekkür ediyorum. Bugün de idaremizle konuştuk, anlaştık. Hem bana, hem teknik takımıma, hem sportmen arkadaşlarıma birebir vakitte topluluğumuza güzel olsun. Ben burada olduğum sürece elimden gelen çabası göstereceğim. Sivasın yeri bende fazlaca öbür ve sorumluluğum fazlaca büyük. En uygununu yapmak için ne gerekiyorsa yapıyorum. Önümüzdeki Avrupa kupaları epeyce değerli. Benim bu sene hakikaten çok üzüldüğüm şey Avrupa kupalarında o kümeden çıkamamak oldu. Biz o kümeden muhakkak çıkardık. Rahatça çıkardık tıpkı vakitte. Baktığınız vakit Villarreale 3 gol atan yok üzere. Daha da âlâ bitirebilirdik Avrupa maçlarını lakin pandemi ve benim gelemediğim 1-2 tane maç oldu. Bunu telafi etmek için Avrupa Kupalarında ne gerekiyorsa bu sene yapacağız” tabirlerini kullandı.