Shane Larkin: Türkiye’ye armağan olsun!

Sarr

Active member
Anadolu Efes, tarihinin birinci Euroleague zaferini yaşarken, herkes ‘yarım kalan hikaye’nin tamamlandığını tabir etti.

Geçtiğimiz dönem kadro kusursuz bir form düzebir daha ulaşmışken, salgın niçiniyle ligler sonlandırıldığı için yarım kalan kıssanın ana kahramanlarından biriydi Shane Larkin. Euroleague sayı rekorunu kırdığı, her insanın ‘En pahalı oyuncu’ seçileceği konusunda hemfikir olduğu Larkin için de dönemin tamamlanamaması büyük bir hüzün kaynağıydı.

Kadrosunu sırtladı

Yeni dönem başladığında evvel sakatlık, akabinde hastalık derken ritmini bulması biraz vakit almıştı. Ligin ortalarından itibaren bir daha grubunu sırtlayan isimlerden birisi olurken, son haftalarda bir düşüş içine girmesi huzursuz etmiş, bilhassa CSKA maçında beklentilerden uzak kalınca bu telaşlar daha da artmıştı.
Fakat Shane Larkin, Barcelona’yı devirdikleri finalde kalitesini bir daha ispatladı. Bugüne kadar tüm Barcelona maçlarında olduğu üzere bir daha grubunun en tesirli silahlarındandı ve kazanılan şampiyonlukta başrollerden birisini kaptı.

Hem maçtan daha sonra birebir vakitte İstanbul’a dönüşte grubun en sevinçli isimlerindendi hem de A Ulusal Takımımız’ın da formasını giyen ABD’li… Belirli ki üzerinden hayli büyük bir yük kalkmıştı.

Çok rahatladıklarını söz ederek kelama başladı esasen harika yıldız, “Kendimi şahane hissediyorum. Çok memnunum zira olmak istediğimiz yerdeyiz. Hepimiz için bir tek amaç vardı o da şampiyonluk. Ben oynamışım, bir diğeri oynamış kıymetli değil. Sonuca bakmamız lazım. Grubumuz ne kazanmış. Artık bunun için memnunum. Zira kazandık. Biz bunu nitekim hak etmiştik ve başardık” dedi.

‘Daha epeyce istedim’

Shane Larkin kadroya katkıda bulunmak için her anı değerlendirmeye çalıştığının altını çizdi.

Yıldız oyuncu, “Sezon ortasında güç vakit içinder da yaşadık. O anlarda Türkiye’den epeyce hoş bildiriler aldım. Türk halkı inancını toplumsal medya ile iletti. O bildirileri görür görmez daha epey istedim kazanmayı. Bu muvaffakiyet onlara armağan olsun. Kupayı geçen yıl da kazanabilirdik lakin lig iptal edildi. Bu sene kazandık. Yani kupayı ilişkin olduğu yere taşıdık. Bunun için hayli mutluyum” diye konuştu.

‘Micic’in hakkıydı’

Shane Larkin, kadro arkadaşı Vasilije Micic’in MVP mükafatını katiyetle hak ettiğini lisana getirdi.

Micic’le hayli âlâ bir ikili olduklarının altını çizen yıldız oyuncu, “Micic alanda her şeyi yapabilecek bir isim. Harika oynadı. Bu ödül onun hakkıydı. Üç yıl evvel yeni bir grupken Birinci olarak ahenk sağlamakta zorlandık ancak daha sonrasında Micic ile epey uygun bir ikili olduğumuzu düşünüyorum. Onunla oynamaktan keyif alıyorum. Kadro olarak birbirimize bağlıyız. Bunu her insanın anladığını sanıyorum. Bu kadroda bulunmayı seviyorum. Arkadaşlarımı seviyorum. Kazanmayı seviyorum” sözlerini kullandı.

‘Ergin Ataman itimat veriyor’

Coach Ergin Ataman’ın her şartta kazanmaya odaklandığını aktaran Shane Larkin, kupa koleksiyonunu tamamlayan tecrübeli antrenörün kendisi için hayli kıymetli bir isim olduğunu lisana getirdi. Larkin, “Benim bilhassa son senelerdaki oyunumda onun da epey etkisinin olduğuna inanıyorum. Bana güveniyor. Sorumluluk ve rahatlık veriyor. Bu da benim oyunuma yansıyor” yorumunu yaptı.