Şenol Güneş: Beşiktaş için kimselerle görüşmem olmadı

Sarr

Active member
Şenol Güneş, basında kendisiyle ilgili yer alan spekülasyonlara açıklık getirdi. Yazılı açıklama yapan tecrübeli teknik adam, “Benim Beşiktaş konusunda, lider, yönetici ya da rastgele bir ilgiliyle hiçbir görüşmem olmadı” derken, “Sayın Murat Sancak, ismimi de lisana getirdiği birden çok savda bulundu. Bu spekülasyonların içine çekilmek istemiyorum” tabirlerini kullandı.

Şenol Güneş’in yaptığı yazılı açıklama şöyleki: “Kamuoyunda benim dışımda oluşturulan gündem ve birtakım anlamsız spekülasyonlar niçiniyle bu açıklamayı yapma muhtaçlığı duyuyorum. Her şeydilk evvel 2021- 2022 döneminin devam ettiği bu süreçte hak edenin şampiyonluğa ulaşacağı bir lig yaşandığını görüyorum. Mart ayında da Ulusal Kadromuz, Dünya Kupası’na katılabilme yolunda kuvvetli karşılaşmalar oynayacak. Bu vesileyle tüm gruplarımıza muvaffakiyetler dilerken, keyifli ve hoş futbol izlemeyi diliyorum.

Futbol dünyasında son devirde benimle ilgili temelsiz ve mesnetsiz spekülasyonların süratle arttığını üzülerek gözlemliyorum. İsmim biroldukça mevzuda farklı tezlerle gündeme getirilmeye çalışılıyor. Hepsine cevap vermem durumunda, açıklamalarımdan cımbızla çekilecek cümlelerden yesyeni tartışmalar açmaya çalışacak, polemik ve arbededen beslenen beşerler olduğunun da farkındayım.
Bu yüzden net olarak açıklamak istiyorum ki; Benim Beşiktaş konusunda, lider, yönetici ya da rastgele bir ilgiliyle hiçbir görüşmem olmadı.

‘ÖNDER HOCA İŞİNİ SEVEREK YAPIYOR’

Kaldı ki Beşiktaş, Pro Lisans sahibi bir altyapı teknik yöneticisine A Kadro’da vazife verdi. Başkan Hoca, Beşiktaş’ta işini severek yapıyor. Şu anda da belirli ki kulübün teknik yöneticiye muhtaçlığı yok. esasen Sayın Lider Ahmet Işık Çebi de gereken açıklamaları yaptı. Yola mevcut yapıyla devam etme sonucunda olduklarını vurguladı. Beşiktaş, topluluğu, lideri ve idaresi gideceği yolu biliyordur. Hepsine bu yolda muvaffakiyetler diliyorum.

Kıymetli ve başarılı kulübümüz Adana Demirspor’un Lideri Sayın Murat Sancak, ismimi de lisana getirdiği birden çok argümanda bulundu. Bu spekülasyonların içine çekilmek istemiyorum. Fakat, Sayın Başkan’ın yardımcı antrenör Miguel Peiro ve öbür mevzularla ilgili açıklamaları maalesef gerçekle örtüşmüyor. Her argümana cevap vererek futbol kamuoyumuzu meşgul etmek gerçek değil. Ulusal Grubumuz epeyce değerli müsabakaların hazırlık sürecine girmek üzere… Hepimiz bu hususa odaklanmalıyız.

‘MURAT SANCAK VE ADANA DEMİRSPOR’U BAŞARILI BULUYORUM’

Bugüne kadar yaptıklarıyla Sayın Lider Murat Sancak’ı ve Adana Demirspor’u başarılı buluyorum. Altyapı yatırımlarını da biliyorum. Bence güçlerini daha fazlaca bu tarafta harcamaya devam etsinler. bir daha Sayın Murat Sancak’ın lisana getirdiği yabancı sınırlaması (8+3) ile ilgili savlar gerçek olmamakla birlikte, bu husus geniş ve detaylı bir açıklamayı gerektiriyor. Futbolumuzun geleceğini ilgilendiren bu hassas mevzunun her fırsatta tartışma konusu haline getirilmesi, teknik gruplarımızla futbolcularımızın gelecek planlarını ve ötürüsıyla psikolojilerini makus etkiliyor.

Hakkımda yapılan spekülasyonların bir kısmının, mesleklerini ve içeriklerini palavra haber üzerine kurmuş birtakım medya mensupları ve kuruluşları tarafınca lisana getirildiğini gözlemliyorum. Bu vakte kadar hiçbir medya mensubuna telkinde bulunmadığım üzere trolleri de kullanmıyorum. Bunu herkese de tavsiye ediyorum.

‘BASİT İNSAN İFTİRA ATAR, DÜRÜST İNSAN SABREDER’

Türkiye’de daha aklıselim bir futbol ikliminin oluşması en büyük dileğimdir. Benim düzgün davranmam arka niyetli olanları rahatsız ediyor olabilir. Lakin makul sorular sorulursa yanlışsız yanıtlar verilir. Futbolda kazanmakla kaybetmek iç içedir. Kaybettiğinizde tenkit alabilir, değiştirilebilirsiniz fakat ahlaki kıymetlerinizi kaybederseniz telafi etmeniz o kadar kolay olmaz. Maalesef bugün yaşadığımız tablo bunu gösteriyor.

halbuki asıl gayemiz; ülkemizde oyuncu üretmek, yetiştirmek, milletlerarası alanda onları yarıştırmak ve başarılı olmalarını sağlamak olmalı, bütün gücümüzü bu tarafta harcamalıyız. sıradan insan iftira atar, dürüst insan sabreder. Farklı konulardaki başka palavra haberlere sonrasındasında karşılık vermek üzere sözlerimi burada noktalıyor, tüm futbolseverlere hürmetlerimi sunuyorum.”