Sebastian Holmen: Düzgün bir sonuçla alandan ayrılacağımızı düşünüyorum

Sarr

Active member
Çaykur Rizespor, Muhteşem Lig’in 20. haftasında alanında oynayacağı Beşiktaş maçının hazırlıklarını Mehmet Cengiz Tesisleri’nde Teknik Yönetici Hamza Hamzaoğlu idaresinde sürdürdü. İdmandan evvel basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çaykur Rizespor’un defans oyuncusu Sebastian Holmen, ligin birinci devresine nazaran futbolseverlerin daha uygun bir Rizespor izleyeceğini lisana getirerek, “Benim performansımla grubun performansı paralel ilerledi. Dönem başında epey berbat bir performans sergiledik. Hem ben hem kadro olarak epey makus bir başlangıç yaptık. Son 2 aydır güzel bir çıkış yakaladığımızı düşünüyorum. Her ne kadar istediğimiz sonuçları alamasak da yeterli sonuçlar aldığımızı düşünüyorum. Kendi performansımı da biraz daha iyileştirdiğimi ikinci yarının başlangıcı itibariyle de hayli daha olumlu ve olumlu olduğumu düşünüyorum” dedi.

“Bu tip maçları herkes oynamak ister”
Geçtiğimiz yıl aldığı şampiyonluk kupasının akabinde Harika Kupa’yı da müzesine getiren Beşiktaş ile oynayacakları maçın kendileri için de heyecan verici ve kıymetli olduğunu kelamlarına ekleyen Holmen, “Beşiktaş hem geçen yılın şampiyonu birebir vakitte Harika Kupa’yı almış bir kadro. Sonuçta büyük bir ekip. Bu tip maçları herkes oynamak ister. Biz de kadro olarak heyecanlıyız. İkinci yarının birinci maçını oynayacağız ve büyük bir ekip ile başlayacağız. Şu an kadro olarak olumlu hissettiğimizi düşünüyorum. Bu olumlu havanın da alana yansıyacağını, güzel bir sonuçla da alandan ayrılacağımızı düşünüyorum” sözlerini kullandı.

Kadronun içerisinde olumlu bir havanın olduğunu ve bu havanın kendilerini memnun ettiğini lisana getiren Holmen, “Ben birinci yarıdan fazlaca daha âlâ bir yarı çıkartarak ligde kalacağımıza epeyce kuvvetli bir biçimde inanıyorum. İkinci yarı herkes için yeni bir başlangıç olacak. Ortamıza yeni katılan arkadaşlar olacak, ortamızdan ayrılan arkadaşlarımız olacak. Bu olumlu havanın sonuçlara yansıyacağını ve ikinci başkayı ezasız olarak bitireceğimizi düşünüyorum” haline konuştu.

Kadro arkadaşı Selim Ay ile oynamanın karşılaşmalarda kendisini rahatlattığının altını çizen başarılı defans oyuncusu, “Selim Ay ile oynamak hakikaten benim için yeterli. Onunla oynarken kendimi rahat hissettiğimi söyleyebilirim. Biz defans oyuncusuyuz. Bizim öncelikli işimiz bize gol atılmasını önlemek. Onu da birinci yarı elimden geldiği kadar yapmaya çalıştım. Arkadaşımı tebrik ediyorum fakat ne yazık ki ben ne vakit gol atarım bunu bilmiyorum ya da söyleyemiyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Rakibe karşı kendilerini yeterli hazırladıklarını ve rakibin kendileri için değerli olmadığını da lisana getiren Holmen, “Ben hangi oyunculara karşı oynadığımızı epeyce dikkate almıyorum, fazlaca da önemsememeye çalışıyorum. Son iki aydır düzgün bir gidişimiz var, düzgün hissetmemiz var. Ben de kendimi âlâ hissediyorum. Rakip kim olursa olsun biz kendimizi uygun hazırlamaya çalışıyoruz. Bu düzgün gidişimizin skorlara ve maça yansıyacağını düşünüyorum” diyerek kelamlarını tamamladı.

SIFIRDAN DORUĞA: EDIN VISCA