Şansal Büyüka’dan olay yaratan Serdar Dursun iddiası! Fenerbahçe…

Sarr

Active member
ŞANSAL BÜYÜKA İLE DOBRA DOBRA

Muhteşem Lig’de 16. haftasında büyük heyecan yaşandı. Trabzonspor’un puan kaybettiği haftada Fenerbahçe’nin alandan 3 puanla ayrılmayışı toplulukta büyük hüzün yarattı. Milliyet muharriri Şansal Büyüka sarı-lacivertli isim için çarpıcı bir argümanda bulundu.

BU YÖNETİCİLİK NASIL İŞ Kİ…

Galatasaray-Fenerbahçe bayan futbol kadrolarının, “Kadına şiddet” konusunda farkındalık yaratmak ismine oynadıkları maç akşamı pahalı dostum Serdar Güzelaydın’ın doğum günü yemeğindeydim. Eski lider Dursun Özbek’in de oturduğu Galatasaray yüklü bir masadaydık. Galatasaraylı iş insanı Kayhan Çolakel maçtan geldi, “7-0 kaybettik. Makus oldu. Bizimle dalga geçerler” dedi. Kayhan’a, “Olur mu, bu maçın sonuçtan evvel öteki bildirileri var” dedim.Ancak masadan kalkmadan, Kayhan haklı çıktı. Fenerbahçe’nin bir periyot TÜSİAD başkanlığı yapan yöneticisi Erol Bilecik‘in “Cincon” ile başlayan ve Galatasaray’la, sonuçla dalga geçen açıklaması geldi.Bu açıklamaya şaşırdım. Bu yöneticilik nasıl bir iş ki, en aklı başında insanları bile şaşırtıp, yoldan çıkartabiliyor.

KIM VE GUSTAVO FENERBAHÇE’Yİ MAĞLUP ETTİLER

Trabzonspor’la puan farkını 9’a indireceğin, Galatasaray’la 9’a çıkaracağın maçı kaybediyorsan, dükkânı kapat… Fenerbahçe’de yan pas-geri pas-ağır atak hortladı. Geçmiş olsun… Gustavo ile Kim Min Jae baş başa verdiler, Fenerbahçe’yi mağlup ettiler.

SERDAR DURSUN FENERBAHÇE’NİN SANTRFORU DEĞİL

Crespo bizi affetsin. Günahına girdik. Adam Fenerbahçe’nin en yeterlisi…Serdar bir maçta 3 değil, isterse 13 gol atsın, Fenerbahçe’nin santrforu değil…

O GOLÜ NASIL YEDİN OKAN?

– Murat Paluli (Göztepe): Bu kadar kolay penaltı yapılır mı? – Okan Koçuk (Giresun): O golü nasıl yedin Okan?- Zeki (Giresun): Taca itirazdan sarı kart, haftaya cezalı… İnanılmaz… – Malatya stoperleri: Altı gol yerken, çarşıda-pazarda mı dolaşıyordunuz? – Ramazan (Kayseri): Sakatlanan Onur’un yerine girdi, dublörü bile olamadı. – Gustavo (Fenerbahçe): Sağa pas-sola pas-geriye pas… Yetti artık…

TERİM’İ DE YAKARSINIZ GALATASARAY’I DA…

Milliyet’te Nevzat Dindar’ın haberinde okudum. Galatasaray’da bundan daha sonra TFF ve hakemler ile ilgili Fatih Terim konuşacakmış. Yanlış karar… Fatih Terim’i de yakarsınız, Galatasaray’ı da… Grup, hocasız çıktığı son 3 maçta 2 birliktelik, 1 mağlubiyet alıp, tam 7 puan kaybetti. Siz hala “Fatih Terim konuşsun” diyorsunuz. Yanlış sefer yanlış…

NİÇİN BU TÜRLÜ? ANLAYAN VAR MI?

– Fatih Terim’in Avrupa kupalarındaki karnesi; 10 üstünden 10…- Fatih Terim’in Muhteşem Lig karnesi; 10 üstünden en çok 5…- Niçin bu biçimde? Anlayan var mı?

SUMUDİCA’NIN BALONU PATLADI

Malatyaspor’da Sumudica’nın balonu iki maçta patladı. Birinci iki maç epey düzgün, gerisi hayal kırıklığı… Malatya’nın savunma göbeğinde üç stoper Sadık, Wallace, Semih var. Alanya bu göbekten 6 attı, 6 gol de kaçırdı.- Galatasaray son Lazio maçında 121 km. koştu. Bir Türk grubunun bugüne kadar 121 km. koştuğunu duymadım, görmedim, okumadım. Antalya’nın hocası Nuri Şahin, Türk antrenörlüğünün yeni bedellerinden biri olabilir mi? Erol Bulut, Fenerbahçe’den gönderilmesinin karşılığını Gaziantep hocası olarak alanda verdi. Sivas-Galatasaray maçının hakemi Ümit Öztürk her durumda faul çaldı, Guates-Diagne uğraşında penaltıyı çalamadı.

BEŞİKTAŞ’TA İNANÇ BUHRANI

Beşiktaş’ta bir İtimat buhranı var. Bu kadroyla, hocayla falan ilgili değil… İnanç Yalçın ile ilgili… Oynadığı her maçta gol ya da goller atıyor, asistler yapıyor, doğal olarak kimi vakit pas geçiyor. Buna karşın oynamak için kâfi vakti bulamıyor… İnanç Yalçın hem kendi ismine, hem ekibin faydasına epey daha fazla müddet almalı…

TRABZON YENİLMESİNE KARŞIN…

Trabzonspor kaç maçtır sallanıyor lakin kalitesi ve oyun gücü ile kazanıyordu. Fakat bu kere karşılarında evvel oynatmayan daha sonra üstün oynayan bir Antalyaspor buldular. Abdülkadir Ömür’ün yokluğu, Nwakeme’nin çabucak sakatlanıp çıkması, hamle gücünü ve gol yaratma maharetini olumsuz etkiledi. Trabzonspor orta alanını ayakta tutan ve sakatlıktan yeni dönen Bakasetas’ın çabucak hemen gerçek çizgiyi bulamayışı, oyun kalitesini önemli manada düşürdü. Trabzonspor 27 maç daha sonra yenilmesine karşın hala iki tesellisi var. Birincisi, mağlubiyete karşın rakiplerinin puan olarak epeyce hayli önündeler. İkincisi, epey uygun oynayan, galibiyeti hak eden, hürmet duyulacak bir kadroya kaybettiler.

KİM BU PALUT?

Konyaspor’un yıldız oyuncusu yok, sıradışı futbolcusu yok. Hocası İlhan Palut, “kuvvetli oyun” diye diye bu biçimde bir kadrodan, ligin tepesine yerleşen bir ekip yarattı. Hatay’ı lige çıkardı, Göztepe ile Harika Lig’le tanıştı, artık Konyaspor ile gösteri yapıyor. Nereden çıktı, kim bu İlhan Palut?

BURADA ORANLAR ÇOK DAHA YÜKSEK