Şampiyonlar Ligi finalinden önce Rummenigge, bir sonraki Bayern transferini onayladı

Smug

Active member
Denetim Kurulu Karl-Heinz Rummenigge, Borussia Dortmund’dan Raphael Guerreiro’dan FC Bayern Münih’e yaklaşan transferini onayladı. Münih’in uzun süredir CEO’su olan DAZN’de Cumartesi günü Manchester City ile Inter Milan arasında oynanan Şampiyonlar Ligi finalinden önce “Guerreiro ve Laimer ile iyi oyuncularımız var” dedi. Medya daha önce Guerreiro ile bir anlaşma yaptığını bildirmişti. “Sport 1″e göre Guerreiro’nun 2026’da Münih’te imza atması gerekiyor. RB Leipzig’den orta saha oyuncusu Konrad Laimer’in değişikliği Cuma gününden beri resmiyet kazandı.

Rummenigge yeni transferlerini açıkladı

Ayrıca Rummenigge, Alman futbol şampiyonlarında, özellikle fırtına merkezinde harekete geçme ihtiyacı görüyor. 67 yaşındaki “Lewandowski verildi, bu tüm müsabakalarda kaçırdığınız en az 50 gol demekti. Bu konuda bir şeyler yapılması gerekecek,” dedi. O ve Onursal Başkan Uli Hoeneß başlangıçta kadro planlamasına katılacaklardı. Yeni bir spor direktörü bulunana kadar küçük bir grubun üyeleri: “Bir spor direktörümüz veya sportif direktörümüz olur olmaz Uli ve ben de emekli olacağız. Zaman zaman olaylara eleştirel bakacağız, bu gerekli.”

Münih takımı, üst üste on birinci şampiyonluğunu kazandıktan hemen sonra CEO Oliver Kahn ve sportif direktör Hasan Salihamidzic ile yollarını ayırdı. Rummenigge daha sonra denetim kuruluna geçti ve Kahn’ın yerine Jan-Christian Dreesen geçti. Salihamidziç’in halefini arayan Rummenigge, “Bunu sakince yapacağız,” dedi. Yeni sportif direktör için en önemli kriter “kalite” dir. TV yayıncısı Sky Cumartesi günü RB Leipzig’den Max Eberl’in hala favori olduğunu bildirdi.

Rummenigge, Alman rekor şampiyonlarının gelecekteki oryantasyonu hakkında şunları söyledi: “Bazen ‘Mia san Mia’yı fazla zorluyorum. FC Bayern’e özel bir şekilde liderlik etmelisiniz. Kulübün empati kurması gerekiyor, bizde kalite var.”