RTL muhabiri Michael Schumacher’in ortamı hakkında: “En fazla 20 kişilik çember”

Smug

Active member
29 Aralık 2013’te Méribel’de yaşanan kayak kazasından bu yana, şu anda 55 yaşında olan Michael Schumacher ve ailesi farklı bir hayat sürüyor. Muhabir Felix Görner, “RTL”ye şunları söylüyor: “Yaklaşmasına izin verilen en fazla 20 kişiden oluşan bir çember. Ve bana göre doğru yol budur. Çünkü aile onun çıkarları doğrultusunda hareket ediyor. Özel hayatını her zaman tamamen korumuştu. Ve bu değişmeyecek.”

“Gerçekten korkunç bir şeyin olduğunu ilk elden öğrendim.”

Görner, Formula 1 hafta sonları seansları sırasında Schumacher ile uzun yıllar boyunca röportajlar yaptı. Gazeteci 29 Aralık 2013 tarihini hâlâ net bir şekilde hatırlayabiliyor: “Öğle yemeği sırasında Michael’ın kayak kazası geçirdiğine dair birkaç WhatsApp mesajı aldım. Ancak elbette ilk önce şunu düşünüyorsunuz: Yedi kez Formula 1 dünya şampiyonu olmak, bu küçük bir şey de olabilir, belki de kırık bir bacak da olabilir.”

Ancak “durumun çok ciddi olduğu” kısa sürede anlaşıldı. Görner şöyle devam etti: “Sonra gerçekten korkunç bir şeyin yaşandığını ilk elden öğrendim. Michael kazadan sonraki ilk 74 saatte neredeyse ölüyordu.” Görner şöyle devam etti: “Uğradığı ağır beyin hasarının boyutu günler sonra ortaya çıktı. O zaman bizim için açıktı: Michael’ı bir daha asla göremeyecektik.”

RTL muhabiri Schumi hakkında: “Kendisini iyi hissetmiyor”

Michael Schumacher’in sağlık durumu kazadan on yıl sonra bile bir sır olarak kalıyor ve bu gerçek bir fenomen. Ekim ayında “Legal Tribune Online”a verdiği röportajda Schumacher ailesinin medya avukatı Felix Damm, “Bu her zaman özel meselelerin korunmasıyla ilgiliydi” dedi.

RTL muhabiri Görner ayrıca Schumi’nin durumu hakkında hâlâ su seviyesi raporu gelmeyeceğini umuyor: “Artık tek bir umuda, tek bir pipete tutunuyorsunuz. Ama kendini pek iyi hissetmiyor bu yüzden onu bir daha göremeyeceğiz.”