Peker, Hasret Gürses’e seslendi: “9 dakikalık kısmı kimseye dinletmemesinin niçini…”

Vitra

New member
Peker, Hasret Gürses’e seslendi: “9 dakikalık kısmı kimseye dinletmemesinin niçini…” Organize hata örgütü başkanı Sedat Peker, Halk Tv‘de Gazeteci İsmail Saymaz‘ın sorularına karşılık veren Veyis Ateş’e toplumsal medya üzerinden biroldukça twit attı. Özel yayın daha sonrasında ekrana gelen ‘Perdenin Önü Arkası’ programında da Veyis Ateş ve Sezgin Baran Korkmaz‘a ait tezler konuşuldu.

Programın moderatörü Hasret Gürses’i etiketleyerek twitlerine devam eden Sedat Peker, Sezgin Baran Korkmaz’ın elinde bulunduğunu argüman ettiği ses kaydının tamamını niye yayınlamadığına dair argümanını paylaştı. Peker: “Sayın Hasret Gürses, Sezgin Baran Korkmaz’ın öteki 9 dakikalık kısmı kimseye dinletmemesinin niçini kendisinin devlet güvenliğiyle ilgili bir kısım olduğu söylemesidir. Yani devleti yöneten birtakım üst pozisyondaki şahısların isminin geçtiği içindir” sözlerini kullandı.

Sayın Hasret Gürses, Sezgin Baran Korkmaz’ın öbür 9 dakikalık kısmı kimseye dinletmemesinin niçini kendisinin devlet güvenliğiyle ilgili bir kısım olduğu söylemesidir. Yani devleti yöneten kimi üst pozisyondaki şahısların isminin geçtiği içindir.@OzlemGurses

— Sedat Peker (@sedat_peker) June 18, 2021

Sedat Peker yeni görüntü yayınlayacak mı?

Programda ayrıyeten Peker’in savlarını lisana getirdiği görüntülerin devamının gelip gelmeyeceği de tartışıldı. Peker, bu soruya bir daha bir twit atarak cevap verdi. Peker:” Sayın Hasret Gürses, milletlerarası güvenlik protokolü diye bir şey mi ne varmış, yüksek güvenlik riski taşıdığım için görüntü paylaşımı yapamıyorum. Lakin twitter kullanmama şu an için müsaade veriliyor. Bende kelam namus” dedi.

1-Sayın Hasret Gürses, memleketler arası güvenlik protokolü diye bir şey mi ne varmış, yüksek güvenlik riski taşıdığım için görüntü paylaşımı yapamıyorum. Lakin twitter kullanmama şu an için müsaade veriliyor. Bende kelam namus.

Sayın Hasret Gürses Hanım, bulunduğum ülkenin yetkililerinin uyarısı bu istikametteydi. Ben de size bunu söylemiş oldum. Şahsımın hayatına yönelik önemli derecede suikast riski varmış. Durum bundan ibaret. Başarılı programlar dilerim.@OzlemGurses